Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 11 26, 07:19

Aiškėja pirmieji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vardai: J.Brūzga ruošia įspūdingą šou

Liko visai nedaug laiko iki gruodžio 10 dienos, kai atlikėjai, norintys dalyvauti Lietuvos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, dar gali pateikti paraiškas. Apsisprendimo laikui nenumaldomai artėjant, aiškėja pirmieji konkurso vardai.
Jurgis Brūzga, Vilija Pilibaitytė-Mia, Donatas Montvydas ir Aistė Pilvelytė
Jurgis Brūzga, Vilija Pilibaitytė-Mia, Donatas Montvydas ir Aistė Pilvelytė / 15min montažas

15min pasidomėjo, ką apie dalyvavimą atrankoje ir apie galimybę tapti 20-uoju šalies atstovu „Eurovizijoje“ galvoja buvę finalininkai ir kadaise apie tokią galimybę užsiminę Lietuvos atlikėjai.

Praėjusiais metais norą dalyvauti nacionalinėje atrankoje žurnalistams išsakiusi Monika Pundziūtė-Monique šiemet iš tiesų svarsto apie tokią galimybę. Pasak atlikėjos atstovės spaudai Miglės Kiliotaitytės, M.Pundziūtė kol kas neturi dainos, su kuria galėtų dalyvauti nacionalinėje atrankoje.

„Nenoriu nieko konkrečiai sakyti, nes nesame nusistatę konkrečios vizijos. Svarstome“, – 15min sakė M.Kiliotaitytė.

VIDEO: Moniqué - Planai

Panašu, kad su panašia problema – dainos paieška susiduria ir Monique bendravardė, pernai atrankos finale ketvirtąją vietą užėmusi Monika Marija Paulauskaitė.

Ji neslėpė, kad dalyvauti nori, tačiau plačiau komentuoti atsisakė, nes, anot jos, „turi susidėlioti mintys“. Monika prieš keletą savaičių buvo išvykusi į Švedijos sostinę Stokholmą, kur lankėsi pas vietos muzikos prodiuserius.

VIDEO: Monika Marija - „The Truth“ - Didysis Eurovizijos atrankų finalas 2018

Konkretų atsakymą į klausimą, ar dar kartą bandys sėkmę nacionalinėje atrankoje, pateikė dainininkė Mia: „Šiais metais „Eurovizijoje“ dalyvauti neplanuoju.“ Tiesa, pernai atlikėja sakė tą patį, tačiau išgirdusi atrankos organizatorių siūlomą dainą persigalvojo ir į konkursą grįžo.

Donato Montvydo vadybininkas Martynas Tyla taip pat apie galimybę atlikėjui 6-ąjį kartą grįžti į nacionalinę atranką kalba atsargiai. Esą šiuo metu minčių apie tai nėra.

VIDEO: LIVE Donny Montell - I’ve Been Waiting For This Night (Lithuania) at the Grand Final

Pernai nacionalinės atrankos sceną į komisijos kėdę išmainiusi „Eurovizijos“ veteranė Aistė Pilvelytė, ar dalyvaus kitais metais vyksiančioje atrankoje, žada pranešti gruodžio pradžioje.

„Minčių dalyvauti turiu, tačiau dar nesu tvirtai apsisprendusi, kol kas šansai, kad dalyvausiu 50/50. Plačiau komentuoti nenoriu, viskas dar procese“, – teigė A.Pilvelytė.

Su klausimu ar dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje į gerbėjus socialiniame tinkle kreipėsi ir praėjusių metų atrankos atradimu tituluojamos grupės „The Roop“ nariai.

Grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius 15min sakė, kad grupė turi konkursui tinkamų dainų, tačiau trūksta apsisprendimo.

„Praėjusiais metais buvome pirmieji paskelbę, kad dalyvausime atrankoje, šiemet – vis dar dvejojame. Nesame tikri, ar pasirodymo piešinys susideda. Ne tik kūrinys, bet ir jo idėja, žinutė, sceninis apipavidalinimas“, – sako V.Valiukevičius.

Ambicijų atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“ neslepia ir dainininkas Ruslanas Kirilkinas. 15min jis pasakojo, kad atrankoje planuoja pasirodyti su Edgaro Lubio jam parašytu kūriniu. Tačiau jis dar neužbaigtas, laukia paskutiniai štrichai.

„Dalyvauti konkurse kaip dauguma atlikėjų vien dėl eterio ir skaičių – nenoriu. Man gaila savo laiko, sveikatos. Taip pat dar nesu tikras dėl dainos, noriu, kad ja patikėtume abu – ir aš, ir Edgaras“, – sako ne kartą nacionalinėje atrankoje dalyvavęs Ruslanas.

Užtikrinčiausiai apie dalyvavimą atrankoje į didžiąją „Euroviziją“ kalba Jurgis Brūzga. Šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo antrosios vietos laimėtojas sako, kad dalyvavimui konkurse ruošiasi labai įtemptai.

VIDEO: Jurgis Brūzga - „4Love“ - Didysis Eurovizijos atrankų finalas 2018

„Kaip tik šiuo metu esu studijoje, kur dedame paskutinius štrichus ant eurovizinio kūrinio“, – sako Jurgis ir priduria, kad „Eurovizijos“ gerbėjams ruošia staigmeną.

„Turime intriguojančią idėją – ji nėra nauja, šį triuką naudoja šokėjai. Tačiau, mano žiniomis, tokio dalyko „Eurovizijoje“ dar nėra buvę“, – su užuolankomis apie pasirodymą, kuriame netrūks šokių kalba J.Brūzga.

Laimėjimas Lietuvoje yra tik graži įžanga į tai, kas laukia po to. Tu turi būti pasiruošęs juodam darbui.

Atlikėjas žada, kad ir pats kūrinys bus kitoks nei eurovizinis standartas. Jį sukurti Jurgiui padėjo praėjusioje nacionalinėje atrankoje sėkmę atnešusio kūrinio „4Love“ autoriai: Kasparas Meginis ir Edgaras Žaltauskas.

Pasak J.Brūzgos, dabar svarbiausia įgyvendinti pasirodymo sumanymus. Viskas priklausys nuo to, ar televizijoje pavyks sukurti techninį efektą. Atlikėjas žada, kad pasirodyme taip pat netrūks šokių.

Tačiau Jurgis įsitikinęs, kad eurovizinė sėkmė slypi ne vien dainoje ar jos pateikime – labai svarbu žinoti, ką darysi pergalės atveju. Ir taip jis sako ne be priežasties – pavasarį atlikėjas ne tik dalyvavo vienoje ilgiausių nacionalinių atrankų Europoje, bet ir su delegacija vyko į didžiąją „Euroviziją“ Lisabonoje. Ten su konkurso užkulisiais susipažino iš arti.

„Laimėjimas Lietuvoje yra tik graži įžanga į tai, kas laukia po to. Tu turi būti pasiruošęs juodam darbui. Svarbi ne tik daina, pasirodymas, labai daug lemia įdirbis su užsienio žiniasklaida ir konkurso gerbėjais. Jeigu tave pastebi ir ištransliuoja auditorijai – jau esi potencialus prizininkas. Žmonės pamato ir sako: šitą gerai reitinguoja, apie jį puikūs atsiliepimai – aš paklausysiu“, – apie patirtį konkurse kalba dainininkas.

Kaip labai gerą patirtį atlikėjas įvardija ir Lietuvos nacionalinę atranką. Pasak Jurgio, finalas Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo kaip dar viena repeticija prieš didžiąją „Euroviziją“.

„Nuvažiavus į Portugaliją nebuvo jokio streso – arena buvo tokio pat dydžio. Ieva Zasimauskaitė ir mano žmona Akmėja, kuri buvo pritariančioji vokalistė, sakė, kad užkulisiuose jautėsi beveik kaip LRT“, – gegužę vykusios „Eurovizijos“ prisiminimais dalijosi J.Brūzga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką