Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 07:00

„Eurovizijai“ pasakė „ne“: štai 15 atlikėjų, kurių šiais metais tikrai neišvysime

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis, Lolita Zero, Rūta Ščiogolevaitė, Donatas Montvydas
Asmeninio albumo, Naglio Bieranco, Luko Balandžio, „Lietuvos balso“ nuotr. / Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis, Lolita Zero, Rūta Ščiogolevaitė, Donatas Montvydas
Metai iš metų „Eurovizijos“ dainų konkurso scena Lietuvoje pritraukia daugybę žinomų atlikėjų. Artėjant atrankoms, pradedama spėlioti, kas ir vėl bandys laimę nurungti savo konkurentus bei iškovoti kelialapį į kitais metais pavasarį Nyderlanduose vyksiantį renginį. Visgi kai kurie Lietuvos dainininkai nusprendė savo vietą šį kartą užleisti konkurentams ir tarė „ne“.

15min pasidomėjo, ar „Eurovizijos“ veteranai dalyvaus atrankose ir ar jau suskubo pateikti paraiškas. Tai jie gali padaryti iki gruodžio 6 dienos. Ir nors laiko persigalvoti dar šiek tiek liko, kai kurie žinomi atlikėjai sako, kad šiais metais neturi geros dainos, kuri, jų manymu, būtų tinkama konkursui, todėl scenoje jų neišvysime.

Jau kuris laikas Džildos ir Oresto Vaigauskų gerbėjai tikisi šį duetą pamatyti „Eurovizijos“ atrankose, tačiau panašu, kad kol kas jųdviejų pasirodymo dar teks palaukti. Susisiekus su Džildos atstove spaudai Ineta Stasiulyte, ji pasakojo sulaukusi pastebėjimų, daug kas ragina aktorių duetą paruošti „eurovizinę“ dainą. Visgi Vaigauskai šiais metais rengia koncertinį turą, todėl atrankose nedalyvaus, bet neatmeta galimybės pasirodyti kitais metais.

„Iš tikrųjų kiekvienais metais kalbame su Aisčiu ir galvojame apie pasirodymą, manau, kad labai rimtai reikės apsvarstyti šią galimybę. Kartą jau bandėme pasiruošti, bet nespėjome, todėl mėginsime kitais. Galvojame, kad šie atlikėjai Lietuvoje tikrai laimėtų, o užsieny irgi visai galbūt pasisektų“, – juokavo I.Stasiulytė.

Video kadras/Džilda ir Orestas Vaigauskai
Video kadras/Džilda ir Orestas Vaigauskai

Šiais metais Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavęs Jurijus Veklenko juokėsi, kad tikrai ir vėl bandys laimę atrankose su Ricko Astley daina „Never Gonna Give You Up“. Visgi kiek vėliau surimtėjęs patikino, kad ant scenos nelips, bet kolegas būtinai palaikys prie televizijos ekrano.

„Galiu palinkėti sėkmės tam, kas dalyvaus“, – 15min sakė J.Veklenko.

Tačiau su daina „Run with the lions“ šiais metais daugelį sužavėjęs atlikėjas „Eurovizijai“ tikrai netaria drastiško „ne“. Todėl, jei tik turėtų gerą dainą, ir vėl bandytų savo sėkmę.

„Niekada negalima sakyti griežtai ne, nes at the end of the day (angl. – galiausiai) viskas priklauso nuo to, ar daina gera, ar ne“, – šypsojosi Jurijus.

Anksčiau savo balsu „Eurovizijos“ konkurse gerbėjus džiugino ir Rūta Ščiogolevaitė, tačiau jau kuris laikas atrankose ji nebedalyvauja. Visgi 15min kalbinta atlikėja teigė, kad labai norėtų dar kartą pasirodyti atrankose, tačiau pagrindinę priežastį, kodėl nesiryžta šiam išbandymui, įvardija geros dainos neturėjimą.

„Labai norėčiau sugrįžti į konkursą, jei nebūtų to keisto „eurovizinio“ fono, kalbų, tarsi tu negali ten dalyvauti, kiek galima, arba kiek ta Pilvelytė gali eiti. Tai kur mums eiti? – klausė atlikėja. – Aišku, kad žmonės dalyvauja „Eurovizijoje“ – tai puiki proga, galimybė pasirodyti. O aš neinu, nes man atrodo, kad neturiu dainos, kuria tikėčiau.“

Nacionalinėje Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje jau 5 kartus dalyvavusio Donato Montvydo gerbėjai vis dar nepaliauja klausti, kada jis vėl pasirodys konkurso scenoje ir atneš Lietuvai ilgai lauktą pergalę.

Tačiau du kartus, 2012 m. su daina „Love Is Blind“, o 2016 su kūriniu „I’ve Been Waiting for This Night“, didžiojoje scenoje dalyvavęs atlikėjas 15min patvirtino, kad kol kas „Eurovizijoje“ dalyvauti dar neketina.

„Planų dalyvauti „Eurovizijoje“ šiais metais neturiu“, – nedaugžodžiavo D.Montvydas.

2017 metais kelialapį į didįjį dainų konkursą bandė iškovoti ir daug diskusijų sukėlusi Lolita Zero. Tą kartą ji iškrito iš atrankos, tačiau sulaukė didelio žiūrovų palaikymo ir grįžo į finalą. Visgi jame liko 4-oji. O šiais metais Lolitos Zero vadybininkas Gytis Ivanauskas patvirtino, kad gerbėjai neturėtų dėti daug vilčių ir laukti jos „Eurovizijos“ konkurse.

„Lolita Zero nufilmavo naują dainą, bet su ja „Eurovizijoje“ nepasirodys, o šiaip, niekada negali žinoti, kas bus ateityje. Lolitos Zero projektas – labai smagus, bet tuo metu, kai reikėjo žiūrovams balsuoti, jie neprabalsavo, tai dabar jau šaukštai po pietų. Nereiškia, kad aš keršiju, bet kol kas tokių ambicijų neturiu“, – kalbėjo G.Ivanauskias.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gytis Ivanauskas – Lolita Zero
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gytis Ivanauskas – Lolita Zero

Praėjusiais metais į finalą patekusi grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ vos negavo kelialapio į didįjį konkursą. Ir nors tą kartą susumavus komisijos ir žiūrovų balsus jie liko treti, savo pasirodymu privertė publiką pakilti ant kojų atlikę dainą „Mažulė“.

Visgi šiais metais „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ konkurse dalyvauti neplanuoja „Grupė „Eurovizijoje“ nedalyvaus, tad nelabai turi ką ta tema pasakyti“, – sakė vadybininkė Laura Jankauskaitė.

Kelerius metus spalvingais pasirodymais ir puikiais choreografiniais sprendimais žavėjęs Jurgis Brūzga šiais metais taip pat neturi planų pasirodyti „Eurovizijoje“. Tačiau kol kas pertrauką sugalvojęs daryti atlikėjas visgi kitais metais žada nurungti konkurentus, o nuvykus į didžiąją sceną užkariauti ne tik Europą, bet ir visą pasaulį.

„Šiais metais nedalyvauju, praleidžiu. Visų pirma, dėl dainos. Antra, kelis metus pavyko puikiai pasirodyti, todėl manau, kad reikia pertraukos susikaupti ir, jei dalyvausiu kitais metais, reikės jau važiuoti, nėra čia ko žaisti“, – juokėsi J.Brūzga.

Praėjusiais metais ant scenos lipę Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su daina „Sing“ daugumai sukėlė šypseną veiduose, tačiau finale liko ketvirtieji. Iš karto po atrankos jiedu pasakė, kad nebedalyvaus šiame konkurse, nes „Eurovizijos“ metu kilo daug klausimų dėl skaidrumo.

„Jeigu mes renkame tą, kuris atstovaus Lietuvai, norisi aukštesnių atrankos skaidrumo standartų, kurie užtikrintų, kad ir toliau dalyvautų dar daugiau entuziastingų atlikėjų su savo vizijomis ir kūryba“, – paviešintame vaizdo įraše kalbėjo J.Didžiulis.

Susisiekus su atlikėjo vadybininku Kostu Kanapecku jis patvirtino, kad „Eurovizijoje“ šiais metais Erica su Jurgiu nepasirodys: „Pernai turėjome gerą dainą, gerą idėją, todėl nusprendėme, kad jei su ja nepavyko, kol kas nieko naujo neplanuosime. O kas bus ateityje, parodys laikas.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings

Šiais metais „Eurovizijoje“ debiutavusi Justina Budaitė-Juna 15min sakė taip pat nesiruošianti dalyvauti konkurse, bet tokį priimtą sprendimą plačiau komentuoti atsisakė.

„Nelabai turėčiau, ką pasakyti šiuo klausimu“, – teigė mergina.

Susisiekus su dažnai „Eurovizijos“ atrankose pasirodančiu Edgaru Lubiu, iš jo taip pat buvo išgirstas neigiamas atsakymas. Vyras juokavo nė nežinantis, iki kada galima pildyti paraiškas, o ir minčių apie dalyvavimą neturėjęs.

„Nėra konkrečių priežasčių, tiesiog nebuvo minčių. Tai tiek. Aš nežinau, kas bus rytoj, galbūt ateityje pasirodysiu, gal ir ne“, – juokėsi E.Lubys.

„Eurovizijoje“ šiais metais nepasirodys ir Sasha Song, o Dainotas Varnas, kuris į sceną taip pat nelips, šį kartą taps vieno iš atlikėjų dainos autoriumi. Dainininkė Eglė Jakštytė pasakojo taip pat padėjusi savo broliui Linui Jakštui sukurti dainą. Visgi susisiekus su atlikėju, jis 15min prisipažino, kad reikės palaukti kitų metų „Eurovizijos“.

„Šiais metais labai noriu sudalyvauti atrankoje, nes turiu dainą, kuria tikiu. Bet, deja, nemanau, kad spėsiu ją pabaigti. Liko labai mažai laiko iki gruodžio 6 dienos“, – sakė L.Jakštys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką