Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijonas Mikutavičius: „Fusedmarc“ namų darbų nepadarė“

Marijonas Mikutavičius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Marijonas Mikutavičius
Šaltinis: Lrt.lt
2
A A

„Nuo pasirodymo nacionalinėje atrankoje „Fusedmarc“, mano galva, nei patobulėjo, nei nusivažiavo. Man atrodo, kad namų darbai, norint tą dainą pastiprinti, buvo nepadaryti“, – taip iškart po mūsų šalies atstovų pasirodymo LRT.lt portalui kalbėjo pats 2006-aisiais su grupe „LT United“ „Eurovizijoje“ pasirodęs Marijonas Mikutavičius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

– Kokie įspūdžiai po antrojo pusfinalio?

– Nemačiau pirmojo pusfinalio, todėl negaliu jo palyginti. Bet man jis atrodo prastokas. Pernykštė „Eurovizija“ man atrodė šaunesnė nei ši, kiek teko matyti. Iš šio vakaro galiu išskirti keletą atlikėjų, bet bendras vaizdas – nuobodokas.

– Ar buvo jus nustebinusių atlikėjų?

– Man patiko norvegas – įdomus, novatoriškas, jo pasirodymas susižiūrėjo jaukiai. Velniai nematė, gal ir rumunai visai nieko su tuo tirolietišku dainavimu. Baltarusiai atnešė tam tikrą nuotaiką, atrodė gana linksmai. Tad buvo keletas neblogų dainų mano skoniui.

– Kaip jums šiame kontekste atrodė mūsų šalies atstovai?

– Jie man atrodė piktai. Ir, tiesą sakant, vizualia prasme – nuobodokai. Dainos nepakeisi, juolab kad man ta daina – simpatiška, ir negali turėti priekaištų vokalistei, ji atidirbo su aistra ir drąsa. Bet vizualus sprendimas... Ta raudona spalva... Iš esmės man vizualizacija pasirodė šiek tiek padrika, be koncepcijos ir išdirbimo. Ir kai „Fusedmarc“ šešėlyje paslėpė pritariančiuosius vokalistus, mano galva, jie šiek tiek pasimetė toje didelėje scenoje.

Nuo pasirodymo nacionalinėje atrankoje „Fusedmarc“, mano galva, nei patobulėjo, nei nusivažiavo. Tiesą sakant, aš net nežinau, kiek galima iš jų reikalauti, bet turint tokią didelę sceną galima pasiruošti įmantresnes vizualizacijas, kurios pastiprintų tą dainą. O ne tiesiog visus apspjaudyti tais lediniais pliūpsniais, kuriuos šiaip ar taip tie transliuotojai turi. Man atrodo, kad nepadaryti namų darbai norint tą dainą pastiprinti. Arba čia yra konceptualus pačios grupės sprendimas, kad nėr čia ko draskytis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos atstovai „Fusedmarc“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos atstovai „Fusedmarc“

Tokiu atveju tai yra tiesiog toks jų sprendimas, bet man, kaip žiūrovui, norisi, kad kai grupė laimi nacionalinę atranką ir dar turi šiek tiek laiko, kad tas įspūdis būtų didesnis. Tuo labiau scenoje, kuri turi dideles galimybes. Reikia pamąstyti. Kodėl vieni gali sugalvoti, kad jie iš viršaus eina per atsirandantį takelį, arba kitam bičui ant rankos gali šokti žmogeliukai? Kodėl gi lietuviai tų trijų minučių negali tiesiog choreografiškai sudėlioti?

– Tad mūsų atstovų finale nematote? (pokalbis vyko dar iki rezultatų paskelbimo – red.)

– Nebūtinai. Šiame kontekste vertinti sunku, neturiu supratimo, kas tose „Eurovizijos“ balsuotojų galvose... Aš matyčiau juos finale, nes iš šiandien matytų pasirodymų buvo kelis kartus prastesnių, nei „Fusedmarc“. Tai, apie ką kalbėjau, yra siekiant maksimalaus rezultato. O šiaip jų pasirodymas šiame kontekste buvo normalus, ir, jei aš valdyčiau „Euroviziją“ ir žmonių protus, jiems liepčiau, kad „Fusedmarc“ bent jau finalą turėtų pasiekti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Revoliuciją scenoje sukėlę „Fusedmarc“ Europos nesužavėjo: „Eurovizijos“ finalas – be Lietuvos

VIDEO: Dėl rezultatų „Eurovizijoje“ nenusiminusi grupė „Fusedmarc“: „Mes - jėga!“

– Ar, jūsų manymu, „Fusedmarc“ buvo geriausia, ką šiemet galėjome išsiųsti į konkursą?

– Drąsiai galiu pasakyti: norėjau, kad važiuotų „Fusedmarc“ arba Gytis Ivanauskas (Lolita Zero, – red. past). Ir kai Gytis Ivanauskas iškrito, man atrodo, net feisbuke parašiau, kad vienas iš įdomesnių variantų yra „Fusedmarc“. Yra kalbų, kad reikėjo siųsti Aistę Pilvelytę. Bet vien per šią „Euroviziją“ aš mačiau penkias aistes pilvelytes scenoje. Nemanau, kad būtume kažką ypatingesnio laimėję.

VIDEO: Fusedmarc - Rain Of Revolution (Lithuania) LIVE at the second Semi-Final

– Žiniasklaida paskelbė, jog britų portalas „LT United“ su „We Are The Winners“ įtraukė į geriausių visų laikų „Eurovizijos“ pasirodymų dešimtuką. Ar kada pagalvojote, kad Europa šį pasirodymą prisimins taip ilgai?

– Tiesą sakant, nesuprantu, kodėl reikėjo laukti dešimt metų, kol jie tai nusprendė. Jie tai turėjo padaryti dar 2006-aisias (juokiasi).

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką