Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 11:54

„Eurovizija“: roko grupė „Wolf Alice“ paragino boikotuoti konkursą dėl žmogaus teisių pažeidimų

Grupė „Wolf Alice“
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Grupė „Wolf Alice“

Britų alternatyvaus roko grupė „Wolf Alice“ prisijungė prie menininkų, kurie ragina boikotuoti Izraelyje vykstantį „Eurovizijos“ dainų konkursą, rašo portalas independent.co.uk.

„Mercury“ apdovanojimą laimėjusi grupė „Sky News“ teigė, kad grupė kaltina Izraelį „ginklų kultūra“ ir žmogaus teisių pažeidimais.

Grupės gitaristas Joffas Oddie tvirtino, kad šalis naudoja „Euroviziją“ ir platesnę kultūrą tam, kad galėtų „apdangstyti savo žmogaus teisių pažeidinėjimus“. Jo teigimu, boikotas būtų atsakas į palestiniečių pilietinės visuomenės prašymą.

„Mes paklausėme Palestinos, ar mums atvykti, ir mums buvo atsakyta, kad ne. Viskas, ką turime padaryti, tai gerbti žmones, kurie kenčia“, – dėstė jis.

Apie boikotą grupė prabilo dar prieš metus.

„Mes prieš metus nusprendėme, kad ten nevyksime, tačiau svarbu tai padaryti viešai“, – įsitikinęs J.Oddie. Anot jo, „tai – blogiausias smurto periodas Gazoje nuo 2014-ųjų“.

„Jeigu pasakysite, kad nevyksite į Izraelį, tuomet ir daugybė žmonių klaus, kodėl važiuojate į kitas šalis, kurių politiniais veiksmais netikite“, – pažymi grupės atlikėja Ellie Rowsell. „Žmonės klausia, kodėl vykstate į Ameriką? Ar tai reiškia palaikymą Donaldui Trumpui?“, – tęsė ji. Pasak E.Rowsell, ji supranta, kodėl žmonės mano, kad toks elgesys veidmainiškas. Vis dėlto ji mano, kad kiekvienas gali galvoti, ką tik nori, o kalbėdama apie boikotą, ji pažymėjo, kad to paprašė palestiniečiai.

Izraelis šįmet gavo galimybę rengti „Eurovizijos“ konkursą, kai jame praėjusiais metais laimėjo Netta Barzilai. Konkurso pusfinaliai Tel Avive vyksta šią savaitę – antradienį ir ketvirtadienį, šeštadienį laukia finalas.

„Wolf Alice“ yra viena iš grupių ir atlikėjų tarp kurių Rogeris Wateris, Peteris Gabrielis, kurie pasirašė atvirą laišką, raginantį boikotuoti šį konkursą ir BBC neatspindėti šio konkurso.

Tuo metu BBC pranešė, kad „dengs“ konkurso naujienas, nes tai „nėra politinis įvykis“.

„Konkursas visuomet rėmė draugystės, įtraukties, tolerancijos ir įvairovės vertybes, nemanome, kad būtų teisinga naudoti BBC (ne)dalyvavimą dėl politinių priežasčių“, – teigė BBC.

„Dėl to mes dalyvausime šiųmečiame renginyje. Priimančioji šalis nustato konkurso taisykles, ne BBC“, – teigė BBC atstovai.

Ne vienas menininkas, rašytojas, TV žvaigždės, tarp kurių britų komikas Stephenas Fry ir Sharon Osbourne yra tarp pasirašiusiųjų atvirą laišką, kuriuo atmeta „Eurovizijos“ boikotą.

Šiame laiške teigiama, kad konkurso „vienijančiai galiai“ iškilusi grėsmė ir „kultūrinis boikoto judėjimas yra įžeidimas tiek Palestinai, tiek Izraeliui, kurie siekia taikos per kompromisą, mainus ir abipusį pripažinimą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką