Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 5d. 21:00

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka: komisijos ir žiūrovų skoniai nesutapo, į pirmą vietą šovė „MaNNazz“

Migloko ir grupė „MaNNazz“
15min ir Lrt.lt nuotr. / Migloko ir grupė „MaNNazz“

Naujų metų pradžia Lietuvoje jau keletą metų neatsiejama nuo eurovizinės karštligės pradžios – LRT televizijos eteryje prasidėjo nacionalinė „Eurovizijos“ atranka. Šeštadienį į sceną žengė pirmieji 12 pretendentų, norinčių atstovauti Lietuvai konkurse. Jie scenoje kovojo dėl komisijos ir žiūrovų simpatijų. Laidos pabaigoje paaiškėjo, kurie dalyviai toliau tęsia kelionę konkurse.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad po pirmosios „Eurovizijos“ atrankos kelionę konkurse toliau tęs grupė „MaNNazz“, Migloko, Aldegunda, Twosome, grupė „Glossarium“ ir Šarūnas Mačiulis.

Kovoti dėl kelialapio į didįjį dainų konkursą Izraelyje šį kartą galimybę prarado Gebrasy, Matas Legeika, grupė „Filtered tools“, Rūta, Simona, Gabrielė Ždanovičiūtė.

Tiesa, balsavimo metu komisijos ir žiūrovų nuomonės išsiskyrė. Pirmą vietą komisijos lentelėje gavo Migloko, o žiūrovams labiausiai įsiminė ir daugiausiai jų balų sulaukė Aldegunda.

Pirmoji į „Eurovizijos“ sceną žengė praėjusių metų atrankos nugalėtoja Ieva Zasimauskaitė, tiesa, ji buvo ne viena, šį kartą jai kompaniją palaikė Jonas Nainys – eurovizinio kūrinio „Kol Myliu“ šokių remikso autorius.

Dainos pabaigoje prie jos prisijungė ir naujieji atrankos vedėjai – Giedrius Masalskis ir Gabrielė Martirosianaitė.

„Viskas prasideda dabar“, – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankai startą davė vedėjai. Naujas vedėjų duetas – ne vienintelis pokytis šiais metais. Į LRT eterį nacionalinė „Eurovizijos“ atranka grįžo sutrumpėjusi – vietoje 9 laidų bus parodytos 7.

Nors tarp šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių galima pamatyti ir ne pirmą kartą konkurse jėgas bandančių muzikantų, vis dėlto didžiąją dalį dalyvių šiais metais sudaro scenos naujokai.

Laidoje pasirodymus surengė: Matas Ligeika, Simona, grupė „Filtered tools“, Rūta Statkevičiūtė, Šarūnas Mačiulis, Aldegunda, Gabriela Ždanovičiūtė, Migloko, „Twosome“, grupė „MaNNazz“, Gebrasy ir grupė „Glossarium“.

Pirmosios atrankos laidos komisiją sudarė muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, Agata asociacijos deleguotas narys, Ievos Zasimauskaitės ir Vaido Baumilos eurovizinių kūrinių autorius, kompozitorius Vytautas Bikus ir muzikos prodiuseris, didžėjus Jonas Nainys.

Jūsų dėmesiui – pirmos atrankos lyderių trejetukas:

VIDEO: MaNNazz - Blind Bird (Eurovision 2019)
VIDEO: Migloko Rožės
VIDEO: Aldegunda - I Want Your Love - Eurovision 2019

Pirmoji atranka – roko legenda, nauji vardai ir ausį rėžiantis nusidainavimas

Pirmasis į nacionalinės atrankos sceną žengė jaunosios kartos atlikėjas Matas Lideika, vaikinas turi savo grupę, o po kelių metų išleis ir pirmąjį muzikinį albumą. Matas atliko kūrinį „You came here to fly“.

„Sveikinu su gražiu pasirodymu, be pritariančiųjų vokalų kažin ar taip būtų pavykę. Žiūrėdamas į tave matau tokį švedišką variantą. Daina užkabino, linksėjau galva, noriu, kad tu keliautum toliau“, – sakė J.Nainys.

„Ant scenos labai smagu matyti naujus talentus. Jūsų kūrinys turi panašią melodiją kaip daina „Ain't no sunshine“ įdomu kaip į tai žiūrėtų „Eurovizijoje“, – svarstė R.Zilnys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Matas Ligeika „You came here to fly“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Matas Ligeika „You came here to fly“

Antroji pasirodė Simona, ji jau yra dalyvavusi įvairiuose TV projektuose. Ji atliko dainą „This day begin with love“. Sodraus balso dainininkė ant scenos pasirodė su skrybėle, ją įpusėjus dainai nusimetė, kūrinys kiek priminė lietuviškąją estradą.

„Norėčiau, kad 2019 metais į konkursą išvažiuotų kiek kitokią muziką dainuojantis atlikėjas. Jei aš būčiau su jumis studijoje, kiek kitokius patarimus būčiau davęs. Kitas, dar svarbesnis dalykas – jūs negirdėjote savęs, nešvariai intonavote“, – komisijos pirmininkui pritarė V.Bikus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Simona Klušienė „This day begin with love“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Simona Klušienė „This day begin with love“

Tretieji į sceną žengė didžėjų ir prodiuserių komanda „Filtered tools“: Donatas, Liudas ir Sofi, susibūrusi prieš penkiolika metų. Tiesa, scenoje buvo galima išvysti tik vienintelę vokalistę Sofi. Tamsia, puošnia suknele pasipuošusi atlikėja atliko baladę „Survival“.

„Tau reikės pastiprinimo. Daug metų dirbate su muzika ir puikiai žinote, koks turi būti eurovizinis kūrinys. Manau, kad tikrai pataikėte į dešimtuką, taip pat pastebėjau, kad kūrinys labai panašus į filmo takelį“, – kalbėjo J.Nainys

Jam pritarė ir R.Zilnys: „Daina primena herojiško filmo muzikinį takelį, visai tai turi saldžios dramos. Jonui nepritariu, kad scenoje trūko kitų grupės narių, nieko nėra nieko nuobodžiau, kaip filmuoti vienoje vietoje prie pultų stovinčius didžėjus. Jonas Nainys – vienintelis didžėjus, kuris sugebėtų gerai atrodyti „Eurovizijoje“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Grupė „Filtered tools“ „Survival“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Grupė „Filtered tools“ „Survival“

Ketvirtas pasirodymo numeris atiteko Rūtai Statkevičiūtei, kuri net keturis sezonus dainavo „X Faktoriuje“. Raudona suknele pasipuošusi, seksualioji muzikinių projektų dalyvė atliko kūrinį „Paradox“. Tačiau patirtis merginai nepadėjo – viso pasirodymo metu mergina „traukė per šoną“.

„Visa studija nusidažė raudonai, tiek skausmo pas atlikėją labai seniai mačiau – jūs arba vaidinate arba iš tiesų jaučiate skausmą. Istorija įtikinama, bet jos neužtenka, reikia dainavimo, man pritrūko vokalinio sprogimo“, – sakė V.Bikus.

„Jūs 4 metus dalyvaujate viename muzikiniame šou ir, žinoma, užsispyrę žmonės yra labai gerai. Aišku, iki Aistės Pilvelytės laurų ir 12-kos bandymų dar šiek tiek trūksta, vadinasi jūs dar turite tam tikrą laiko rezervą. Atrodėte labai įsijautusi. Tiesiog jums šiandien nepavyko padainuoti taip, kad būtų galima realiau galvoti apie ėjimus į kitus etapus. Aš net nekalbu apie atstovavimą Lietuvai 2019-aisiais „Eurovizijoje“. Tačiau jūs pabandėte ir visada yra geriau bandyti nei nebandyti“, – Rūtai Statkevičiūtės pasirodymą komentavo R.Zilnys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rūta Statkevičiūtė „Paradox“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rūta Statkevičiūtė „Paradox“

Nacionalinės „Eurovizijos“ scenoje skambėjo ir dar vienas kūrinys iš praeities – penktasis ant scenos pasirodė lietuviškoji roko legenda Šarūnas Mačiulis, jis pristatė kūrinį „Traukinys“. Ryškių šviesų apsuptyje Šarūnas išsiskyrė rokerišku įvaizdžiu.

„Kas aš toks, kad galėčiau ką nors blogo pasakyti legendai. Esate legenda, bet ar Europa supras apie ką daina „Traukinys“ – nežinau“, – sakė J.Nainys.

„Juokas, juokais, bet tai pirma daina, kurią visi komisijos nariai pradėjo niūnuoti. Labai tikiuosi, kad ši daina yra naujame „Poliarizuotų stiklų albume“. Jei nepaeis su Eurovizija, tai dar liks prezidento rinkimai – aš raginu jus nenukabinti nosies ir keliauti toliau“, – juokavo R.Zilnys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šarūnas Mačiulis „Traukinys“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Šarūnas Mačiulis „Traukinys“

Šeštoji pasirodė Aldegunda – iš JAV į Lietuvą gyventi visai neseniai persikėlusi dainininkė. Scenoje dainą ji pradėjo sėdėdama ant raudonos baro kėdės, dainai pasiekus kulminaciją, dainininkė nulipo nuo kėdės ir pradėjo judėti.

„Man daina kažkur girdėta, tik kitais žodžiais. Nežinau ar tai blogai, gal kaip tik žmonės greičiau ją įsimins. Bet man kažko trūko“, – nusivylimo neslėpė J.Nainys.

„Iš visų atliktų dainų, čia geriausias priedainis. Daug kartų klausant gal ir atsibostų, bet „Eurovizijoje“ dainos klausys vieną kartą ir tikrai įsimins. Lotynų ritmai – nežinau ar tai šiuolaikiška, bet tai skonio reikalais“, – komentavo V.Bikus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tik viena ausimi girdinti Aldegunda debiutuos „Eurovizijoje“: apie dramatišką vaikystę ir 19 metų JAV

Komisijos narių paklausta kam skirta ši daina ir kodėl susidaro toks įspūdis, jog daina yra apie meilę moteriai, Aldegunda tai patvirtino ir padrąsino visus nebijoti būti tokiais, kokiais esame, ir nesiskirstyti meilės pagal lytį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aldegunda „I want your love“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aldegunda „I want your love“

„Lietuvos balso“ finalistė, šešiolikmetė Gabriela Ždanovičiūtė LRT didžiojoje studijoje atliko kūrinį „Home is in your heart“. Septintu numeriu pasirodžiusi atlikėja dainos pradžioje buvo paskendusi dūmų ir šviesų efektuose, nesimatė jos veido, vėliau, prasidėjus priedainiui pasikeitė ne tik scenografija, bet ir atlikėjos vokalas – jis tapo sodresnis. Kūrinys labai priminė tipiškas balkaniškas eurovizines balades – su ramia pradžia, kulminacija ir ryškia pabaiga.

„Smagu matyti drąsius jaunus žmones scenoje – jūs esate Lietuvos muzikinė ateitis. Labai nustebino, kad trijų minučių kūrinyje buvo ir labai vokaliai gerų vietų, ir labai blogų“, – Gabrielos debiutą „Eurovizijoje“ komentavo V.Bikus.

„Šiai merginai dar tik šešiolika, o ji jau stovi šioje scenoje. Jums pritrūko drąsos, dainoje jūs bandėte parodyti visus vokalinius triukus, kokius tik mokate, bet kartais pakanka tiesiog gražiai padainuoti, nereikia persistengti. Nemanau, kad jūs šiemet keliausite į Izraelį, nes dar nesate psichologiškai tam pasiruošusi“, – prognozuoti ateitį suskubo R.Zilnys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabriela Ždanovičiūtė „Home is in your heart“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabriela Ždanovičiūtė „Home is in your heart“

Aštuntoji į sceną žengė atlikėja Migloko, išsiskirianti savo gebėjimu jungti visus muzikos stilius ir nebijojimu eksperimentuoti. Atlikėja scenoje iš tiesų labiausiai išsiskyrė iš visų vakaro dalyvių – Migloko galvą puošė ausinės... Įvairių muzikos stilių mišinys dainoje „Rožės“ nepaliko abejingų ir salės žiūrovų, jie atlikėjai plojo visos dainos metu.

„Jūs esate nuostabi. Nežinau, ar toks kūrinys ištransliuotų žinutę Izraelyje, bet šioje laidoje jūs labai išsiskiriate. Pernai atrankoje buvo atlikėja Godo, šiais metais turime Migloko. Aš nekantriai laukiu, ką parodysi kitame etape“, – vietą kitame etape prognozavo R.Zilnys.

„Dainuos nuotaika labai gera, tai šių dienų skambesys. Jei prieš tai buvę atlikėjai kopijavo eurovizines dainas, tai tavo daina nė velnio nėra eurovizinė. Manau, kad turi daug šansų „Eurovizijoje“, – sakė J.Nainys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Migloko „Rožės“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Migloko „Rožės“

Į atranką aštuntuoju numeriu grižo ir duetas „Twosome“. Praėjusiais metais į sceną lipę su rožiniu flamingu, šiemet kompanija grįžo su kiek ramesniu įvaizdžiu. „Twosome“ pristatė dainą „1000“. Juodais kostiumais apsirengęs duetas scenoje buvo ne vieni – šį kartą dainavo šešiese. Po pasirodymo, grupė žadėjo jį šiek tiek pakeisti, jei pateks į kitą etapą.

„Nieko nesupratau, kokia kalba daina buvo? Man buvo linksma, matyt paslėpti kažkokie juokeliai, kurių nesupratau. Svarbiausias dalykas jūsų grupė vadinasi „Twosome“, bet scenoje jūsų buvo gerokai daugiau...“ – juokavo V.Bikus.

„Labai žavu, kad jūs pasirodymą tęsiate, net jam pasibaigus. Kai pamačiau jūsų pavadinimą sąraše galvojau, kad parodysite kitokį pokštą, bet panašu, kad jūs darote tą patį. Jei šiandien žmonės neperskaitys žodžių, tada jus išskrisite. Praėjusių metų pokštas man pasirodė stipresnis“, – pasirodymą sukritikavo R.Zilnys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Twosome „1000“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Twosome „1000“

Devintieji žengė grupė „MaNNazz“, jie atliko kūrinį „Blind Bird“ – apimantį įvairius muzikos stilius. Grupės nariai Bogdanas ir jo žmona Kamilė. Scenoje iš pradžių buvo tik Kamilė, Bogdanas į sceną žengė vėliau ir atliko beatbokso partiją.

„Prieš keletą metų grupė išleido iš ties puikų albumą, jis nebuvo deramai pastebėtas, tokios dainos, kokią jūs atlikote, „Eurovizijoje“ kyla aukštai, Bogdano solo iš ties įspūdingas, bet su pasirodymo režisūra jums reikėtų padirbėti“, – patarimus dalyviams žarstė R.Zilnys.

„Atleiskite, bet aš pirmą kartą jus pamačiau ant scenos – jūs man labai patikote. Manau, kad turite daug šansų, intstrumentalas labai geras, gera ir emocija, kartais labai gerai paverkti“, – pasirodymą komentavo J.Nainys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Grupė „MaNNazz“ „Blind Bird“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Grupė „MaNNazz“ „Blind Bird“

Devintasis pasirodė atrankos senbuvis ir Audrius Petrauskas, tik šį kartą pasivadinęs Gebrasy slapyvardžiu. Iki šiol užsieniečių kūrybos dainas konkurse atlikdavęs vaikinas, šiemet pristatė savos kūrybos dainą „Acceptance“.

„Vienas dalykas parodyti savo kūrybą draugams, kitas – scenoje. Koks bebūtų rezultatas, aš sveikinu, Man tavo vokalas šiandien pasirodė geriausias. Bet patį pasirodymą tau reikėtų šiek tiek šviežia galva pasižiūrėti“, – jaunąjį kompozitorių gyrė V.Bikus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gebrasy „Acceptance“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gebrasy „Acceptance“

Skustagalviais kauniečiais save vadinantys grupės „Glossarium“ nariai vos tik žengę į sceną tiesiogine to žodžio prasme nunešė stogą. Paskutinieji – 12-ieji pasirodę vyrai sunkiojo roko kūrinį „Anyone“ atliko penkiese. Ne tik daina, bet ir scenos vizualizacijos buvo įspūdingos – viso pasirodymo metu dominavo raudona spalva ir liepsnos.

„Eurovizijoje“ yra trijų minučių formatas, viską reikia sudėti į tas tris minutes. Tik jūs galite tai sau leisti – aš prisiminiau filmą „Terminatorius II“, kai pagrindinis veikėjas įeina į kavinę ir visiems išspardo subines. Nežinau, kaip tai supras žiūrovai, bet man tai labai patiko“, – susižavėjimo neslėpė V.Bikus.

„Kiek keistokai atrodo vyrai, grojantys su gitaromis, kurios neprijungtos. Aš netikiu, kad tokia daina gali laimėti atranką, bet labai smagu, kad turime čia tokios muzikos“, – kalbėjo R.Zilnys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./ Grupė „Glossarium“ „Anyone“
Luko Balandžio / 15min nuotr./ Grupė „Glossarium“ „Anyone“

Po komisijos balsavimo dalyviai išrikiavo taip:

Migloko – 12 balų

Grupė „MaNNazz“ – 10 balų

Gebrasy – 8 balai

Twosome – 7 balai

Grupė „Glossarium“ – 6 balai

Matas Legeika – 5 balai

Grupė „Filtered tools“ –4 balai

Aldegunda – 3 balai

Šarūnas Mačiulis – 3 balai

Gabrielė Ždanovičiūtė – 1 balas

Simona Klušienė – 0 balų

Rūta Statkevičiūtė – 0 balų

Po žiūrovų balsavimo dalyviai išsirikiavo taip:

Aldegunda – 12 balų

Grupė „MaNNazz“ – 10 balų

Šarūnas Mačiulis – 8 balai

Migloko – 7 balai

Twosome – 6 balai

Grupė „Glossarium“ – 5 balai

Matas Legeika – 4 balai

Rūta Statkevičiūtė – 3 balai

Grupė „Filtered tools“ – 2 balai

Gebrasy – 1 balas

Gabrielė Ždanovičiūtė – 0 balų

Simona Klušienė – 0 balų

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus dalyviai išsirikiavo taip:

Grupė „MaNNazz“ – 12 balų

Migloko – 10 balų

Aldegunda – 8 balai

Twosome – 7 balai

Grupė „Glossarium“ – 6 balai

Šarūnas Mačiulis – 5 balai

Gebrasy – 4 balai

Matas Legeika – 3 balai

Grupė „Filtered tools“ – 2 balai

Rūta Statkevičiūtė – 1 balas

Simona Klušienė – 0 balų

Gabrielė Ždanovičiūtė – 0 balų

Nacionalinis konkursas truks septynias savaites ir, panašu, išlaikys vienos ilgiausių atrankų Europoje vardą. Iš viso bus keturios atkrentamosios laidos, du pusfinaliai ir finalas – vasario 23-ąją. Šių metų gegužę didysis „Eurovizijos“ konkursas vyks antrame pagal dydį Izraelio mieste Tel Avive.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką