Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raigardas Tautkus apie „Euroviziją“: „Lietuvai toks konkursas tik į gera“

Raigardas Tautkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Raigardas Tautkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Šįmet nacionalinės atrankos į „Eurovizijos“ konkursą komisijos gretose atsidūręs Raigardas Tautkus neabejoja – Lietuva turi pasirodyti „Eurovizijoje“ ir gali joje nugalėti. Vis dėlto jau du atrankos pusfinalius gyvai stebėjęs vertintojas tinkamo atstovauti šaliai atlikėjo dar neišgirdo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

- Kaip vertinate atrankoje pasirodančius dalyvius?

- Yra du pagrindiniai dalykai, kuriuos galiu pasakyti apie atrankos dalyvius. Visų pirma, šie atlikėjai labai jauni ne tik amžiumi, bet ir kūryba. Tai labai jaučiasi. Nemanau, kad šiuo metu jie galėtų keliauti į „Euroviziją“ – geriau jau vyktų ten po kokių penkerių metų. Antra, galiu drąsiai teigti, kad po dviejų atrankų dar nemačiau nė vieno atlikėjo, kuris, mano nuomone, tinkamai atstovautų šaliai – manęs pernelyg nesudomino nė vienas pasirodymas, tikiuosi tokį pamatyti ir išgirsti likusių dviejų atrankų metu.

- Kaip manote, kodėl šalyje gerai žinomi muzikos atlikėjai nesiveržia į „Eurovizijos“ atranką?

- Manau, kad mūsų dainininkai suvokia, jog šis konkursas – tai ne tik dainavimas, bet ir galybė administracinio pobūdžio darbų. Man pačiam teko važiuoti į vaikų „Euroviziją“ – tuomet susidarė įspūdis, kad norint dalyvauti ir gerai pasirodyti konkurse, reikia į jį investuoti itin dideles pastangas labai ilgą laiką. Kyla klausimas, kas to nori.

- Ar verta Lietuvai išvis dalyvauti „Eurovizijoje“?

- Esu įsitikinęs, kad Lietuvai toks konkursas tik į gera. Jis visai kitoks nei tie, kurie vyksta pas mus – jis smarkiai skiriasi nuo mūsų televizijos šou, yra priimtinas visiems autoriams, nėra specialių interesų. Savo kūrybą čia gali pademonstruoti kiekvienas norintis, tad savotiškai primena laisvą rinkos dalį.

- Tačiau šįmet mes renkame savo atstovą iš galybės nepatyrusių atlikėjų. Ar gali „žalias“ dainininkas pasirodyti prieš tūkstantinę minią?

- Be abejo, kad gali. Viskas ne nuo to priklauso. Svarbiausia, kokios yra atlikėjo galimybės.

- Kaip manote, kodėl Lietuvai nesiseka „Eurovizijoje“?

- Nesakyčiau, kad mums nesiseka – mes tiesiog nedirbame šioje srityje. Taip, išsirenkame, mūsų nuomone, tinkamą kūrinį, tačiau nuvažiuojame, padainuojame ir tuo viskas pasibaigia. O iš tikrųjų turėtų tik prasidėti. Šalies atstovai „Eurovizijoje“ turėtų nemenkai padirbėti viešųjų ryšių srityje, tinkamai nudirbti administracinius darbus, užsiimti derybomis, savo kūrinio propaganda. Tik tada reikia vykti į konkursą ir tą dainą jame dainuoti. Viskam reikia noro, sumanumo ir, žinoma, lėšų.

- Įvertinus jūsų paminėtus žingsnius, kuriuos reikia žengti iki konkurso, kyla klausimas, ar Lietuva apskritai pajėgi nugalėti „Eurovizijoje“, ar važiuojame į ją šiaip sau?

- Be abejo, mes galime laimėti šiame konkurse. Tą gali padaryti bet kuri šalis, įdėjusi pastangų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką