Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 17d. 21:02

Paskutinė atranka į „Euroviziją“ pristatė profesionalus ir žinutes iš kosmoso (nuotraukos)

Donny Montell ir Sasha Song
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Donny Montell ir Sasha Song

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos televizijos studijoje pasirodė paskutiniai 12 dalyvių, norinčių atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Diuseldorfe. Anot komisijos nario Vytauto Juozapaičio, „šis turas – vertas finalo“.

Pirmieji scenoje pasirodė linksmieji dvyniai Timohi, pažįstami iš talentų paieškų projektų, su daina „Setellite Of Setellite“. Ryškiai ir šmaikščiai apsirengę atlikėjai ne tik dainavo, bet ir linksmino publiką keistais šokių judesiais.

„Mes dainavome „Laba diena, Lena“. Norime važiuoti į Diuseldorfą, nes norime susipažinti su Lena!“ – energija ir po pasirodymo tryško broliai.

Mes dainavome „Laba diena, Lena“. Norime važiuoti į Diuseldorfą, nes norime susipažinti su Lena.„Broliai Timohi, jeigu kam nors buvo linksma, tai, ko gero, tik jums. Ne tokią dainą norime pamatyti, kuri reprezentuotų Lietuvą užsienyje", – griežtumo neslėpė V.Juozapaitis.

Visai kitokią dainą „Eurovizijai“ pasiūlė Eglė Petrošiūtė. Su dviem pritariančiosiomis vokalistėmis dainininkė kvietė visus šypsotis, nes tai padeda išgyventi, tačiau kūrinys skambėjo kiek monotoniškai.

Komisijos nariai sutiko, kad šiai dainai trūko kulminacijos, nes iš tiesų sunku ją prisiminti.

Netikėtu įvaizdžiu nustebino grupė „Flaer“, kurios vokalistas roko baladę „Kibernetiniame sode“ dainavo pasipuošęs šviesiais kailiniais, o aplinkui scenoje šokėjai laikraščius skaitė ir muistėsi, sulindę į permatomus kamuolius.

„Tai mano laboratoriniai bandymai, – burbuluose įstrigusius kolegas apibūdino grupės lyderis. – Aš atėjau čia su misija pasakyti, kad kosmosas – ne dėl karo...“

Aš atėjau čia su misija pasakyti, kad kosmosas – ne dėl karo...„Manau, šis pasirodymas nieko nepaliks abejingo – vieniems jis labai patiks, o kitiems visai nepatiks. Aš esu iš tų, kuriems patiko. Balsuočiau už šią grupę vien dėl to, kad jūs turite išskirtinumo“, – sakė D.Užkuraitis.

Gražina Jonušaitė su daina „Mylėk savo priešą“ nukėlė į abejotinos kokybės lietuviškos estrados koncertą. „Labai įdomi daina, prasmės nelabai supratau, bet skamba gražiai. Pats šou, aprangos kodas nelabai atitiko koncepciją, kurią norėjote parodyti, bet sveikinu jus už drąsą“, – sakė V.Juozapaitis.

„Iš tiesų niekas nežino, ko reikia „Eurovizijai“. Daina gal ir nėra labai bloga, bet jei važiuojame į tokio lygio festivalį, turi būti profesionalumas ir užtikrintumas. Ir pati dar esi truputėlį žalioka...“ – pritarė Neda Malūnevičiūtė.

Iš scenos naujokės ją perėmė jau patyrusių vaikinų grupė „el Fuego“ su lyriška daina „Esu žmogus“. Vaikinai tradiciškai demonstravo stiprius balsus ir papirko moterišką publikos dalį. „Ši daina atlikta profesionaliai, bet ji nekuria jūsų įvaizdžio“, – komentavo kompozitorius Mindaugas Urbaitis.

Savo kūrybos dainą apie elektroninę meilę žiūrovams pristatė Greta Smidt. Tačiau kūriniui „Elektronic Love“ pritrūko ne energijos, o stipresnio balso. „Aš gyvenu Floridoje, bet esu Lietuvos pilietė. Šis kūrinys yra apie elektroninę meilę, nes tai dabar labai aktualu visame pasaulyje“, – dainos idėją aiškino mergina, trumpam atvykusi į Lietuvą.

Buvo toks jausmas, lyg buvo mylėtasi per stiklą...„Buvo toks jausmas, lyg buvo mylėtasi per stiklą. Jūsų žinutės siuntimas manęs nepasiekė, bet jūs turite gerą potencialą ir konkurse „American Idol“ turėtumėte užimti deramą vietą“, – mintimis pasidalijo V.Juozapaitis.

Septintasis ant parko suolelio šalia šviestuvų ir kabančio laikrodžio prisėdo „Eurovizijos“ profesionalas Linas Adomaitis. Jam siūlomą dainą „Floating To You“ padėjo atlikti penkios žavios merginos, kurios ne tik dainavo, bet ir imitavo grojimą įvairiais muzikos instrumentais.

„Šis kūrinys inspiruotas kelionių, kai keliautojai laukia traukinio, linksmai groja, dainuoja...“ – idėją atskleidė Linas ir padėkojo dizaineriui Giedriui Šarkauskui už jį bei merginas puošusius lininius drabužius. „Profesionalus pasirodymas, jaučiasi, kai daro profai. Manau, Europoje atsirastų šios muzikos gerbėjų“, – tikėjo D.Užkuraitis.

Balta suknele vilkinti Viktorija Ivaškevičiūtė pristatė emocingą dainą „Be My Baby“, kuriai muzikai sukūrė tas pats L.Adomaitis. „Potencialą girdžiu milžinišką, labai įdomus ir universalus balso tembras. Galbūt vietomis buvo perdėtas dramatizmas, bet, matyt, toks buvo kūrėjų sumanymas“, – šįkart  atlikėją gyrė V.Juozapaitis.

Tradiciškai su gitara scenoje savo kūrinį „Tiesiog diena“ uždainavo Jūratė Miliauskaitė, bandydama laimę „Eurovizijos“ atrankoje jau antrą kartą.

„Labai faina daina, nekaprizinga ir paprasta, tik priedainiui trūko daugiau svorio. Man norėjosi pritariančiųjų vokalistų“, – moteriškai švelnia kritika pasidalijo Neda.

Viskas buvo neblogai sustyguota, skoninga ir man patiko, bet atrodė, kad daina turi potencijos daugiau, nei buvo parodyta.Dešimtieji paprastą pasirodymą su vaidybiniais elementais parodė „Avenue Acoustic“, siūlantys publikai savo kūrinį „Atgal į nuodėmę“. „Šiemet jums sekėsi dainuoti geriau nei pernai, bet vis tiek nebuvo taip gerai, kaip norėtųsi. Jūs kuriate šiltą muziką, bet to neužtenka“, – sakė D.Užkuraitis.

Vienuoliktieji visas jėgas sukaupę scenoje atidavė Donny Montell ir Sasha Song. Jiems talkino   pritariančiosios vokalistės ir šokėja Veronika.  „Viskas buvo neblogai sustyguota, skoninga ir man patiko, bet atrodė, kad daina turi potencijos daugiau, nei buvo parodyta“, – svarstė M.Urbaitis.

„Šitai dainai ir šou neturiu ypatingų priekaištų, nors ji neturi kažkokių užkabinančių momentų“, – pakomentavo D.Užkuraitis ir prisipažino dar negalįs apsispręsti dėl jos.

Nacionalinę atranką vainikavo scenos profesionalė Rūta Ščiogolevaitė. Stovėdama ant pakylos ji atliko dainą „Break Free“. Nors balsas skambėjo puikiai, daina tarsi šiek tiek suvaržė dainininkės galimybes. „Man patiko. Rūta Ščiogolevaitė yra viena geriausių profesionaliosios muzikos atlikėjų. Pati daina galbūt dar gali būti taisytina, bet atlikimas puikus“, – gyrė V.Juozapaitis.

Televizijos žiūrovai trečią nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ pusfinalį galės pamatyti šeštadienį, tačiau vėlesniu laiku nei įprastai. Dėl gedulo, mirus poetui Justinui Marcinkevičiui, Lietuvos televizija „Eurovizijos“ atranką transliuos 22.15 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką