Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donatas Montvydas apie „Euroviziją“: „Mūsų visų reikalas – besąlygiškai palaikyti Viliją“

Donatas Montvydas
Donatas Montvydas
Šaltinis: 15min
0
A A

2012-aisiais Azerbaidžane, Baku mieste, vykusiame „Eurovizijos“ konkurse dainą „Love Is Blind“ atlikęs Donatas Monvydas Lietuvai pelnė 14-ąją vietą. D.Montvydas džiaugiasi Vilijos Matačiūnaitės pergale nacionaliniame konkurse ir tikina siunčiantis jai didžiausią savo palaikymą – anot dainininko, palaikyti Lietuvos atstovę „Eurovizijoje“ yra kiekvieno lietuvio pareiga.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Vilijos pasirodymą vertinu vienareikšmiškai palankiai. Siunčiu jai didžiausią palaikymą ir lūkesčius. Vilija tai turi žinoti. Jos daina yra įdomi, kitokia, savotiška gerąja prasme. Manau, mūsų visų reikalas yra besąlygiškai palaikyti savo atstovą, nors kiekvienas ir turi savo skonį. Džiaugiuosi, kad Vilijai viskas taip pavyko“, – Žmonės.lt sakė D.Montvydas.

Dainininkas prisimena savo paties kelionę į „Euroviziją“ – sako, žmonių palaikymas ten dalyvaujant yra itin reikalingas ir padeda pasiekti aukštesnius rezultatus. „Pats važiavau į „Euroviziją“ ir žinau, kaip smarkiai reikalingas yra žmonių palaikymas. Taip tik atrodo, kad gali nesiklausyti, kas ką sako, tačiau iš tiesų yra labai svarbi bendra energetika. Kai esi palaikomas žmonių, tai jauti, o ant scenos tai teikia labai daug jėgų. Net vadinu jas antgamtinėmis – pats šių jėgų negali suvaldyti. Tokia energija pasirodo labai retai – tai ir pasitikėjimas, ir drąsa, ir nauji vokaliniai sugebėjimai“, – tikina D.Montvydas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis

Jo nuomone, dalyvaudama „Eurovizijoje“ V.Matačiūnaitė tikrai atras savo gerbėjų ratą, o jos daina „Attention“ ten neliks nepastebėta. „Vienas klausosi „Deep Purple“, kitas – „Queen“, trečias – Britney Spears. Europoje tikrai atsiras tokių, kuriems Vilijos daina patiks. Klausimas tik, kiek tokių žmonių bus – visiems įtikti labai sudėtinga. Iki šiol tebegirdžiu komentarus apie „Love Is Blind“ – vieni internete rašo, kad labai gera daina, gaili, kad „Eurovizijoje“ pelnė per žemą vietą, o kiti sako, kad išvis nesupranta, kaip jai pavyko būti taip gerai įvertintai“, – svarsto dainininkas.

Anot D.Montvydo, svarstymai, kad daina „Attention“ – visai neatitinka „Eurovizijos“ kriterijų, yra nieko verti, taigi jų sureikšminti V.Matačiūnaitei nereikėtų. „Iki šiol mes remiamės kažkokiu euroviziniu formatu. Pradedu juo nebetikėti. Juk dabar – XXI amžius. Nebėra tinkamo ar netinkamo žanro „Eurovizijoje“. Svarbiausia yra pasirodymo visuma. Net ir džiazą galima dainuoti „Eurovizijoje“, – įsitikinęs jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Arūnas Valinskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Arūnas Valinskas

V.Matačiūnaitė nesyk viešai sakė į „Eurovizijos“ konkursą važiuojanti nugalėti. Anot dainininkės, svarbiausia yra tikėti pergale, nes tik tada galima išties nugalėti. Tokį pasitikėjimą savimi D.Montvydas tikina puikiai suprantąs, tačiau ragina atskirti gerąją ir blogąją pasitikėjimo savimi rūšis.  

„Yra dvi pasitikėjimo savimi rūšys: arogantiškas ir pozityvus. Jei žmogus sako, kad važiuoja laimėti, tam, kad pats imtų savimi labiau pasitikėti, nematau čia nieko blogo. Pats važiuodamas į „Euroviziją“ norėjau, grubiai tariant, įkvėpti pasitikėjimo savimi, nes viduje jo trūko – turėjau baimių, tikėjausi daug žmonių palaikymo, kad galėčiau maksimaliai gerai pasirodyti. Bet jei sakoma, kad esi geriausias ir jei kažkas mano kitaip, tiesiog nesupranta, – tai jau arogancija, ambicijos. Galima savimi labai pasitikėti, tačiau to nepozicionuoti – kai pozicionuoji, vadinasi, bandai įrodyti, o tai jau blogai. Be to, labai gerai būtų, kad šalia pasitikėjimo savimi eitų ir kuklumas. Kalbant apie Viliją, manau, kad ji šiuos dalykus jaučia. Tikiu, kad jos atveju pasitikėjimas savimi yra pozityvus“, – sako D.Montvydas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

Dainininkas pabrėžia, kad nors Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovausianti atlikėja ir iš jos lūpų skambėsiantis kūrinys jau išrinkti, dabar svarbiausia ištobulinti būsimą pasirodymą. „Eurovizija“ yra televizijos šou – žmonės ne tik klauso, bet ir žiūri, todėl pasirodymas negali būti toks, koks skambėtų radijuje. Dabar Vilijai reikia dirbti su vaizdu. Atrankos metu mes rinkome dainą ir atlikėją, o dabar reikia ruošti šou – manau, Vilija tuo dar tikrai užsiims. Žiūrovui pasirodymui turi jausti simpatiją“, – sako D.Montvydas.

Paklaustas, kuris nacionalinės atrankos variantas jam atrodo priimtinesnis – šiais metais pirmąkart atskirai rinktas Lietuvai atstovausiantis dainininkas ir ir konkurse skambėsianti daina – D.Montvydas nesiima vertinti: „Visi nauji dalykai atrodo neįprasti. Tačiau teisingai kažkas pasakė: jei mums pasiseks, visi sakys, kad pasikeitusios taisyklės buvo labai geros, o jei nepasiseks – kad labai prastos. Mano nuomone, dar nėkart nebuvo tokios atrankos, kad laimėjimas atrodytų absurdiškas. Atlikėjams svarbiausia akcentuoti ne taisykles, o savo technines galimybes, gabumus. Mūsų misija – palikti žiūrovus neabejingus“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Audrius Giržadas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Audrius Giržadas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką