Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 3d. 13:59

Interviu su „The Roop“ prieš kelionę į Roterdamą: „Mūsų kelias tikrai nebuvo lengvas“

Jau penktadienį į Roterdamą išskrendantys „The Roop“ nariai sako šiuo metu gyvenantys pasiruošimo akimirkomis, kurios, kaip bebūtų keista, kupinos ramybės. O kodėl turėtų būti kitaip, jeigu tiksliai žinai, kodėl darai tai, ką darai.

Šiam etapui grupė ruošėsi nuo rudens, tad, kaip sako Vaidotas Valiukevičius, tai, jog už kelių dienų „The Roop“ pradės savo eurovizinę kelionę, jiems miegoti leidžia ramiai. Žilų plaukų atsirasti neturėtų ir dėl to, kad pasiruošimo laikas, nors ir intensyvus, buvo tikslingas, aiškiai sudėliotas. Kai žinai, ką darai ir su kokia misija keliauji, pasiekti rezultatą tikrai lengviau. Net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu.

„Pandemija tikrai įpareigoja organizatorius, dalyvius, žiūrovus elgtis atsakingiau. Egzistuoja daug reikalavimų, kurių reikės laikytis, bet mes nuo pat pradžių buvome nusiteikę, kad į „Euroviziją“ važiuojame pasirodyti 160 procentų“, – kalbėdamas 15min tiesioginėje transliacijoje pridūrė gitaristas Mantas Banišauskas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./The Roop
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./The Roop

Žinoma, pradėjus kalbėti apie pasiruošimą, visuomet kyla klausimas, kaip keisis grupės pasirodymas, kokių pokyčių galima tikėtis didžioje scenoje. Vis dėlto, kaip sako grupė, gerbėjai visai kitokį šou išvys vien dėl fakto, kokius sprendimus leidžia techninės galimybės, kameros scenoje ir t. t. Daug pokyčių nenumatyta ir įvaizdyje. „O kam keisti tai, kas gerai“, – nusijuokia Vaidotas.

Ir nors šiuo metu savo pasirodymu ir tuo, kokią žinią skleis pasauliui, grupė yra užtikrinta, taip buvo ne visuomet. Itin sėkmingas grupės dalyvavimas „Eurovizijos“ konkurse jiems tikrai atnešė naują bangą susidomėjimo, klausytojų.

„Mes stengiamės, kad klausytojai atrastų vis daugiau sluoksnių mūsų muzikoje ir tekstuose. Manau, kad mums visai neblogai sekasi, tik reikia toliau dirbti, nes atsiveria vis didesnės galimybės, mus pastebi vis daugiau žmonių. Ne vien tik Europa, bet ir pasaulis.

Manau, kad labai svarbu turėti savo stuburą ir žinoti, kokią žinutę turi skleisti tavo muzika, o ne su kiekviena nauja daina bandyti nešti vis kitą tau svarbią vertybę. Laimė ir sėkmė ateina einant užtikrintu žingsniu, o mes šį maratoną jau seniai bėgam“, – įsitikinęs Vaidotas

Dešimtmetį gyvuojančios grupės nariai juokiasi, kad jų atveju galioja tarsi sėkmingoms poroms tinkantis apibūdinimas – sutapo charakteriai. Tai, kaip jie vienas kitą atrado, padėjo grupei išgyventi ir ne tokius lengvus laikus.

„Esame ir skirtingi, bet tas kitoniškumas papildo. Ir taip grupė turi tokį veidą, kokį turi. Taip pat supratimas, vienas kito įsiklausymas. Harmonija“, – kalbėdamas apie tvirtą jų draugystę sako būgnininkas Robertas Baranauskas.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vaidotas Valiukevičius
Sauliaus Žiūros nuotr./Vaidotas Valiukevičius

Būnant grupės dalimi tenka leistis į kompromisų paieškas, o kai kada – ir tapti vienu pagrindiniu ramsčiu savo kolegai. Dabar vienas kitą šeimos nariais vadinantys muzikantai pripažįsta, kad susikalbėjimas ir bendro tikslo siekimas buvo priežastis, kodėl jie vis dar kartu.

„Mes perėjom tiek šalto, tiek karšto, todėl turime padėkoti ir sau, kad šią kelionę nuėjome. Atvirai pasakius, per šiuos dešimt metų buvimo kartu buvo tokių atvejų, kai galvojome, kad niekur daugiau nekeliausime. Bet susėdome ir pasakėme, kad norime kurti toliau. Ačiū sau, kad atradome stiprybės žengti tą dar vieną žingsnį. Tad tikrai turėtume padėkoti ir sau, žinoma, ir savo šeimos nariams, kurie jau tikrai ne trumpą laiko tarpą supranta ir palaiko mūsų tikslą“, – sako Vaidotas.

Šių išgyvenimų pusės gal ir nelabai žino kai kurie šiuo metu dėl „The Roop“ muzikos „išprotėję“ gerbėjai, bet, kaip sako Vaidotas, siekti svajonės buvo itin sunku ir dėl fakto, apie kurį muzikos bendruomenė kartais kalba gal ir per tyliai.

„Muzika ne visuomet atneša finansinį stabilumą, o gyventi reikia kiekvieną dieną. Aš palikau visus savo dieninius darbus, nes žinojau, kad tokiu atveju grupė gali virsti mažu hobiu, o jie linkę nunykti. Tad išėjęs iš darbų, be jokio finansinio stabilumo, aš su tuo gyvenau ne vienerius metus. Tokie dalykai trenkia per galvą, kai pradedi galvoti, kad galbūt reikėtų viską mesti ir grįžti į stabilų, nors ir nemėgstamą darbą, kur sirgau depresija ir t. t. Vis dėlto mes nusprendėme eiti toliau savo keliu. Visa grupė nusprendė turėti daugiau stiprybės ir žygiuoti kartu“, – pripažįsta Vaidotas.

Visą pokalbį su grupės nariais žiūrėkite vaizdo įraše:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką