Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 30d. 12:27

Būrėjai: kartais net baisu prisipažinti, ką iš tiesų matai...

Foto naujienai: Būrėjai: kartais net baisu prisipažinti, ką iš tiesų matai...
zmones24.lt / Mariaus Žičiaus nuotrauka

Iš kur gauti informacijos apie kokį tylenį politiką ar turtingą verslininką, asmeninio gyvenimo duris prieš nosį užtrenkiantį žodžiu: „Nekomentuosiu!"? Žiniasklaida rado naują informacijos šaltinį - būrėjus.

Iš kur gauti informacijos apie kokį tylenį politiką ar turtingą verslininką, asmeninio gyvenimo duris prieš nosį užtrenkiantį žodžiu: „Nekomentuosiu!"? Žiniasklaida rado naują informacijos šaltinį - būrėjus. O šie, regis, be jokių skrupulų, skiria garsias poras ir prognozuoja žvaigždėms ateitį senelių namuose...

Tuo tarpu dėl viešų savo prognozių dėmesio centre atsidūrę tarologas Leopoldas Malinauskas (29) su žmona bioenergetike Jūrate Malinauskiene (51) ir būrėja Vaiva Budraitytė (49) su vyru meditacijos mokytoju Gaudentu Naujoku (44) tai vertina toli gražu ne kaip reklamą.


Kaip paaiškinti, kodėl pastaruoju metu kilo toks didelis susidomėjimas magijos specialistais?


Leopoldas: Gal prieš agoniją... prieš pabaigą... Daug metų duodavau skelbimus, kad mokau Taro kortų paslapčių, bet dabar nustojau tai daryti. Nes mūsų, magų, laikas prasideda dešimt metų prieš amžiaus pabaigą ir baigiasi dešimt-penkiolika metų po jos. Tai yra dvidešimt penkeri metai. Paskui žmonija viso to atsisako, pamiršta, išmeta, paskęsta materializme... Pamatysite, 2014-2015-aisiais mūsų veikla darysis pogrindinė. Tas procesas jau prasideda: yra įstatymas, skelbiantis, kad astrologai, būrėjai, bioenergetikai neturi teisės pranašauti, nebent tai būtų mokslo tikslams arba pramogai. Ne savo valia mes tapome pramogų verslo atstovais. Žmogus gali tik pramogaudamas nusikelti kortas, susidaryti horoskopą ar atsiduoti bioseansui. Dalis pramogų verslo atstovų nuėjo į Seimą, o mes atėjome į pramogų verslą...


Tai ką veiksite po 2015-ųjų?


Leopoldas: Gal irgi sumaterialėsime, įsigysime jachtą ir keliausime aplink pasaulį (juokiasi)... Dar nežinia ir kaip su tuo įstatymu bus. Juk ateina naujas mesijas, visi laukia naujo Lietuvos gelbėtojo. Tik ir vėl liūdna bus, kai po rinkimų paaiškės, kad prezidentas - paprasčiausias žmogus, su gana menkais įgaliojimais ir galimybėmis.


Viena, kai burtis pas jus ateina pats žmogus. Visai kas kita, kai savo gyvenimo, santykių ar elgesio komentarą jis perskaito leidinyje ar pamato per televizorių. Anksčiau tokių analizių lyg ir nebūdavo...


Leopoldas: Ir aš žurnalistams sakydavau, kad tai - neetiška. Kad to nereikėtų daryti. Bet kaskart išgirsdavau: „Jie - vieši žmonės. Ir jeigu kortas galima kelti klausiant, kas laukia Lietuvos ar visos mūsų liaudies, vadinasi, galima pažiūrėti ir į konkrečių liaudies atstovų reikalus." Ateinančių metų prognozių mada prasidėjo apie 2002-uosius. O 2008 metais spaudoje ir televizijoje labai padaugėjo svarbių politikų ar visuomenėje žinomų žmonių analizių. Pavyzdžiui, duoda tau kieno nors gimimo datą ar nuotrauką ir paprašo apibūdinti. Naiviai tikiuosi, kad paskui mano žodžius surašys aptakiai, reikšmingą, bet nemalonią informaciją paliks tarp eilučių... Juk aš žinau tūkstančių Lietuvos žmonių likimus: ir labai didelių veikėjų, ir „blogiukų". Bet tyliu. Jeigu einu gatve ir matau pas mane buvusią moterį, geriau pereinu į kitą pusę. Ką aš žinau, su kuo ji eina? Gal moteris man linktelės, vyriškis šalia suputos: „Kas jis toks? Ach, tu dėl manęs lakstei pas būrėjus?!" Ir trapi sąjunga, kurią lipdėme tris seansus, subyrės. Kam to reikia? Nebūtina, kad mane pažintų, kad man rodytų dėmesį. Tikrąsias žmonių paslaptis aš saugau. O čia per tuos nuotraukų pakišimus išeina, kad Leopoldas viešina asmeninį žmonių gyvenimą.


Kodėl tada sutinkate komentuoti?


Jūratė: Jeigu kalbame apie paskutinį Leopoldo interviu dėl verslininkų Pinkevičių skyrybų, daug kas ten buvo apversta aukštyn kojomis. Užuot nugludinę kampus, žurnalistai dar labiau paaštrino ir pasūdė. Vyras tų skyrybų verslininkams tikrai nepribūrė, jis tik matė ženklus ir juos apibūdino.

Leopoldas: Būtų keista, jeigu mano prognozės nesipildytų. Gal tada reikėtų eiti kito darbo dirbti...


Juk taip mus egzaminuoja!


Į dabartinius žiniuonius jau seniai niekas nesikreipia su prašymais sukelti lietų ar numatyti, koks bus derlius. Pranašystės dabar neatsiejamos nuo politikos, verslo, net asmeninių santykių ir meilės reikalų.

Kad po kaulelį išnarstyti politikus - normalu, tikina žymi sostinės būrėja Vaiva Budraitytė. „Ir kuo daugiau, tuo geriau, nes jie ėjo į viešumą. Žinojo, ką daro", - moteriai pritaria sutuoktinis Gaudentas Naujokas. „Tautai tai - atrakcija. Politikas pasirodo turintis žmogišką veidą, - dėsto Vaiva. - Politikai ir taip gana aštriai vertinami, analizuojami, todėl kokios nors būrėjos-astrologės prognozė jiems gyvenimo tikrai neapnuodys. Prieš rinkimus tiek mėšlo ant jų būna išpilta, kad įdomus horoskopas tik nuotaiką pakels."

Kad atėję žurnalistai vis dažniau prašo paanalizuoti ne tik politikų, bet ir visuomenei žinomų žmonių ar porų gyvenimą, magijos specialistų irgi nebestebina. „Su paprasto traktorininko gimimo data pas būrėją žurnalistai neina. Jie tikisi informacijos apie šou pasaulio atstovus, kurie taip siekia viešumo, nori būti nagrinėjami, aptariami. Kitaip ko eini į viešumą, jei nenori, kad apie tave kalbėtų? - mąsto Vaiva ir Gaudentas. - Be to, paprastai nei iš šio, nei iš to žurnalistai apie ką nors klausinėti nepradeda. Kas nors turi įvykti, užkliūti..."


Tiesa, burtų ir meditacijų pasauliui atsidavusi pora neslepia, kad tokių prognozių ne itin mėgsta. Dar pernai rudenį gautas prašymas pakomentuoti dainininkės Godos Sabutytės ir tuomečio jos draugo garsaus krepšininko Šarūno Jasikevičiaus santykių perspektyvas džiaugsmo nesukėlė ir ilgam įsiminė kaip nemalonus įvykis. „Kodėl analizavome? Todėl, kad prognozės - mūsų darbas. Tada, man atrodo, net nežinojome, kieno gimimo datas gavome. Keli skaičiai, minimali informacija. Geriausiu atveju - žmogaus nuotrauka. Ir šnekėk, ką matai. Juk taip mus egzaminuoja, tikrina, kontroliuoja! O gal nepataikysime? O gal nušnekėsime į lankas? Kiek tada visiems pikto juoko būtų!" - prisimena būrėja.


Svarbiausia - neįskaudinti


„Tų jaunų žmonių suderinamumo horoskopas iš tiesų buvo toks prastas, kad, patikėkite, galėjome dar ne to prišnekėti. Dešimtos dalies visko, ką rodė kortos ar žvaigždės, nepasakėme..." - neslepia Gaudentas. Vaiva pritaria: „Visko, ką matome ir suprantame, tikrai neviešiname. Pirmiausia dėl to, kad žmogus mums nedavė tokios teisės. Kaip gali atskleisti svetimas paslaptis? Tai - nepadoru. Jeigu žmogus po tos viešos paviršutinės prognozės ateis pas mus, tada akis į akį ir pasakysime viską su smulkmenomis." Pora tikina, kad pranašystės - ne tušti žodžiai, jos pildosi, todėl būrėjai ar astrologai turi aiškiai suprasti, kokią įtaką daro. „Nesinori žmogaus veikti neigiamai ir dar per viešą žiniasklaidos priemonę", - aiškina vyriškis.


Jeigu žodis - toks galingas, galbūt Godos ir Šarūno sąjungą sugriovė ne kas kitas, o būrėjų komentarai? Vaiva tik šypsosi: „Jeigu sąjunga neįmanoma, ji ir be mūsų žodžių neįvyktų. Gali kiek nori kartoti, kad dukart du yra trys ar penki, bet iš tiesų yra keturi ir ne kitaip. Galų gale, jeigu ta sąjunga nebūtų kėlusi abejonių, niekas pas mus nebūtų net atėjęs apie ją klausti. Kodėl niekas neklausė, kai tekėjo tokia garsenybė kaip Violeta Repčenkaitė? Kodėl Ingos Paksaitės vestuvėmis ir santykiais niekas nesidomėjo? Nes nebuvo priežasčių ir abejonių! Ko jau ko, bet žmonių partnerystei ir santykiams tikrai nedarome įtakos, tik konstatuojame jų patvarumą arba ne."


Būrėja tikina, kad jiedu su vyru savo prognozes stengiasi pateikti labai atsargiai, apgalvoję kiekvieną žodį. „Absoliučiai teigiamų žmonių nebūna, todėl natūralu, kad kiekviename horoskope matai daugybę neigiamos informacijos. O jau ją išberti agresyviai ar pateikti saikingai, mandagiai - tavo vidinės inteligencijos reikalas. Geriau pasakysiu ne viską, kaip yra, būsiu nepopuliari būrėja, negu viešai „apdirbsiu" žmogų, - aiškina Vaiva. - Prisimenu, buvo situacija, kai man užsakė sudaryti Rolando Pakso dukters Ingos horoskopą. Žinodami, kad aš jo, kaip politiko, ne itin mėgstu, galbūt tikėjosi, kad pasakysiu ką nors bjauraus apie jo dukrą. To straipsnio taip ir neišspausdino, nes prognozės buvo labai palankios merginai. Neturiu jokių išankstinių nuostatų, todėl jeigu matau, kad žmogus iš tiesų perspektyvus, jam seksis, nieko bjauraus specialiai tikrai nekursiu."


Vaiva su Gaudentu tikina, kad egzistuoja nerašytos būrėjų etikos taisyklės: „Kokius nors neigiamus dalykus sakome, jeigu matome iš jų išeitį. Nors ir blogiausiame horoskope stengiesi iškasti ką nors geresnio, akcentuoti, kokioje srityje žmogus stipriausias. Negali viešai žmogaus menkinti. Jokio džiaugsmo neteikia, kad tavo prognozė buvo labai tiksli. Tavo reikalas - neįskaudinti žmogaus."


Pasisakymus spaudoje ar per televiziją būrėjai retokai vertina kaip savo darbui naudingą reklamą, nes po jų pranašysčių žmogus paprastai juos iškoneveikia ir pareiškia, kad kalbėjo nesąmones. O kai prognozės išsipildo, būrėjo jau niekas nebeprisimena... „Kažkada rinkimų naktį prognozavau, kas laukia tautos išrinktųjų, - pasakoja Vaiva. - Prieš dvyliktą paleistas mano komentaro įrašas nuskambėjo lyg ir kaip reklama. Bet reportažui pasibaigus laidos vedėjas pareiškė: „Na, kol kas rinkėjų balsai skirstosi kitaip, nei prognozavo būrėja..." Ryte buvo aišku, kad aš nepadariau nė vienos klaidos! Bet į eterį paleistų laidos vedėjo žodžių nebeatšauksi, todėl neretai tokie vieši pasisakymai mums gali būti antireklama."


Ne būrėjas nulemia ateitį


Kad žodis - galinga jėga, puikiai supranta ir Leopoldas bei Jūratė Malinauskai. Ar nėra taip, kad skyrybos ir vedybos, geri ar blogi dalykai įvyksta dėl to, kad būrėjai juos paskelbia viešai? „Jeigu sakau netiesą ar klystu, kodėl tada mano žodžiai neskatina žmogaus priešintis, maištauti? Kodėl niekas neburba: „Pamanyk, atsirado pranašas... O aš nesiskirsiu!" - klausimu į klausimą atsako Leopoldas. - Tiesiog visų žmonių, tautų ir valstybių filmai jau nufilmuoti ir įrašyti laike. Ne aš nulemiu ateitį: kortos ją parodo, o aš - perskaitau." Tačiau žodžius, kuriuos taria, būrėjas turi būti labai gerai apgalvojęs. „Geras būrėjas ar bioenergetikas niekada viešai nepasakys visko, ką mato. Tai būtų skandalas, - apie magijos specialistų etiką kalba Jūratė. - Kartą po Leopoldo paskaitų išėjome su kolegomis ir prie sankryžos ėmėme garsiai svarstyti: važiuojame troleibusu ar einame pėsti? Vienas: „Ne, nevažiuosime, nes neatvažiuos." Kitas užtvirtino: „Taip, troleibusas neprivažiuos." Ir matome, kaip sankryžoje mūsų aptartas troleibusas trenkiasi į automobilį... Nuo tada žodžius tariame labai atsargiai ir apgalvotai."


„Gal tikrai duoti jaunimui treniruotis? Juk tiek jaunų būrėjų yra... - vis dažniau pasvarsto garsus tarologas, išgirdęs prašymą iš kortų ar gimimo datos pakomentuoti kokio politiko ar šiaip žinomo žmogaus gyvenimą. - Patikėkite, tie žmonės, kurie mato ateitį, žino, kaip bus, nė kiek nesijaučia laimingesni. Kartais net baisu prisipažinti, ką iš tiesų matai..."

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

V.Putinas pergale gali laikyti vien patį susitikimą su D.Trumpu: kodėl?

Sportas

Prancūzų šėlionės – šampane išmaudytas treneris ir vienintelis prezidento žodis

Verslas

Šaltas Lietuvai dušas: Lenkija ir kitos šalys pinga, mūsų įmonėms bus sunkiau

Sportas

Rusų netaktas ir juokino, ir siutino – skėtį skyrė tik Vladimirui Putinui

Aktualu

„Mercedes“ nesuvaldęs panevėžietis išvertė tvorą ir užstrigo tarp namo ir medžio

Gazas

Benediktas Vanagas pasidalijo avarijos „Rally Estonia“ vaizdo įrašu

Sportas

Finale paskirtas baudinys sukėlė diskusijų audrą – kroatai kaltino teisėją

Vardai

„Mis Visata“ konkurse dalyvausianti transseksualė: „Pakeisti lytį – tas pats, kas pakoreguoti nosį“

Pasaulis kišenėje

Pasaulį su dviračiais naršantys turistai Lietuvoje apsistoja Vilkaviškio rajone

Sportas

Prancūzijos triumfas – įvarčių lietuje nukovė Kroatiją ir tapo pasaulio čempione

Sportas

„Pussy Riot“ išbėgo į aikštelę per FIFA 2018 finalą

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. liepos 09 d.-15 d.)

Gyvenimas

Dizainerė V.Jakučinskaitė: bateliai nuotakai – didesnis iššūkis, nei atrodo

Vardai

Tarp pasaulio futbolo čempionato sirgalių – ir elegantiška pirmoji Prancūzijos pora

Sportas

Vienas jauniausių trenerių šalyje N.Akmanavičius: „Vaikams esu draugas – ne dėdė“

Kultūra

„Už Kremliaus sienų“: Markas Galeotti neria į Rusijos vagių pasaulį – Kremlinterną

Vardai

„Patrulio“ A.Radzevičiaus sūnaus gimtadienyje – duoklė futbolui: „Išvydęs tortą susigraudino“

Aktualu

Gašlios žinutės Didžiosios Britanijos ministrui kainavo postą

Gyvenimas

Buvusios mokytojos Aušros išpažintis: „Įtampą malšinau alkoholiu, kurį maišydavau su vaistais“

Aktualu

Nelsono Mandelos gyvenimas: pagrindinės datos

Naujienos

Aktualu

V.Putinas pergale gali laikyti vien patį susitikimą su D.Trumpu: kodėl?

Sportas

Prancūzų šėlionės – šampane išmaudytas treneris ir vienintelis prezidento žodis

Verslas

Šaltas Lietuvai dušas: Lenkija ir kitos šalys pinga, mūsų įmonėms bus sunkiau

Sportas

Rusų netaktas ir juokino, ir siutino – skėtį skyrė tik Vladimirui Putinui

Aktualu

„Mercedes“ nesuvaldęs panevėžietis išvertė tvorą ir užstrigo tarp namo ir medžio

24sek

Aaronas White‘as lieka Kauno „Žalgiryje“

Gazas

Benediktas Vanagas pasidalijo avarijos „Rally Estonia“ vaizdo įrašu

Sportas

Finale paskirtas baudinys sukėlė diskusijų audrą – kroatai kaltino teisėją

Vardai

„Mis Visata“ konkurse dalyvausianti transseksualė: „Pakeisti lytį – tas pats, kas pakoreguoti nosį“

Pasaulis kišenėje

Pasaulį su dviračiais naršantys turistai Lietuvoje apsistoja Vilkaviškio rajone

Deuce

Trimetis Novako Džokovičiaus sūnus ištirpdė tėtį ir Vimbldono publiką

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. liepos 09 d.-15 d.)

Sportas

„Pussy Riot“ išbėgo į aikštelę per FIFA 2018 finalą

Gyvenimas

Dizainerė V.Jakučinskaitė: bateliai nuotakai – didesnis iššūkis, nei atrodo

Sportas

Prancūzijos triumfas – įvarčių lietuje nukovė Kroatiją ir tapo pasaulio čempione

Kultūra

„Už Kremliaus sienų“: Markas Galeotti neria į Rusijos vagių pasaulį – Kremlinterną

Vardai

„Patrulio“ A.Radzevičiaus sūnaus gimtadienyje – duoklė futbolui: „Išvydęs tortą susigraudino“

Sportas

Vienas jauniausių trenerių šalyje N.Akmanavičius: „Vaikams esu draugas – ne dėdė“

Vardai

Tarp pasaulio futbolo čempionato sirgalių – ir elegantiška pirmoji Prancūzijos pora

Aktualu

Gašlios žinutės Didžiosios Britanijos ministrui kainavo postą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką