TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Durys į „Euroviziją“ užsivėrė iš nacionalinės atrankos pasitraukusiam Justinui Lapatinskui

Justinas Lapatinskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Justinas Lapatinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą LRT televizija transliavo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą, kurioje dėl teisės atstovauti Lietuvai didžiajame konkurse susikovė aštuoni dalyviai. Laidos pabaigoje, susumavus vietinės ir užsienio komisijų bei žiūrovų balsus, paaiškėjo, kad durys į „Euroviziją“ šiemet užsitrenkė mažiausiai simpatijų sulaukusiam Justinui Lapatinskui.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šeštadienį dėl žiūrovų simpatijų televizijos eteryje varžėsi Monika Linkytė, Mia, Martynas Kavaliauskas, Vaidas Baumila, Ieva Zasimauskaitė, „Vig Roses“, Vilija Matačiūnaitė, Justinas Lapatinskas.

Dalyvius, kurie atliko eurovizinius kūrinius, vertino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio komisija, už patikusius atlikėjus balsuoja ir televizijos žiūrovai.

Tai – pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, kai dalyviai atliko eurovizinius kūrinius. Žmonės.lt primena skaitytojams, kad pasikeitus „Eurovizijos“ atrankos taisyklėms šįmet atskirai renkamas ir atlikėjas, ir konkursinis kūrinys. 

Iš viso atrankoje dalyvauja 16 eurovizinių kūrinių, visus juos išgirsti galite paspaudę čia. Šeštadieninėje atrankos laidoje skamba tik aštuoni iš jų – likusi pusė dainų žiūrovams bus pristatyta kitą šeštadienį.

Pirmoji scenoje pasirodė Vilija Pilibaitytė-Mia, atlikusi kūrinį „Take a look at me“. Ji į sceną lipo serganti, filmavimo užkulisiuose jai buvo statoma lašelinė. Nors pačios jos dainavimui komisijos nariai beveik neturėjo priekaištų, jie sukritikavo dainininkės kūrinį. „Čia yra tragedija, o ne daina“, – vertino Edmundas Seilius. Jo nuomone, dainoje per daug pakartojimų, kūrinys panašus į Selenoz Gomez dainą „Come and get it“. „Mią palikime, o dainą išmeskime“, – sakė jis. „Daina tikrai nėra pati verčiausia atstovauti Lietuvai“, – sakė Darius Užkuraitis. Pati Mia pritarė komisijai ir tikino, kad kūrinys nepatiko ir jai. Tačiau komisijos pastebėjimais, kad ji – talentinga atlikėja, kuri tikrai turėtų tęsti kovą atrankoje, dainininkė išties džiaugėsi.

Arūnas Valinskas ir Vilija Pilibaitytė-Mia
Arūnas Valinskas ir Vilija Pilibaitytė-Mia

Antroji scenoje – dainininkė Vilija Matačiūnaitė su savo euroviziniu kūriniu „Attention“. Vilija scenoje pasirodė kartu su šokėju Šarūnu Kirdeikiu – žiūrovams dovanojo aktyvų, energingą pasirodymą. Kadangi dainininkė kelioms savaitėms išvyko į Tailandą, komisijos nariai žiūrėjo jos pasirodymo įrašą, tuo tarpu televizijos žiūrovai skirtumo nepajautė. Anot R.Zilnio, jos atliktas kūrinys dainininkei tiko puikiai, pasirodymo būta šaunaus. Komisijos nariui antrino ir E.Seilius. 

Martynas Kavaliauskas atrankai pasirinko kūrinį „It‘s not too late“. Lyriškas kūrinys apie meilę, rodos, tikrai atitinka eurovizinius standartus. E.Seilius pastebėjo, kad dainininkas scenoje labai jaudinosi ir tai, jo nuomone, Martynui pakišo koją. Anot D.Užkuraičio, jis turi didelį privalumą – sugeba pelnyti žmogaus simpatijas ir priversti už save balsuoti.

Martynas Kavaliauskas
Martynas Kavaliauskas

Itin romantišką ir lyrišką kūrinį „We are one“ uždainavo Ieva Zasimauskaitė. Atsistojusi ant pakylos ir ją užklojusi suknelės skvernais dainininkė virto įspūdinga scenos diva. „Ievute, man patiko. Nors pati daina, aišku, nuobodoka“, – sakė E.Seilius. Kiti komisijos nariai taip pat turėjo ką prikišti: vieniems nepatiko scenografija, kitiems – monotonija pasirodymo metu. 

Ieva Zasimauskaitė
Ieva Zasimauskaitė

„Dying“ – taip vadinasi Vaido Baumilos atlikta eurovizinė daina, kurią jam sukūrė Edgaras Lubys. Itin lyriška, itin jausminga, itin eurovizinė daina – tokį įspūdį sudaro kūrinys apie meilę ir mirtį. V.Baumilos pasirdodymo būta minimalistinio – jis daugiausia stovėjo vietoje, nors dainuodamas mažai gestikuliavo, atrodė išties įsijautęs. „Nepasakyčiau, kad visa daina man patiko. Tik paskutinis priedainis – Vaidas pabaigė įspūdingai. Šiaip prie jo neprisikabinsi: jis – geras atlikėjas“, – kalbėjo V.Pauliukaitis.

Vaidas Baumila
Vaidas Baumila

Monika Linkytė atliko kūrinį „Breakaway“. Ši daina – viena iš pretendenčių skambėti didžiajame „Eurovizijos“ konkurse Danijoje. Nors įprastai M.Linkytės pasirodymai atrankoje sulaukia komisijos pagyrų ir aukščiausių įvertinimų, šįkart kūrinys dainininkei pakišo koją. „Daina net nėra jums patogi – žemos natos man visai nepatiko. Net ir pats kūrinys... Šlamštu to nepavadinsi, tačiau daina yra „užpildytoja“. „Eurovizijoje“ nuolat aišku, kad yra keli kūriniai, kurie kažką „ims“, ir 20 užpildančiųjų eterį. Nemanau, kad tas pasirodymas jums patiks, kai žiūrėsite per televizorių“, – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

Monika Linkytė
Monika Linkytė

„Last Date“ – taip vadinasi Justino Lapatinsko atliktas kūrinys. Scenoje jis pasirodė vilkėdamas įspūdingą kostiumą – oranžinį smokingą. Tai nepraslydo pro komisijos narių akis – anot R.Zilnio, vien dėl jo J.Lapatinskui  į „Euroviziją“ negalima. Dainą vertintojai išvadino itin nuobodžia ir neverta dėmesio. Pats J.Lapatinskas mėgino save teisinti, tačiau bergždžiai.

Justinas Lapatinskas
Justinas Lapatinskas

„In the rain“ – šią dainą atliko „Vig Roses“. Baltomis suknelėmis pasipuošusios merginos neįtikino komisijos. R.Zilnys pasirodymą išvadino „laumių suvažiavimu“, E.Seilius kritikavo merginų vokalines galimybes.

„VIG Roses"

Komisijos nariai šįsyk balų atlikėjams nežarstė, tačiau juos reitingavo: dalino vietas nuo pirmos iki aštuntos. Taip dalyvius surikiavo komisijos nariai iš Lietuvos:

 1. Vilija Matačiūnaitė
 2. Monika Linkytė
 3. Ieva Zasimauskaitė
 4. Vaidas Baumila
 5. Vilija Pilibaitytė-Mia
 6. Justinas Lapatinskas
 7. Martynas Kavaliauskas
 8. „Vig Roses“

Susumavus Lietuvos ir užsienio – Švedijos, Vokietijos, Rusijos – komisijų balsus, bendra žiūri rotacija atrodė štai taip:

 1. Ieva Zasimauskaitė
 2. Vilija Matačiūnaitė
 3. Vaidas Baumila
 4. Monika Linkytė
 5. Martynas Kavaliauskas
 6. Mia
 7. „Vig Roses“
 8. Justinas Lapatinskas

Štai taip dalyvius įvertino TV žiūrovai:

 1. Vilija Matačiūnaitė
 2. Mia
 3. „Vig Roses“
 4. Vaidas Baumila
 5. Monika Linkytė
 6. Martynas Kavaliauskas
 7. Ieva Zasimauskaitė
 8. Justinas Lapatinskas

Susumavus komisijų ir televizijos žiūrovų balsus, galutiniai balsavimo rezultatai atrodė taip:

 1. Vilija Matačiūnaitė
 2. Mia
 3. Ieva Zasimauskaitė
 4. Vaidas Baumila
 5. Monika Linkytė
 6. „Vig Roses“
 7. Martynas Kavaliauskas
 8. Justinas Lapatinskas
Vilija Pilibaitytė-Mia
Vilija Pilibaitytė-Mia
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką