Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 sausio 23d. 16:21

Tina Turner. Roko karalienės renesansas

Foto naujienai: Tina Turner. Roko karalienės renesansas
zmones24.lt / AOP nuotrauka

Tinos Turner dainos - jau pusamžį neišeina iš mados, o ji ne mažiau energinga nei prieš penkiasdešimt metų.

Vardas, pavardė: Anna Mae Bullock.

Gimimo data, vieta:  1936 11 26, Nutbušas, Tenesio valstija, JAV.
Šeima, kurioje gimė: gimė fermerio ir manikiūrininkės šeimoje, turi vyresniąją seserį Alline (72).

Meilės nuotykiai: Ike'as Turneris, Raymondas Hillas, Erwinas Bachas.

Šeiminė padėtis: išsiskyrusi, turi keturis sūnus: du įvaikintus iš Ike'o Turnerio ankstesnių santykių - Ike'ą jaunesnįjį (50) ir Michaelą (49) bei du biologinius - su saksofonistu Raymondu Hillu susilaukė Raymondo (50), o su Ike'u Turneriu - sūnaus Ronaldo (48).

Pasiekimai: septyni „Grammy“ apdovanojimai.


Tinos Turner dainos - jau pusamžį neišeina iš mados, o ji ne mažiau energinga nei prieš penkiasdešimt metų. Po aštuonerių metų pertraukos Tinos sugrįžimą į sceną jos gerbėjai pasitiko su nevaldomomis ovacijomis bei džiaugsmo ašaromis. Sunku patikėti, kad aukštakulniais ir trumpu sijonėliu žvitriai besisukiojanti scenoje ir žiūrovus kaitinanti atlikėja netrukus švęs septyniasdešimtmetį.


Ji dar tik pradeda


„Manęs vis klausia: „Tina, kada tu pagaliau apsiraminsi?“, o aš atšaunu: „Vaikeli, aš dar tik pradėjau!“ Beveik aštuonerius metus atsiribojusi nuo žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio Tina Turner vėl į rankas paėmė mikrofoną per 2008 metų „Grammy“ apdovanojimus. Jos su Beyonce (27) atlikta daina publikai atėmė žadą. Greitai į aštuntąją dešimtį įžengsianti scenos veteranė spinduliavo energija, mikliais šokio judesiais nė kiek nenusileido seksualiajai Beyonce. „Nesitikėjau, kad būsiu sutikta su tokiu entuziazmu“, - sako Tina. Gerbėjų prašymai ir galiausiai Sophios Loren (74) mesta frazė „užteks drybsoti lovoje“, išjudino scenos liūtę. Praėjusių metų gegužę Oprah Winfrey (54) laidoje Tina patvirtino, kad jos koncertinis turas tikrai bus. Rugsėjį prasidėjęs intensyvus koncertų maratonas apskriejo JAV ir sugrįžo į dainininkės pamėgtą Europą. Dvi valandos viena už kitą labiau užvedančių dainų, senieji sceniniai kostiumai, kurie ir šiandien puikiai tinka roko karalienei, jos per kraštus besiliejanti energija, nuo kurios poveikio žiūrovai koncertą lieka šlapi iki paskutinio siūlo, - štai koks turi būti tikras koncertas!


Gyvena šia diena


Tinos gyvenimą stebintys žmonės norėtų, kad jie, sulaukę atlikėjos amžiaus, turėtų nors pusę jos sveikatos, energijos, jėgų. Prieš keletą metų žurnalas „People“ teiravosi skaitytojų, į ką jie norėtų būti panašūs po 50 metų. Pasirodo, Tina Turner nusileido tik aktorei Goldie Hawn (63)! Už žavios juodaodės liko net tokie grožio etalonai kaip Sophia Loren (74), Cher (62) ir Jane Fonda (71). „Turner populiarumas neblėsta dėl jos vidinės stiprybės, ištvermės ir grožio, - sako Oprah Winfrey. - Jos kelias į šlovę buvo dramatiškas ir sudėtingas. Tina - mūsų įkvėpimas. Ji puikus pavyzdys, kad gyvenime viskas įmanoma.“

Vienas iš Tinos patarimų - džiaugtis šia diena ir negyventi prisiminimais. Dainininkė nemėgsta kalbėti apie praeitį, mat jos triumfas pastatytas ant tragizmo pamatų. 1993-iaisiais, remiantis tikrais Tinos gyvenimo faktais, apie atlikėją buvo sukurtas biografinis filmas „What‘s love got to do with it“. Pasaulinio garso muzikos žvaigždės gyvenimo istorija tikrai verta filmo scenarijaus.


Svajonė - tapti slauge


Anna, toks tikrasis dainininkės vardas, gimė mažame kaimelyje, Tenesio valstijoje. Turner tėvas, fanatiškas baptistas, turėjo nemažą fermą. Dainuoti būsima muzikos legenda pradėjo vietinės bažnyčios chore giedodama juodaodžių religines giesmes. Vaikystėje tėvai dažnai bardavosi, todėl Tina nesijautė mylima ir reikalinga. Gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis tėvui vedus kitą moterį ir nusivylusiai mamai visam laikui išvažiavus į San Luisą. Tina bei jos seserimi rūpinosi nemažai žmonių. Ypač jos vargo augdamos pas močiutę, mat ji neturėjo elektros, o namų grindys buvo drėbtos iš molio. „Dulkes valydavome kiekvieną vakarą, nes antraip galėjai uždusti“, - retai apie vaikystę kalbanti sako Tina. Sulaukusi šešiolikos, Anna persikraustė pas mamą į San Luisą, kur ruošėsi studijuoti mediciną ir tapti slauge.


Kietas riešutėlis


Persikrausčiusi pas mamą, Tina greitai įsisuko į naują gyvenimo ritmą. Vyresnioji sesuo Alline dažnai lankydavosi žymiausiame miesto klube „Club Manhattan“. Ji paprastai nesivesdavo jaunėlės sesers, tačiau tą vakarą, kai scenoje koncertavo „Kings of Rhythm“, Tina ten buvo. Merginoms pasirodžius klube, muzikantai jau grojo. Jos prisėdo prie staliuko ir ėmė klausytis greitos, energingos muzikos. Netrukus salėje pasirodė grupės lyderis. Jis lėtai ėjo scena, paėmė gitarą ir suvirpino stygas. Jo vardas buvo Ike'as Turneris. Pažinties vakarą Tinai buvo šešiolika, o jam 24 metai. Turner dar nebuvo girdėjusi nuostabesnės muzikos. Netrukus ji tapo nuolatine klubo lankytoja. Jau pažinties pradžioje Tina buvo kietas riešutėlis - Ike'o ji nepaliko ramybėje tol, kol šis neprižadėjo leisiantis jai sudainuoti keletą dainų. Savaitės bėgo, o pažadas vis dar nebuvo ištesėtas. Kartą vienas grupės narys pakvietė Alline užlipti ant scenos, bet, jai atsisakius, Tina akimirksniu atsidūrė prie mikrofono. Ike'as, išgirdęs jos unikalų balsą, žaibiškai greitai atsidūrė scenoje ir, stipriai ją apkabinęs, pakėlė ant rankų naujai atrastą žvaigždę. Nuo to vakaro Tina tapo pritariančioji vokalistė, o po poros metų - solistė. Ike'as jos vardą pakeitė į Tinos Turner, o grupę pervadino į „Ike and Tina Turner Revue“. Netrukus dainininkė pastojo nuo grupės saksofonisto Raymondo Hillo. Pirmagimis buvo pavadintas tėvo vardu - Raymondu. Tačiau dainininkė su juo nesukūrė šeimos. Meilė įsiplieskė tarp Tinos ir Ike'o. Moteris persikėlė pas jį gyventi ir pastojo antrą kartą. Kai grupė dar labiau išpopuliarėjo, Ike'as mylimajai pasiūlė susituokti. Moteris tikėjosi ištaigingų vestuvių ir baltos suknelės, bet Turneris jai pasiūlė tik rašiklį ir popieriaus lapą. „Pasirašyk čia“, - pirštu bakstelėjo sutuoktinis.


Pasikliovė burtais


Tinos Turner muzikinė karjera sėkmingai tęsėsi nepaisant to, kad ji prižiūrėjo net keturis berniukus: du savo ir iš ankstesnių santuokų du Ike'o sūnus. Kuo plačiau pasaulyje skambėjo Tinos balsas, tuo labiau vyras stengėsi ją kontroliuoti. Į savo rankas jis perėmė grupės finansinius reikalus, sudarinėjo sutartis, koncertinių turų grafikus. Populiarumą ir į kišenę plaukiančius tūkstančius lydėjo siautulingi kokaino vakarėliai ir muštynės. Kumščius į darbą mėgstantis paleisti muzikantas ėmė žmoną kankinti. Tik vėliau, išleidus Tinos Turner autobiografinę knygą „Aš, Tina“, į paviršių iškilo tamsioji santuokos pusė. Dainininkė vėliau prisipažino, kad Iike'as Turneris ją nuolat žemino, mušė ir prievartavo, o 1968-aisiais ji vos nenusižudė. Moteriai ne kartą nuo mušimo lūžo šonkauliai, sutuoktinis degindavo ją cigarete, negailestingai žmonai į veidą šliūkštelėdavo karštos kavos puodelį, o dėl sulaužytos nosies Tinai teko gultis net ant operacinio stalo. Tačiau Turner delsė skirtis. Iki paskutinės minutės ji tikėjosi išsaugoti santuoką ir, aišku, dvejojo dėl ateities. 1966 m. per koncertinį turą Anglijoje draugai nusivedė ją pas ateitį spėjančią moterį, kuri atlikėjai pasakė: „Tu būsi tarp didžiausių žvaigždžių, o vyras, su kuriuo dabar esi, nukris kaip lapas nuo šakos.“ Šie būrėjos žodžiai Tinai paliko milžinišką įspūdį. Muzikos žvaigždė prisimena, kad būtent tada joje įvyko lūžis. Ji pirmą kartą pajuto pasitikėjimą savimi ir galvoje pradėjo kurti pabėgimo nuo Ike'o planą.


Budizmas pakeitė gyvenimą


1976-aisiais, prieš pat koncertą Dalase, Tina pabėgo nuo haliucinacijų ir agresijos užvaldyto vyro, palikusi jį su 36 centais ir degalinės kreditine kortele kišenėje. Keletą mėnesių ji slapstėsi pas draugus. 1978-aisiais Ike'as ir Tina išsiskyrė po 16 santuokos metų. Skirdamasi moteris atsisakė bendro turto, o kadangi ji nutraukė kontraktą, privalėjo sumokėti didžiulę baudą. Norėdama išlįsti iš skolų, Tina daug koncertavo. Vėliau moteris prisipažino, kad žengti lemiamą žingsnį ją pastūmėjo naujai atrasta religija - budizmas. Kelerius metų iki skyrybų Tina susipažino su nauja budizmą praktikavusia grupės sekretore Valerie Bishop. Muzikos legenda iki tol nieko nežinojo apie religiją, bet Budos mokymas, jog kiekvienas žmogus atsakingas už savo likimą,  iš karto sužavėjo dainininkę. Išmokusi kasdien giedoti Tina savo pyktį pavertė stiprybe. „Tai pakeitė mano gyvenimą“, - sako atlikėja.


Tikrieji namai Europoje


„Kol pirmą kartą nenuvažiavau į Europą, nepažinojau savo tikrų namų“, - juokauja Tina. Dabar muzikos legenda mėgaujasi ramiu gyvenimu Šveicarijoje. Atokioje Ciuricho miesto dalyje muzikos karalienė dienas leidžia su ilgamečiu draugu Erwinu Bachu (53). Su gerokai jaunesniu vokiečiu muzikos prodiuseriu Tina artimai bendrauja jau daugiau nei dvidešimt metų. Jie susipažino Londono oro uoste. „Šveicarija man labiausiai patinka griežtomis taisyklėmis. Viskas vyksta pagal numatytą planą, o taip man labai patinka“, - sako atlikėja. Vasaroti Tina mėgsta Prancūzijoje, prie Viduržemio jūros. Netoli Nicos, ji pasistatė prabangią vilą. Kaimynystėje įsikūręs senas geras Tinos draugas Eltonas Johnas (61), kuris šventiniais vakarais skolinasi jos perukus, ir U2 vokalistas Bono (48) su šeima. Daržo Tina neturi ir gėlių ji irgi neaugina, tačiau gerų draugų atlikėja niekada nepamiršta. Davidas Bowie (62), Mickas Jaggeris (65), Rodas Stewartas (64) - dažni Tinos Turner svečiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką