Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 5d. 10:25

Po atšaukto „Eurovizijos“ konkurso – speciali ceremonija

„Eurovizija 2020“
Vida Press nuotr. / „Eurovizija 2020“

Gegužę Roterdame (Nyderlanduose) turėjo vykti šių metų „Eurovizija“. Nors dėl pandemijos ji atšaukta, šalys, konkurso dalyvės, šia proga rengia specialiąsias transliacijas.

Gegužės 12 ir 14 d., kai turėjo vykti atšauktos „Eurovizijos“ konkurso pusfinaliai, LRT televizija parodys populiariausiam dainų konkursui skirtą specialiąją programą. Joje – įsimintiniausi pastarojo dešimtmečio Eurovizijos dalyvių ir nugalėtojų pasirodymai, netikėtos istorijos ir kuriozai, nutikę scenoje ir už kulisų.

Taip pat – įdomūs pokalbiai apie „Eurovizijos“ fenomeną su joje jau dalyvavusiais Lietuvos atlikėjais ir muzikos ekspertais. Kaip laimima „Eurovizija“, kas yra „eurovizinis formatas“ ir kodėl kartais triumfuoja visiškas „neformatas“? Kokia šio konkurso populiarumo paslaptis? Kokį poveikį konkurso rezultatams turi kaimyninių šalių santykiai ir politika?

„Eurovizijos“ finalo dieną, gegužės 16 d. tiesiogiai iš Nyderlandų transliuos ceremoniją „Eurovision: Europe Shine a Light“, o prieš ją bus transliuojamas specialiai šiai progai tuščioje koncertų salėje nufilmuotas „The Roop“ koncertas „EuROOPvision“. Jo metu skambės geriausios grupės dainos, bus rodomi jau archyviniais tapę kadrai, tarp jų – kaip Lietuva bei užsienio šalys mokėsi šokti „On Fire“ šokį, taip pat bus kalbinami Vakarų pasaulio muzikos kritikai, Lietuvos atstovams prognozavę aukštas pozicijas šių metų „Eurovizijos“ finale.

Į gerbėjų klausimus koncerto metu atsakinės ir „The Roop“ grupės nariai, jos lyderis Vaidotas Valiukevičius. „EuROOPvision“ ves Gabrielė Martirosian.

Iš karto po „The Roop“ koncerto – renginio „Eurovision: Europe Shine a Light“ iš Nyderlandų tiesioginė transliacija. Specialiosios transliacijos metu išvysime visų šalių atstovų pasirodymų ištraukas. Žiūrovų laukia ir kelios staigmenos. Bendrai dainai susivienys visi šių metų „Eurovizijoje“ turėję pasirodyti dalyviai – jie atliks dainą „Love Shine a Light“, kurią 1997 metas „Eurovizijoje“ atliko jos nugalėtojai, grupė iš Jungtinės Karalystės „Katarina and the Waves“.

Dar vieną dainą atliks virtualus „Eurovizijos“ gerbėjų iš įvairių šalių choras, dainuosiantis Johnny Logano dainą „What's Another Year“. Renginį Lietuvos žiūrovams komentuos LRT populiariosios muzikos vyr. redaktorius Ramūnas Zilnys.

Per visą populiaraus tarptautinio dainų konkurso rengimo istoriją tai yra pirmas kartas, kai „Eurovizija“ nevyks. 65-oji „Eurovizija“, kurioje planavo pasirodyti 41 šalies atstovai, buvo atšaukta dėl COVID-19 pandemijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką