Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 14d. 14:19

Rosita Paulauskaitė. Pasvajoja apie grupės „Junior“ atgimimą

Foto naujienai: Rosita Paulauskaitė. Pasvajoja apie grupės „Junior“ atgimimą
zmones24.lt / Nuotrauka iš asmeninio albumo

„Nejaugi mes tikrai tapome legenda? Juk gana trumpai buvome scenoje. Aišku, labai malonu, kad mus, net prabėgus dešimčiai metų nuo grupės iširimo, žmonės dar prisimena“, – „Junior“ vardu pokalbį pradeda grupės lyderė Rosita Paulauskaitė (30).

„Nejaugi mes tikrai tapome legenda? Juk gana trumpai buvome scenoje. Aišku, labai malonu, kad mus, net prabėgus dešimčiai metų nuo grupės iširimo, žmonės dar prisimena“, – „Junior“ vardu pokalbį pradeda grupės lyderė Rosita Paulauskaitė (30).

Dosjė:
Vardas, pavardė:
Rosita Paulauskaitė.
Gimimo data, vieta: 1979 04 17, Klaipėda.
Šeima: turi dukrytę Lukreciją (1).

Susipažino naktiniame klube
„Junior“ sukurta maždaug prieš 14 metų brolių Gintaro ir Mindaugo Bendžių iniciatyva. Rosita – bene ryškiausia kolektyvo narė – sako, kad lemtinga pažintis su žinomais prodiuseriais įvyko viename Klaipėdos naktiniame klube. „Man tuo metu buvo maždaug 14–15 metų. Aš buvau naktinio klubo šokėja. Jau tada žinojau, jog norėsiu būti scenoje. Apie dainininkės karjerą tuomet nesvarsčiau, nes negalvojau, kad pavyks prasimušti į aukštumas. Buvau patenkinta tuo, jog galėjau šokti šalia tuo metu žinomų grupių, – pasakoja Rosita. – Tačiau viskas pasikeitė, kai klube vieną vakarą prie manęs priėjo broliai Bendžiai. Jie man uždavė vieną klausimą: „Ar mokate dainuoti?“ Nusprendėme, kad geriausias atsakymas bus, kai aš padainuosiu įrašų studijoje. Pasiklausę manęs, Bendžiai pasakė, jog tinku. Taip ir gimė naujas projektas „Junior“, o netrukus pasirodė pirmieji mūsų kūriniai.“

Atsiribojo nuo draugų
Vėliau viskas vyko sparčiau, nei Rosita ir kiti grupės nariai tikėjosi. „Įrašę pirmąjį kūrinį, jau galėjome koncertuoti su ryškiausiomis to meto žvaigždėmis kaip apšildanti grupė. Netrukus radijo stotims pasiūlėme dainą „Jausmai“. Šis kūrinys akimirksniu šturmavo pirmąsias topų pozicijas“, – sėkmingą debiutą prisimena R. Paulauskaitė. Bet ar nesusisuko dainininkei galva greitai išgarsėjus? Rosita sako, kad tam ji buvo pasiruošusi ir labai to norėjo. „Visuomet yra paauglių, kurie nori būti dėmesio centre. Aš buvau viena iš jų ir tendencingai to siekiau. Dabar sunku pasakyti, ar tuometė šlovė susuko man galvą, tačiau žinau, kad vienu metu sirgau žvaigždžių liga“, – atvirai sako pašnekovė. Pasirodo, buvo laikas, kai Rositos niekas nebedomino. Paauglę erzindavo visuomeninis transportas, žmonių susibūrimo vietos ir kabinėjimasis gatvėje. „Tuo metu norėjosi tūnoti sporto salėje, kažkur išvykti atostogauti – nuo visko atsiriboti. Mano laisvalaikis buvo darbas. Aš nieko nebemačiau. Tuomet atsitiko taip, kad užmiršau savo draugus ir artimuosius. Scena man buvo viskas“, – prisipažįsta buvusi „Junior“ vokalistė.

Padėjo atsikvošėti
Tačiau Rositos bičiuliai neleido jai skraidyti padebesiais. „Aš turėjau labai gerų draugų. Jiems pasakiau, kad jeigu jie pastebės, jog Rosita Paulauskaitė susirgo žvaigždžių liga, įspirkite jai į užpakalį! Ir išaušo ta valanda, kai keli bičiuliai liepė man apsiraminti. Tuomet supratau, kad be scenos yra daug kitų gražių dalykų, suvokiau, kad lengvai galiu prarasti draugus, artimuosius. Labai džiaugiuosi, jog iki šiol bendrauju su tais bičiuliais, kurie man padėjo įveikti žvaigždžių ligą“, – šypteli buvusi atlikėja.
Tiesa, per visą „Junior“ gyvavimo laikotarpį Rosita išsiskyrė iš kitų grupės narių. Mergina dažnai stebindavo aplinkinius skandalingais pasisakymais, ekstravagantiška išvaizda ir t.t. „Iš tikrųjų aš buvau tokia asmenybė, tokia paauglė. Man nieko nereikėjo dirbtinai daryti. Tiek plaukų nusiskutimas, tiek muštynės, tiek skandalingi pasisakymai – viskas ėjo iš vidaus. Prisipažinsiu – broliai Bendžiai mane net stabdydavo“, – neslepia Rosita.

Apsupo ir neleido praeiti
Per ketverius grupės „Junior“ gyvavimo metus nariai puikiai pajuto, kas yra šlovė ir garbinimas. Į kolektyvo pasirodymus rinkdavosi pilnos salės žmonių. Neretai net ne visi norintieji papuldavo į koncertą, todėl tekdavo skubiai organizuoti dar vieną pasirodymą toje pačioje vietoje.
„Džiaugiuosi, kad per šį laikotarpį išvengėme neigiamos populiarumo pusės. Mūsų niekas nepersekiojo. Matyt, viskas dėl to, kad mus itin gerai saugodavo. Kiekvienam koncertui būdavo samdomi apsaugininkai. Tačiau vėliau pasklido kalbų, kad grupės „Junior“ dainininkus saugoti labai pavojinga, nes nevaldomi gerbėjai niokoja autobusiukus ir kitaip demonstruoja savo pasitenkinimą, – intriguoja moteris. – Pamenu, po vieno koncerto mes negalėjome patekti į savo autobusiuką. Gerbėjai tiesiog neleido mums praeiti, tad turėjo įsikišti policija. Pareigūnai sustojo į grandinę ir padarė mums takelį. Tik tuomet galėjome išeiti iš koncertų salės.“

Sėkmė – tai darbas
Prakalbus apie „Junior“ sėkmės paslaptį, Rosita sako žinanti, dėl ko šiam kolektyvui sekėsi užkariauti muzikos pasaulį. „Galiu pasakyti, kad „Junior“, „Sel“, „Foje“ laikais visi muzikantai juodai dirbdavo prieš įžengiant į sceną. Buvo apgalvojama kiekviena pasirodymo detalė. Mes visą darbo dieną ruošdavomės tam, kad vakare užliptumėme ant scenos. Deja, šiandien vaizdas visai kitoks. Sėdi muzikantas prie stalo, užlipa ant scenos su tais pačiais drabužiais, padainuoja, ir viskas. Dabar dainuoja, kas netingi. Klausytojai pasiklydo tarp gausybės atlikėjų, mat kas antras Lietuvoje yra dainininkas, – savo nuomonę išsako „Junior“ vokalistė. – Tačiau klausytojai nėra kvaili, jie turi savo nuomonę ir atskiria kokybišką muziką. Tiek, kiek tu įdedi pastangų, tiek ir gauni atgal.“

Išsiskirstė pakeltomis galvomis
Kad ir kaip gerai grupei sekėsi Lietuvos muzikos padangėje, tačiau atėjus 1999-iesiems, kai pasaulį kamavo Rusijos krizė, suprastėjo situacija ir pramogų pasaulyje. „Junior“ kolektyvą tuometis sunkmetis ypač paveikė. Muzikantai neturėjo finansinių galimybių toliau rengti efektingų pasirodymų, kurie, suprantama, daug kainuodavo. „Tuomet broliai Bendžiai mūsų kolektyvo paklausė, ar mes sutinkame nuleisti kartelę ir rengti kuklesnius šou. Visi grupės nariai vienbalsiai nusprendė, kad geriau jau skirstytis. Taip ir padarėme. Džiaugiuosi, kad pasitraukėme tada, kai buvome labai populiarūs. Išsiskirstėme pakeltomis galvomis“, – šypteli R. Paulauskaitė.
Tiesa, iki šiol visi „Junior“ muzikantai susitinka ar susiskambina ir prisimena senus gerus laikus. „Dažnai prisijuokiame prisiminę komiškas situacijas iš kelionių ar linksmybių po koncertų. Ar kyla minčių vėl susiburti? Pagalvojame apie tai, tik neaišku, ar mes būtumėme reikalingi. Turbūt reikėtų išeiti į gatvę ir to paklausti žmonių“,– sako moteris.

Ilga reabilitacija
Rosita sako, kad jai begal sunkus gyvenimo laikotarpis buvo iširus grupei „Junior“. „Praėjus porai mėnesių po paskutinio koncerto, aš supratau, jog aš nieko neturiu. „Junior“ gyvavimo laikais, viską už mus tvarkydavo prodiuseriai Bendžiai. Kai teko pačiai planuoti dieną, visus darbus, supratau, kad bus labai sunku. Mane ištiko šokas! Pradėjau mėtytis gyvenime: dirbau radijuje, televizijoje... Žodžiu, iš pramogų pasaulio niekur nedingau. Viską dariau iš inercijos, bet man ir toliau sekėsi“, – prisipažįsta R. Paulauskaitė.
Paklausus Rositos, kiek laiko jai prireikė, kad vėl galėtų gyventi visavertį gyvenimą, susimąsto. „Prieš metus gimė mano vaikelis. Ir tik tada aš į gyvenimą pradėjau žiūrėti kitomis akimis. Prireikė dešimties metų. Per šį laiką supratau, kad „Junior“ laikai buvo gražus sapnas, o dabar mano gyvenimas ir charakteris pasikeitė“, – tikina pašnekovė.

ĮDOMYBĖS:
• Grupės garso kasetė „Meilė ir ugnis“ buvo parduota daugiau nei 45 000 kopijų tiražu (tai dvigubas platininio albumo rezultatas)!
• „Junior“ pasirodymų sąmata siekdavo iki 50 000 litų!
• Žinomas atlikėjas DJ Bobo sutiko bendradarbiauti su „Junior“ atlikėjais ir įrašyti bendrą kūrinį „Svajonių šalis“. Tai buvo pirmas atvejis Lietuvos pramogų pasaulyje, kai užsienio garsenybė dirbo su lietuviais.
• Kaune, Nemuno saloje, „Junior“ surengė įspūdingą koncertą, į kurį susirinko 9 000 žiūrovų. Tuo metu tai buvo įspūdingas skaičius.
• Grupės lyderei R. Paulauskaitei buvo vos 16 metų, kai ji pradėjo muzikuoti su grupe „Junior“.

„Junior“ istorija:
• Grupė susikūrė 1995 metais.
• Kolektyvą dažniausiai sudarydavo keturi nariai. Kelis sykius grupės sąstatas kito, tačiau jame nuolat dainuodavo Rosita, Mintarė ir Andrius.
• Per visą „Junior“ gyvavimo istoriją išleisti penki albumai, kurių parduota beveik 200 000 kopijų.

Dėkinga Bendžiams
„Su broliais Gintaru ir Mindaugu Bendžiais visuomet labai gerai sutarėme. Iki šiol žinau, kad jeigu man prireiktų kokios nors pagalbos, visuomet galėčiau į juos kreiptis. Kažkada spauda rašydavo, kad prodiuseriai mus muštravoja kaip kareivukus, tačiau tai visiška nesąmonė! Aš jiems esu labai dėkinga. Kai „Junior“ gyvavo, išmokau būti atsakinga už kiekvieną savo darbą. Mokiausi visus darbus padaryti iki galo ir į viską žiūrėti atsakingai. Tai tikrai brolių Bendžių nuopelnas“, – gražių žodžių buvusiems prodiuseriams negaili Rosita.
Iš tiesų Gintaro ir Mindaugo poelgis buvo drąsus – jie pasiryžo rūpintis ir bendradarbiauti su keturiais maištaujančiais paaugliais. „Manau, kad jiems buvo šiek tiek sudėtinga, bet visą tą laiką mes gyvenome draugiškai, be jokių pykčių. Nebuvo net didelių konfliktų. Dažnai net kartu ir laisvalaikį leisdavome“, – pasakoja „Junior“ vokalistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu Kultūra

Filosofas Nerijus Milerius: arba draudžiame prievartą, arba eksponuojame ją nekritiškai

Tiesiogiai Sportas

Šansas trinktelėti durimis: Serbija – Lietuva

15min iš Maskvos 24sek

Pokštais su Šaru apsikeitęs CSKA generolas įvertino „Žalgirio“ pokyčius

Gazas

15min renka Lietuvos verslo automobilį: 7 pagrindiniai pretendentai

Pasaulis kišenėje

Kelionė Vietname: kaip autobuso keleiviai elgiasi su kelyje sutikta gyvate

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ kelyje dar nenugalėta CSKA su M.Jordano krikštasūniu (2/4)

Gyvenimas

Mes lygūs. Vizažistas Darius Galankovas: „Makiažas nėra moterų privilegija“

15min recenzija Kultūra

Žvilgsnio imunitetas fotografijų parodoje „11 kelionių į Afganistaną“

Vardai

Sukvietęs draugus Žilvinas Grigaitis pristatė savo kūrybos šaukštelius

„Ginčas“: Kodėl „Žalgiris“ pralaimi namie ir nemeta tritaškių?

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: duona „kvepiantys“ daugiabučiai Žirmūnuose

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Aktualu

Lietuvos vadovai vieningi – dažnai gendančiu „Spartan“ orlaiviu skraidyti nenori

Prie Pakso buvo...

Vardai

Buvęs Paris Hilton vaikinas nori susigrąžinti dviejų milijonų dolerių vertės sužadėtuvių žiedą

Aktualu

Jogailaičių kulinarinis paveldas, arba Kaip Jogaila rengėsi lašiniais atsigavėti

24sek

Nuostabus vakaras: su trigubu dubliu flirtavęs M.Kalnietis vedė ASVEL į pergalę

Gyvenimas

Psichologas: 7 žingsniai, padėsiantys atrasti laiko sau net tada, kai tai atrodo neįmanoma

Sportas

Jautrus olando gestas sužavėjo pasaulį – po įvarčio guodė teisėją

Sportas

E.Jankausko asistentas apie serbus: „Neabejojame, kad jie nori įmušti greitą įvartį“

Naujienos

Interviu Kultūra

Filosofas Nerijus Milerius: arba draudžiame prievartą, arba eksponuojame ją nekritiškai

Tiesiogiai Sportas

Šansas trinktelėti durimis: Serbija – Lietuva

15min iš Maskvos 24sek

Pokštais su Šaru apsikeitęs CSKA generolas įvertino „Žalgirio“ pokyčius

Gazas

15min renka Lietuvos verslo automobilį: 7 pagrindiniai pretendentai

Pasaulis kišenėje

Kelionė Vietname: kaip autobuso keleiviai elgiasi su kelyje sutikta gyvate

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ kelyje dar nenugalėta CSKA su M.Jordano krikštasūniu (2/4)

Gyvenimas

Mes lygūs. Vizažistas Darius Galankovas: „Makiažas nėra moterų privilegija“

15min recenzija Kultūra

Žvilgsnio imunitetas fotografijų parodoje „11 kelionių į Afganistaną“

Vardai

Sukvietęs draugus Žilvinas Grigaitis pristatė savo kūrybos šaukštelius

„Ginčas“: Kodėl „Žalgiris“ pralaimi namie ir nemeta tritaškių?

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: duona „kvepiantys“ daugiabučiai Žirmūnuose

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Aktualu

Lietuvos vadovai vieningi – dažnai gendančiu „Spartan“ orlaiviu skraidyti nenori

Prie Pakso buvo...

Vardai

Buvęs Paris Hilton vaikinas nori susigrąžinti dviejų milijonų dolerių vertės sužadėtuvių žiedą

Aktualu

Jogailaičių kulinarinis paveldas, arba Kaip Jogaila rengėsi lašiniais atsigavėti

24sek

Nuostabus vakaras: su trigubu dubliu flirtavęs M.Kalnietis vedė ASVEL į pergalę

Gyvenimas

Psichologas: 7 žingsniai, padėsiantys atrasti laiko sau net tada, kai tai atrodo neįmanoma

Sportas

Jautrus olando gestas sužavėjo pasaulį – po įvarčio guodė teisėją

Sportas

E.Jankausko asistentas apie serbus: „Neabejojame, kad jie nori įmušti greitą įvartį“

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką