Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 6d. 16:56

Su Vaidu ir Monika Vienoje dainuosianti Rūta Žibaitytė: „Mes galime būti geriausiųjų penketuke“

Rūta Žibaitytė
Asmeninio albumo nuotr. / Rūta Žibaitytė

Nuo mažens dainuojanti vilnietė Rūta Žibaitytė jau turi savo gerbėjų ratą. Jį burti pradėjo dalyvaudama LNK šou „Muzikos Akademija 2“, vėliau – trečiajame konkurso „Lietuvos balsas“ sezone, taip pat vaidindama teatre. Pastaruosius mėnesius talentinga atlikėja ruošiasi naujam iššūkiui: netrukus kartu su Vaidu Baumila ir Monika Linkyte skris į Vieną ir pasirodys „Eurovizijos“ scenoje – tapo pritariančiąja eurovizinio dueto vokaliste.

Antradienį į Vieną išskrisiantys Lietuvos atstovai „Eurovizijos“ scenoje pasirodys šešiese – Vaidui ir Monikai talkins keturi pritariantieji vokalistai: R.Žibaitytė, Justė Kraujelytė, Dainotas Varnas ir Jurijus Veklenko. Visi jie scenoje – ne naujokai, turi nemažą patirtį.

R.Žibaitytė Žmonės.lt pasakoja, kad prie eurovizinės komandos ją pakvietė prisijungti Vaido vadyba. Kartu su J.Kraujelyte Rūta dažnai pritaria garsiems dainininkams, be to, ir V.Baumilą puikiai pažįsta – atlikėjo brolis Donatas sukūrė šeimą su R.Žibatytės sese Daine. 

Martyno Siruso nuotr./Donatas Baumila ir Rūta Žibaitytė
Martyno Siruso nuotr./Donatas Baumila ir Rūta Žibaitytė

„Tai Vaido vadybininkas pakvietė mus su Juste prisidėti prie eurovizinės komandos, nes jau esame išbandytos, patikimos, – šypsosi R.Žibaitytė. – Man atrodo, kad geriausia ant scenos lipti tada, kai tarpusavyje žmonės yra „susidainavę“. Pavyzdžiui, mes su Juste kartu dainuojame nuo vaikystės, kai pradėjome lankyti chorą „Kivi“. Viskas puikiai sekasi ir su vaikinais – jie labai imlūs, muzikalūs, todėl nėra problemų. Nuo pirmų repeticijų mūsų balsai labai dera.“

Repetuoja kasdien

Pasiūlymą važiuoti į „Euroviziją“ R.Žibaitytė priėmė nedvejodama, nors tai ir reikalauja itin daug pastangų, darbo – pastaruosius mėnesius atlikėjai kone kasdien ankstų rytą susitinka repeticijų salėje ir šlifuoja savo pasirodymą taip, kad niekas neturėtų priekaištų. 

„Aišku, kiekvienam tenka kažką paaukoti – būna, kad pavėluoji į darbą. Pavyzdžiui, kartą turėjau repeticiją suderinti su spektakliu: atvykau pasitikrinti, ar per spektaklį bus viskas gerai su garsu, tada bėgau į eurovizinę repeticiją, o tada – atgal į spektaklį. Vos suspėjau“, – pasakoja Rūta.

VIDEO: Rūta Žibaitytė - Yo soy Maria

Ką ten tiek daug repetuoti? „Kiekviena repeticija būna skirtinga. Vieną kartą daugiausia dėmesio skiriame judesiui, kitą – vokalui, dar vyksta kostiumų primatavimai, galiausiai žiūrime, kaip atrodo bendras vaizdas. Jau buvo repeticija, kurios metu sprendėme, kaip pasirodymą reikėtų nufilmuoti, – kur turėtų būti kameros, ką turėtų rodyti. Repetuojant tvyro labai gera atmosfera, visi esame labai gerai nusiteikę, pasiruošę vieni kitiems padėti“, – paaiškina atlikėja.

Ne juokai ir ne žaidimai

Paklausta, ar nebijo dainuoti prieš milijonus žiūrovų, R.Žibaitytė neslepia: „Ne tiek baisu, kiek jaudinuosi. Bet tas jaudulys geras... Kartais kai repetuojame įsivaizduoju, kad jau stoviu toje didelėje scenoje, kad jau pasako, jog dabar dainuos Lietuva, ir prasideda mūsų pasirodymas. Tada tikrai labai susijaudinu.“

Iki šiol „Eurovizijos“ konkursą ji matė tik per televiziją – tiek, kiek skirta žiūrovams. Ar ji bent nutuokia, kur iš tiesų važiuoja? „Įsivaizduoju, kad važiuojame į labai didelį renginį. Kai Audrius Giržadas pasakė, kad čia ne juokai ir ne žaidimai, supratau, kad bus rimta. Pati „Euroviziją“ žiūriu nuo mažens. Nors konkurso gerbėja savęs pavadinti negaliu, vis tiek labai laukiu, kada ten dainuosime. Man labai patinka mūsų daina, neturiu abejonės, kad tiek dirbdami ir besiruošdami, Vienoje tikrai pasieksime maksimumą. Esame pozityviai nusiteikę“, – svarsto Rūta. 

VIDEO: Rūta Žibaitytė - Dainų popuri (LB#3 FINALINĖS KOVOS)

Palaikyti eurovizinio dueto, o taip pat ir R.Žibaitytės, į Vieną žada atskristi V.Baumilos brolis Donatas, taip pat Rūtos sesuo Dainė Baumilė. Atlikėjai svarbus artimųjų palaikymas: „Ten bus daug žmonių, užsieniečių, veiksmo. Turbūt norėsis, kad šalia būtų artimųjų. Manau, kad jų atvykimas bus tik pagalba.“

Sėkme neabejoja

R.Žibaitytė scenoje dainuoja jau daugiau nei dešimtmetį, per tą laiką matė visko. Sako, kada nors ir pati galėtų atstovauti „Eurovizijoje“ Lietuvai, tik dar ne laikas – pajaus, kada bus metas. „Manau, kad pradėti kaip pritariančiajai vokalistei, yra labai gerai. Aš vis tiek jaučiuosi visaverte mūsų kolektyvo nare ir džiaugiuosi, kad galiu prisidėti. Jei pati kada nors dalyvaučiau „Eurovizijoje“, tai tik su man labai patinkančia ir tinkančia, didelę idėją „nešančia“ daina, kuria nepaprastai tikėčiau“, – svarsto.

Tačiau ji nepaprastai tiki ir šiais metais Lietuvai atstovaujančiu kūriniu „This Time“ – neabejoja, kad lietuvių duetas konkurse daugeliui nušluostys nosis: „Perklausiau absoliučiai visų kitų šalių dainas, jas „išsinagrinėjau“. Jeigu atvirai, ant vienos rankos pirštų suskaičiuočiau favoritus, ir priskaičiuočiau ten mūsų dainą. Aš šimtu procentų tikiu, kad mes galime būti geriausiųjų penketuke.“

VIDEO: Monika Linkytė and Vaidas Baumila - This Time (Lithuania) 2015 Eurovision Song Contest
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką