Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė: gyvenimas Kretoje – lyg išsipildžiusi svajonė

Foto naujienai: Vaida Grikšaitė-Česnauskienė: gyvenimas Kretoje – lyg išsipildžiusi svajonė
zmones24.lt / Viganto Ovadnevo nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Trumpam iš Kretos į Lietuvą grįžusi „Mis Lietuva 2002" Vaida Grikšaitė-Česnauskienė sutiko papasakoti apie saulėtą kraštą, graikų dosnumą ir šeimos gyvenimą saloje, į kurią šią vasarą atvedė likimas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trumpam iš Kretos į Lietuvą grįžusi „Mis Lietuva 2002" Vaida Grikšaitė-Česnauskienė sutiko papasakoti apie saulėtą kraštą, graikų dosnumą ir šeimos gyvenimą saloje, į kurią šią vasarą atvedė likimas.


Vardas, pavardė: Vaida Grikšaitė-Česnauskienė.

Gimimo data, vieta: 1983 10 27, Klaipėda. 25 m.

Šeiminė padėtis: ištekėjusi, vyras Deividas (28) - futbolininkas; augina sūnelį Deividą (1,2).

Išsilavinimas: Mykolo Romerio universitete įgijo teisės ir valdymo specialybę; šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja tarptautinės komunikacijos magistrantūrą.


Su vyru Deividu ir sūnumi Deividuku jau daugiau nei mėnesį gyveni Kretoje. Lietuviai ten veržiasi atostogauti, o Tau šis kraštas tapo laikinais namais.


Ir mes su Deividu ten važiavome atostogauti. Mums Kretoje labai patiko, todėl žinojome, kad dar kartą tikrai sugrįšime. Vyras su futbolo komanda „Ergotelis" sutartį pasirašė metams. Gyvename ne pačioje sostinėje, kurioje per metus apsilanko apie 4 mln. turistų, todėl išvengiame dulkių ir triukšmo. Įsikūrėme bute ant kalno, iki jūros - vos kelios minutės kelio. Gyventi su vaiku tokioje vietoje - tikras rojus: yra privatus baseinas, privati saugoma paplūdimio zona, visada geras oras. Vis dėlto savaitę, dvi gali džiaugtis, o vėliau prasideda monotonija... Aišku, vyras man labai padeda. Grįžęs po treniruotės ragina mane eiti prasiblaškyti.


Nesijauti vieniša? Yra su kuo pabendrauti?


Šalia gyvena brandaus amžiaus graikų pora, susidraugavome su jų dukra Ketrin, auginančia aštuonių mėnesių mergytę. Tai be galo malonūs, draugiški ir dosnūs žmonės. Jie turi savo vynuogyną, todėl rytais mums prie durų neretai palieka pilną krepšį vynuogių, vaišina tradiciniais pyragėliais, o vakarais kviečia vakarienės. Jaučiausi šiek tiek skolinga ir dėl to pakliuvau į nemalonią situaciją, kai kaimynės dukrai padovanojau skraistę. Tuomet Ketrin mane išbarė: „Vaida, jeigu tu galvoji, kad mes laukiame kažkokio atlygio ir tik dėl šios priežasties esame dosnūs, tikrai taip nėra." Lietuvoje retai pasitaiko tokių atvejų, kai kaimynystėje gyvenantys žmonės taip draugiškai bendrauja.


Kreta - rojus futbolo gerbėjams?


O taip! Atrodo, maža sala, bet jie turi net aštuonis leidinius apie sportą. Visur tik futbolas, futbolas, futbolas. Žaidėjams skiriamas labai didelis dėmesys, įvesta griežta kontrolė, kada jie turi grįžti namo. Tarkime, po varžybų naktiniame klube sportininkai negali užsibūti ilgiau kaip iki antros valandos nakties.


Kalbama, kad maistas ten dieviškas...


Tikra tiesa. Lietuvoje net nebesinori ragauti žuvies ar gerti šviežių apelsinų sulčių - skonis nepalyginamas. Tik atvažiavę į Graikiją, užsukome į kavinukę ir užsisakėme „Frappe" kavos, o ji yra labai stipri. Patirties dar neturėjome, todėl išgėrėme per penkiolika minučių ir išvažiavome. Pajutau, kad mane krečia drebulys, svaigsta galva, trūksta oro. Vėliau gydytojas man paaiškino, kad graikai „Frappe" geria valandą ar netgi dvi šnekučiuodamiesi ir ja mėgaudamiesi.


Vaida, greitai Tavo gimtadienis.


O taip, jaučiuosi sena ir dar nieko nenuveikusi (juokiasi). Iš tiesų čia, Lietuvoje, dominuoja jauno žmogaus kultas. Graikijoje mes su Deividu jaučiamės labai jauna šeima, ten žmonės neskuba jos kurti. Šioje šalyje normalu, kai 38 metų graikė susilaukia pirmagimio. Tokį jų gyvenimo būdą veikia klimatas. Graikai atrodo tikri tinginiuškos, bet per tokį karštį tikrai norisi ne lakstyti, o pasnausti.


Prieš trejus metus viename interviu prasitarei, kad dar nesi tikra, ar Deividas - Tavo tikroji meilė. Ką gali pasakyti šiandien?


Interviu buvo darytas mūsų su Deividu pažinčiai vos užsimezgus. Tada būtų buvę per drąsu tvirtinti, kad jis - tikroji, didžioji mano gyvenimo meilė, nes mes dar tik bandėme pažinti vienas kitą... Tikram jausmui užaugti reikia laiko. Per tą laiką, kai esame kartu, turėjome galimybių patikrinti vienas kitą. Susituokėme. Aš pagimdžiau vaikelį. Jį auginti tikrai nelengva. Tuomet tik dar labiau įvertini šalia esantį žmogų. Iš Deivido ir anksčiau, ir dabar sulaukiu labai daug pagalbos. Aš laukiu, kada mažylis užaugs, ir jie abu galės bėgioti po aikštę. Deividas man suteikia labai daug laisvės, aišku, proto ribose. Ypač svarbu, kad jis manimi tiki ir pasitiki, nekelia pavydo scenų. Esu dėkinga likimui, kad sutikau labai gerą vyrą ir jį labai myliu.


„Graikijoje mes su Deividu jaučiamės labai jauna šeima, ten žmonės neskuba jos kurti. Šioje šalyje normalu, kai 38 metų graikė susilaukia pirmagimio."

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką