Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 16d. 00:26

„Eurovizijos“ finale – sąmyšis: piktinamasi dėl „užlūžusios“ sistemos ir neįskaičiuotų balsų

Monika Marija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Monika Marija

Šeštadienio vakarą visą Lietuvą prie televizoriaus ekranų pritraukusi „Eurovizija“ neapsiėjo be nesklandumų. Internete išplito pasipiktinimas, kad dažnam vartotojui nepavyko balsuoti, o apie tai eteryje nebuvo nė žodžiu iškomunikuota.

VISAS NAUJIENAS APIE „EUROVIZIJĄ“ RASITE ČIA

Didysis „Eurovizijos“ finalas vyko šeštadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje. Dėl kelialapio į Nyderlandus čia kovojo aštuoni atlikėjai: Aistė Pilvelytė, Rūta Loop, KaYra, Monika Marija, MEANDI, „The Roop“, „The Backs“, Monique.

Kiekvienas iš dalyvių stengėsi, kad jų daina ir pasirodymas užkariautų žiūrovų širdis, vis dėlto atstovauti Lietuvai galės tik vienas. Kaip vėliau paaiškėjo, kelialapis atiteko tikra sensacija tapusiems „The Roop“.

Klausimas, kuris atlikėjas yra tinkamiausias vykti į didįjį „Eurovizijos“ konkursą kasmet sulaukia daugybės diskusijų, šie metai – ne išimtis. Vis dėlto palaikyti savo favoritą šį kartą nebuvo taip jau lengva.

TAIP PAT SKAITYKITE: „The Roop“ lyderis prieš „Eurovizijos“ finalą ėjo pamiegoti, į lovą skuba ir po pergalės

Šeštadienio vakarą internete pradėjo plisti žmonių nepasitenkinimas balsavimu. Nemažai žmonių išreiškė nusivylimą, kad balsuojant trumposiomis žinutėmis nėra užfiksuojami balsai, žmonės negauna patvirtinimo, kad jų balsas yra užskaitytas.

Socialinių tinklų vartotojai teigė, kad skambinant telefonu situacija kitokia – sistema veikia taip, kaip turėtų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuva išrinko savo „Eurovizijos“ nugalėtoją: „The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuva išrinko savo „Eurovizijos“ nugalėtoją: „The Roop“

Tai, kad nepavyksta pabalsuoti už savo favoritą, nustebo ir aktorius Dominykas Vaitiekūnas. Jis kreipėsi į savo sekėjus klausdamas, ar jie taip pat susiduria su problema, kad nusiuntus žinutę, atsakymas, ar balsas buvo užskaitytas, nebuvo gautas.

Laiško dėl stringančios sistemos sulaukė ir 15min redakcija. Skaitytoja rašė, kad finalą žiūrėjo su draugų kompanija, tačiau jiems visiems nepavyko pabalsuoti už savo favoritą.

„Trumpas pastebėjimas, galbūt norėsite pasidomėti. Žiūrėjom „Eurovizijos“ atranką penkiese. Gaila, kad tik tiek, nes, turbūt, turėtume daugiau įrodymų nesąžiningam balsų skaičiavimui. Visi balsavome už Monique 22.25 val., nė vieno mūsų balso nepriėmė, nors balsavimas truko dar 20 minučių. Buvome tik penkiese, taip. Bet faktas – 100 proc. visų mūsų balsų nepriėmė. Gavome tik labai pavėluotas žinutes po vidurnakčio, kad balsas nuėjo...NIEKUR“, – rašė skaitytoja, taip pat pridėjusi įrodymą.

Skaitytojo nuotr./15min skaitytojai nepavyko pabalsuoti už norimą kandidatą „Eurovizijoje“
Skaitytojo nuotr./15min skaitytojai nepavyko pabalsuoti už norimą kandidatą „Eurovizijoje“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuva išrinko savo „Eurovizijos“ nugalėtoją: „The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuva išrinko savo „Eurovizijos“ nugalėtoją: „The Roop“

15min dėl šio klausimo kreipėsi į LRT. Atstovė spaudai Jovita Bazevičiūtė patvirtino, kad organizatoriai dėl šios problemos buvo informuoti, tačiau balsavimus prižiūrinti įmonė patikino, kad visi balsai buvo užfiksuoti.

Kaip teigė atstovė spaudai, dėl didelio srauto balsavusių žinutėmis, ne visi iš karto sulaukė atgalinio atsakymo.

Komisijos ir žiūrovų balsavimą stebėjo audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Nugalėtojų komandos taip pat lauks ir dvi piniginės premijos. Asociacija LATGA atranką laimėjusios dainos autoriams įsteigė 3 tūkst. eurų dydžio premiją, dar 2 tūkst. eurų ši autorius vienijanti organizacija skirs dainos aranžuotės tobulinimui ir kūrinio sklaidai užsienio šalyse.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išgąstis Kauno „Žalgirio“ arenoje – „El Fuego“ nariui prireikė greitosios pagalbos: jis išvežtas į ligoninę

TAIP PAT SKAITYKITE: Grupės „The Roop“ iššūkis: minia gerbėjų prie „Žalgirio arenos“ sušoko „On fire“ dainos „flashmobą“

Balsavimo tvarka

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laimėtojas paaiškėjo komisijos ir žiūrovų balsavimo rezultatus pavertus euroviziniais balais ir juos susumavus tokia tvarka:

  • pagal žiūrovų balsavimo rezultatus dalyvis, užėmęs pirmą vietą, gauna 12 eurovizinių balų, antrą vietą – 10 balų, trečią – 8 balus, ketvirtą – 7 balus, penktą – 6 balus, šeštą vietą – 5 balus, septintą – 4 balus, aštuntą – 3 balus.
  • kiekvienas komisijos narys įvertina pasirodžiusius dalyvius skirdamas atitinkamai 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3 balus (komisijos narys negali skirti tiek pat balų keliems dalyviams). Visų komisijos narių balsai yra susumuojami, pirmą vietą pagal komisijos skirtus balus užėmęs dalyvis gauna 12 eurovizinių balų, antrą vietą – 10 balų, trečią – 8 balus ir t. t.
  • tuomet susumuojami žiūrovų ir komisijos euroviziniai balai. Daugiausia balų surinkęs atlikėjas užima pirmąją vietą. Jei susumavus komisijos ir žiūrovų eurovizinius balus, atlikėjai surenka vienodą jų skaičių, aukštesnę vietą užima dalyvis, sulaukęs didesnio komisijos įvertinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką