Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 12d. 13:46

Susipažinkite su visais 2019 metų „Eurovizijos“ dalyviais: kurią šalį palaikote jūs?

Italijos atstovas Alessandro Mahmoudas, Jurijus Veklenko, Graikijos atstovė Katerine Duska ir Islandijos atstovai grupė „Hatari“
„Scanpix“ ir eurovision.tv nuotr. / Italijos atstovas Alessandro Mahmoudas, Jurijus Veklenko, Graikijos atstovė Katerine Duska ir Islandijos atstovai grupė „Hatari“

Jau šiandien, sekmadienį, įvyks didysis „Eurovizijos“ atidarymas, ir raudonu atidarymo kilimu žengs 41-os šalies atstovai. Tarp jų – ir Jurijus Veklenko. Likus paskutinėms akimirkoms kviečiame susipažinti su visų konkurse dalyvaujančių šalių atstovais ir nuspręsti, kuriam skirsite savo simpatiją.

Pirmasis „Eurovizijos“ 2019 pusfinalis, kuriame varžysis 17-os šalių atstovai, bus transliuojamas gegužės 14-ąją (antradienį), antrasis pusfinalis, kuriame varžysis 18-os šalių atstovai, tarp jų ir Lietuvos, vyks gegužės 16-ąją (ketvirtadienį). „Eurovizijos“ finalas bus transliuojamas gegužės 18-ąją (šeštadienį).

Karščiausias šių metų konkurso naujienas, galerijas ir vaizdo įrašus rasite paspaudę čia.

Lietuvai 2019 metų „Eurovizijoje“ atstovauja Jurijus Veklenko su daina „Run with the lions“. Dainą jis pristatė ir 15min studijoje – žiūrėkite čia.

Šiemet Tel Avive vykstančioje „Eurovizijoje“ iš viso dalyvauja 41-os šalies atstovai.

STRAIPSNIO PABAIGOJE ESANČIOJE APKLAUSOJE IŠREIKŠKITE SAVO NUOMONĘ: KURIĄ ŠALĮ PALAIKOTE?

Didžioji Britanija – Michaelas Rice'as

21-erių metų Michaelas išpopuliarėjo laimėjęs BBC rengiamą talentų šou „All Together Now“, vėliau dalyvavo ir muzikos projekte „X faktorius“. Vis dėlto jo viena didžiausių svajonių buvo dalyvauti „Eurovizijoje“, o jai buvo lemta išsipildyti šiemet. Michaelas taip pat turi vaflių ir kokteilių verslą.

VIDEO: Michael Rice - Bigger Than Us - United Kingdom

Prancūzija – Bilalas Hassanis

Prancūzas Bilalas Hassanis tūkstančių širdis užkariavo pasirodęs šou „The Voice Kids“, kur teisėjus ir žiūrovus užbūrė „Eurovizijos“ nugalėtojos Conchitos Wurst dainos „Rise Like a Phoenix“ daina.

Šiemet 19-metis atstovaus šaliai su daina „Roi“ (karalius – liet.), kuri siunčia stiprią žinią apie buvimą savimi ir drąsą kovoti už savo pasirinkimus.

VIDEO: Bilal Hassani - Roi (Lyrics Video)

Ispanija – Miki

Atlikėjas Miquelis Pozo, geriau žinomas sceniniu vardu Miki, išpopuliarėjo Ispanijoje 2018-aisiais laimėjęs talentų šou „Operación Triunfo“. Ir nors jo eurovizinė daina vadinasi „La Venda“ („Užrištomis akimis“), šis kūrinys yra išties pozityvus, kviečiantis džiaugtis gyvenimu.

VIDEO: Miki - La Venda - Spain - National Final Performance - Eurovision Song Contest 2019

Vokietija – „S!sters“

Sprendžiant iš grupės pavadinimo atrodytų, kad dvi grupes merginas – 19-metę Carlotta Truman ir 26-erių Laurita Kastel – sieja kraujo ryšys, jos nėra sesės. Jas suvedęs dalykas yra meilė muzikai, o duetas gimė būtent dėl šių metų „Eurovizijos“.

Carlotta Vokietijoje išgarsėjo 2014-aisiais patekusi į šou „Vaikų balsas“ finalą, tuo tarpu Laurita šlovė aplankė 2010-aisiais – ji buvo „Eurovizijos“ nugalėtojos Lenos pritariančioji vokalistė.

VIDEO: S!sters - Sister - Germany

Italija – Mahmood

Vienu iš „Eurovizijos“ lyderių tituluojamas Alessandro Mahmoudas, geriau žinomas sceniniu vardu Mahmoodas, tikisi po 19-os metų pertraukos Italijai išplėšti pergalę.

Dainų konkurse atlikėjas dalyvauja su išties liūdnu kūriniu – jis papasakoja apie savo sunkius santykius su nepatikimu tėvu, kurio pagrindinis prioritetas buvo ne šeima, o pinigai.

VIDEO: Mahmood - Soldi - Italy

Albanija – Jonida Maliqi

Jonida Maliqi gimtojoje Albanijoje yra puikiai žinoma kaip atlikėja, televizijos laidų vedėja, stiliaus ikona. Ji taip pat yra viena iš populiaraus šou „Šok su žvaigžde“ vedėja, 2016-aisiais teisėjavo šou „Albanijos balsas“.

„Eurovizijoje“ atlikėja dalyvauja su kūriniu „Ktheju tokës“ („Grįžimas į gimtinę“), kuris papasakoja apie žmonių emigraciją Kosovo karo metu.

VIDEO: Jonida Maliqi - Ktheju Tokës - Albania

Armėnija – Srbuk

Atlikėja Srbuk, kurios tikrasis vardas Srbuhi Sargsyan, išgarsėjo laimėjusi „X faktorių“, dalyvaudama „Ukrainos balsas“ liko ketvirta. 25-erių atlikėjai šiemet prognozuojama išties aukšta vieta – jos eurovizinė daina „Youtube“ jau surinko 5 mln. peržiūrų.

VIDEO: Srbuk - Walking Out - Armenia

Australija – Kate Miller-Heidke

Nors žiniasklaidoje skelbta, kad Jungtinė Karalystė labai palaikė kitą Australijos nacionalinėje atrankoje dalyvavusią atlikėją Courtney Act, žemynui atstovaus ne vieną apdovanojimą pelniusi klasikinės muzikos atlikėja Kate Miller-Heidke.

Jos daina „Zero gravity“ taip pat yra elektroninės ir operinės muzikos mišinys, tačiau daugiausia komplimentų australė susilaukė dėl išskirtinio pasirodymo – ji savo dainą su pritariančiomis atlikėjomis atliks iškelta aukštai į orą.

VIDEO: Kate Miller-Heidke - Zero Gravity (Lyric Video)

Azerbaidžanas – Chingiz

Chingizas Mustafayevas, geriau žinomas sceniniu vardu Chingizas – 2007 m. Azerbaidžano televizijos šou „Pop Idol“ nugalėtojas. Dainininkas gimė Maskvoje, tačiau šešerių su šeima grįžo į Azerbaidžaną. Jis dar vaikystėje išmoko groti gitara bei pradėjo kurti įvairias dainas.

Chingizas – daugelio tarptautinių konkursų dalyvis. „Eurovizinis“ kūrinys „Truth“ pasakoja apie skaudžius dviejų žmonių santykius. Dainoje pasakojama istorija apie išdavystę bei sunkų sprendimą, kurį turi priimti išduotasis: palikti viską taip, kaip yra, ar išsivaduoti iš iliuzijų.

VIDEO: Chingiz - Truth - Azerbaijan

Šiaurės Makedonija – Tamara Todevska

Šiaurės Makedonijos popmuzikos dainininkei Tamarai „Eurovizija“ nėra naujiena. Pirmą kartą konkurse atlikėja dalyvavo dar 2008-aisiais kartu su Vrčak ir Adrian. Patekti į finalą trio nepavyko. 2015 metais Tamara bandė sugrįžti į konkursą, tačiau nacionalinėje atrankoje užėmė antrąją vietą.

Dainininkės sesuo Šiaurės Makedonijai atstovavo 2014-aisiais, tačiau ir jai patekti į finalą nepavyko. Nuo 2012-ųjų ši šalis finale pasirodė tik vieną kartą. Šiais metais Tamara Izraelyje pristatys dainą „Proud“ – ją atlikėja skyrė savo vaikams ir visiems, kurie nori, kad jų svajonės išsipildytų.

VIDEO: Tamara Todevska - Proud - North Macedonia

Nyderlandai – Duncanas Laurence’as

Jei esate dideli „Nyderlandų Balso“ gerbėjai Duncano Laurence’o vardą tikrai atsiminsite. Jis šiame konkurse dalyvavo 2014-aisiais. Duncanas ne tik atlikėjas, bet ir muzikos kūrėjas, būtent jis ir sukūrė šių metų Nyderlandų dainą „Arcade“. Dainoje – asmeniniai dainininko išgyvenimai netekus jam brangaus žmogaus.

VIDEO: Duncan Laurence - Arcade - Official Music Video - The Netherlands

Norvegija – „KEiiNO“

Grupę „KEiiNO“ sudaro trys muzikos profesionalai: reperis Fredas Buljo, Alexandra Rotan ir Tomas Hugo. Trio specialiai susibūrė „Eurovizijai“. Reperis Fredas ne tik užsiima muzika, jis taip pat kurį laiką buvo aktyvus politikas – buvo vietos parlamento nariu, bei taip pat dirbo Norvegijos parlamente.

VIDEO: Norway

Rusija – Sergejus Lazarevas

Sergejus Lazarevas pirmiausia išgarsėjo kaip vaikinų grupės „Smash!!“ narys. Atstovauti Rusijai konkurse jis siekė keletą kartų, galiausiai jam pavyko tai padaryti 2016-aisiais.

Tais metais jis užėmė trečiąją vietą, nors buvo konkurso žiūrovų favoritas. Šiemet Sergejus dar kartą bando laimę konkurse – su lyriška daina „Scream“.

VIDEO: Sergey Lazarev - Scream - Russia

Malta – Michela Pace

2019-ųjų sausį būdama vos 18-os Michaela laimėjo Maltos „X faktorių“. Turbūt įdomu koks jai prizas atiteko? Ogi galimybė atstovauti Maltai didžiausiame televiziniame projekte „Eurovizijoje“. Izraelyje ji pristatys popmuzikos dainą „Chameleon“.

VIDEO: Michela - Chameleon - Malta

Austrija – Paenda

Paenda, kurios tikrasis vardas yra Gabriele Horn, net ir Austrijoje yra tik kylanti muzikos žvaigždė. Savo pirmąjį albumą 31-erių atlikėja išleido 2018-aisiais.

Deja, tačiau šiemet Austrijai lažybininkai aukštos vietos neprognozuoja.

VIDEO: PÆNDA - Limits - Austria

Belgija – Eliotas Vassamilletas

Per pastaruosius penkerius metus Belgija jau trečią kartą panaudoja tą pačią strategiją – šiemet jiems atstovaus dar vienas muzikos šou „Belgijos balsas“ atrastas talentas. Tai – 18-metis Eliotas, kuriam lažybininkai prognozuoja išties aukštą vietą.

VIDEO: Eliot - Wake Up - Belgium

Kroatija – Rokas Blaževičius

Nors jam dar tik 18-ika, Roko jau drąsiai save gali vadinti Balkanų muzikos scenos žvaigžde. Šlovę jam atnešė pergalė serbiškame dainų konkurse „Pinkove Zvezdice”.

Roko vadinamas Kroatijos Michaelis Buble'as. Tačiau „Eurovizijoje“ atlikėjas pasirinko kiek kitokią stilistiką – pasirodys su dviem dideliais aukso spalvos angelo sparnais.

VIDEO: Roko - The Dream - Croatia

Lietuva – Jurijus Veklenko

Atlikėjui Jurijui Veklenko „Eurovizijos“ scena – ne naujiena. Jis net du kartus atstovavo Lietuvai kaip pritariantysis vokalistas, o jo pasirodymas Austrijoje prieš kelerius metus tapo apkalbų objektu visoje Europoje – jis buvo vienas iš tų vaikinų, kuris Vaidui Baumilai ir Monikai Linkytei atliekant dainą „This time“, pasibučiavo prieš tūkstantinę auditoriją su kitu vaikinu.

Ne ką mažiau kalbų ir diskusijų sukėlė Gyčio Ivanausko-Lolitos Zero pasirodymas „Eurovizijoje“. Vis dėlto tik retas žino, kad būtent Jurijus Veklenko buvo pagrindinis Lolitos vokalas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jurijus Veklenko su gausia komanda išskrido į Tel Avivą: lagamine – ir mamos dovanotas talismanas

Švedija – Johnas Lundvikas

2018-aisiais Johnui Lundvikui labai nedaug trūko, kad jis laimėtų Švedijos nacionalinę atranką „Melodifestivalen“. Tą kartą atlikęs jausmingą baladę jis liko trečias.

Šiais metais jam nusišypsojo sėkmė – kartu su gospelo choru jis atliks greito tempo kūrinį „Too Late For Love“. Šiais metai konkurse dalyvaus ir dar viena J.Lundviko parašyta daina – ją atliks Didžiosios Britanijos atstovas Michaelas Rice‘as.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ favoritas švedas Johnas Lundvikas apie įvaikinimą, sprinterio karjerą ir užgriuvusią šlovę

VIDEO: John Lundvik - Too Late For Love - Sweden

Baltarusija – Zena

Zinaida Alexandrovna Kupriyanovich, žinoma sceniniu vardu Zena, atstovaus Baltarusijai su daina „Like it“. Ar patiks ši daina Europai, sužinosime jau visai netrukus. Vis dėlto vos 16-os metų atlikėjai, kuri savo muzikinę karjerą pradėjo taip pat muzikiniuose šou, laukia neabejotinai vienas įdomiausių išbandymų gyvenime.

VIDEO: ZENA - Like It - Belarus

Kipras – Tamta

Šiemet Kiprui „Eurovizijoje“ atstovaus iš Sakartvelo kilusi Tamta. 2003 metais Tamta su šeima emigravo į Graikiją, o būtent čia prasidėjo jos muzikinė karjera. 2017 metais ji pasirodė Graikijos nacionalinėje atrankoje „Eurovizijoje“, tačiau tąkart išvykti į Helsinkį jai nepavyko. Tel Avive atlikėja pasirodys su kūriniu „Replay“.

VIDEO: Tamta - Replay - Official Music Video - Eurovision 2019 Cyprus

Čekija – „Lake Malawi“

Čekijos nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“ šiemet pergalę iškovojo grupė „Lake Malawi“. Muzikinę veiklą jie pradėjo 2013 metais, spėjo pasirodyti ne viename festivalyje, Prahoje apšildė grupę „30 Seconds to Mars“. 2017-aisiais pasirodė jų debiutinis albumas „Surrounded by Light“.

VIDEO: Lake Malawi - Friend Of A Friend - Czech Republic

Danija – Leonora

Šiais metais Danija į konkursą siunčia buvusią dailiojo čiuožimo sportininkę Leonorą Colmor Jepsen. Bet ji šio talento „Eurovizijoje“ nedemonstruos – sėdės ant milžiniškos kėdės. Izraelyje ji pristatys dainą „Love Is Forever“ , kurią išgirdę pasijusite tarsi miuzikle.

VIDEO: Leonora - Love Is Forever - Denmark

Rumunija – Estera Peony

Alexandra Cretu savo sceniniu pseudonimu pasirinko senovės Babilono meilės ir grožio deivės Ishtar (Estera) vardą. Dainininkė Rumunijoje išgarsėjo „YouTube“ platformoje dėdama perdainuotus kitų atlikėjų kūrinius. „Eurovizijoje“ ji atliks dainą „On A Sunday“.

VIDEO: Ester Peony - On A Sunday - Romania

Moldova – Anna Odobescu

Anna yra muzikinių įvairių tarptautinių konkursų laureatė. Anksti netekusi tėvo, paguodos atlikėja ieškojo muzikoje. 2015-aisiais Anna iškovojo antrąją vietą „Slavianski Bazaar“ festivalyje. Atlikėja Tel Avive pristatys baladę „Stay“

VIDEO: Anna Odobescu - Stay - Moldova

Šveicarija – Luca Hanni

Lucos Hanni kelias į šlovės olimpą prasidėjo dar 2012-aisiais – tais metais jis nugalėjo Vokietijos muzikiniame šou „Deutschland sucht den Superstar”. Iki šiol dainininkas ir modelis išleido keturis hitais tapusius albumus ir šešiolika singlų.

Šių metų „Eurovizijoje“ jis pristatys popmuzikos dainą „She Got Me“, ją konkurso gerbėjai lygina su praėjusių metų Kipro atstovės Eleni Foureiros daina, kuri užėmė antrąją vietą.

VIDEO: Luca Hänni - She Got Me - Switzerland

Estija – Victoras Crone

Šių metų Estijos atstovui „Eurovizijoje“ švedui Victorui Crone pastarieji keletas mėnesių itin audringi. Pergalė nacionalinėje atrankoje, koncertinis turas po Estiją ir pripažinimas gimtojoje Švedijoje. Šios sėkmės priežastis – daina „Storm“ (liet. „Audra“). Victoras tiki, kad kartu su estų kompozitoriais parašyta daina pavyks užkariauti ir Europos žmonių širdis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tik 15min: Estijai „Eurovizijoje“ atstovaujantis švedas Victoras Crone žada tai, ko Europa dar nematė

VIDEO: Victor Crone - Storm - Estonia

Sakartvelas – Oto Nemsadze

Sakartvelui šiemet atstovaus dainininkas Oto Nemsadze, kuris atliks patriotinį kūrinį „Sul Tsin Iare“ (liet. „Judėk pirmyn“). Tiesa, šiemet šalis pakeitė atrankas ir surengė vietinį „Idol“, kur kovėsi geriausi šalies atlikėjai. Būtent čia Oto išgarsėjo 2011 metais, tapus tokio paties formato šou nugalėtoju.

VIDEO: Oto Nemsadze - Keep on Going - Georgia

Suomija – Darude ir Sebastianas Rejmanas

Darude‘as – garsus Suomijos didžėjus. Jis išleido keturis studijinius albumus, koncertavo populiariame festivalyje „Ttomorrowland“. 2019 m. konkurse jis susijungė su Suomijos grupės „The Giant Leap“ dainininku ir gitaristu Sebastianu Rejmanu.

2019-aisiais metais išskirtinai „Eurovizijai“ didžėjus paruošė pasirodymą kartu su grupės „The Giant Leap“ dainininku ir gitaristu Sebastianu Rejmanu.

VIDEO: Finland

Graikija – Katerine Duska

Kanadoje gimusi Katerine Duske į Graikiją su šeima persikraustė paauglystėje, ten ir prasidėjo jos muzikinė karjera. 2014-aisiais pasirodė atlikėjos pirmasis singlas „One in a million“, po kelerių metų gerbėjus pasiekė ir albumas.

VIDEO: Katerine Duska - Better Love - Greece

Latvija – „Carousel“

Sabine Žuga ir Maris Vasilievsky grupę „Carousel“ sukūrė 2015-aisiais, o šiais metais mūsų broliukai latviai, konkurse „Supernova 2019“ juos išrinko nugalėtojai ir siunčia į „Euroviziją“. Dainų konkurse jie pasirodo su indie-folk muzikos žanro kūriniu „That Night“.

VIDEO: Carousel - That Night - Latvia

Islandija – „Hatari“

Tel Avive kovosianti „Hatari“ Europą bandys užkariauti gimtąja kalba skambėsiančiu kūriniu „Hatrið Mun Sigra“. Trijų vaikinų grupė susibūrė prieš trejus metus, spėjo išleido vieną studijinį albumą ir turi jau visai nemažai gerbėjų. Tiesa, pačiai Islandijai kol kas sekasi sunkokai paskutinį kartą šią šalį finale išvydome 2014-aisiais

VIDEO: Hatari - Hatrið Mun Sigra - Iceland

Vengrija – Joci Papai

Atlikėjas jau ne pirmus metus dalyvauja „Eurovizijoje“ 2017 metais konkurse jis užėmė 8-ąją vietą. Ekspertai mano, kad vyras pateks į finalą ir užims aukštą vietą.

VIDEO: Joci Pápai - Origo (Hungary) LIVE at the Grand Final of the 2017 Eurovision Song Contest

Portugalija – Conanas Osírisas

Portugalijoje nacionalinėse atrankose pergalę iškovojo Conanas Osírisas, kurio tikrasis vardas yra Tiago Miranda. Su kūriniu „Telemóveis“ Europą siekiantis užkariauti atlikėjas yra savamokslis, taip pat rašo dainas.

VIDEO: Conan Osiris - Telemóveis - Portugal

San Marinas – Serhatas

Į „Euroviziją“ San Marinas išsiuntė konkurso gerbėjams jau žinomą Serhat – 2016 metais Stokholme jis pasirodė su kūriniu „I Didn’t Know“ ir pusfinalyje užėmė 12 vietą. Šį kartą Tel Avive Serhat atliks pozityvų kūrinį „Say Na Na Na“.

VIDEO: Serhat - Say Na Na Na - San Marino

Airija – Sarah McTernan

Tai jau ne pirmas kartas, kai atlikėja bando laimę „Eurovizijos“ konkurse. Praėjusiais metais ji bandė laimėti konkursą, tikėjosi atstovauti San Marinui, tačiau nebuvo išrinkta. Konkurse „Airijos balsas“ moteris užėmė 3-iąją vietą.

VIDEO: Sarah McTernan - 22 - Ireland

Lenkija – „Tulia“

Grupė „Tulia“ – kvartetas, kurio tikrai negalima pavadinti įprasta merginų grupe. Kvartetą sudaro Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz ir Tulia Biczak, kurios dainuoja tradiciniu Rytų Europos muzikiniu stiliumi, vadinamu „baltuoju balsu“.

VIDEO: Tulia - Fire of Love (Pali się) - Poland

Serbija – Nevena Bozovic

Serbijos atstovė Nevena yra dalyvavusi vaikų „Eurovizijoje“. Lažybininkai spėja, kad ji, atlikusi lėtą baladę, liks pusfinalio apačioje.

VIDEO: Serbia

Izraelis – Kobis Marimis

Šių metų Izraelio atstovas Kobis – aktorius. Jis turėjo nedidelė muzikinę patirtį, tačiau vis tiek išplėšė pergalę šalies „Eurovizijos“ konkurse „Rising Star“. Priešingai nei praėjusiais metais, Izraelio atstovo daina, bus lyriška baladė.

VIDEO: Kobi Marimi - Home - Israel

Slovėnija – Zala Kralj ir Gašper Šantl

Slovėnijai atstovauja duetas Zala Kralj ir Gašper Šantl, susikūręs vos prieš porą metų. Pirmasis jų singlas „Valovi“ susilaukė didelės sėkmės ir slovėnų muzikos apdovanojimuose gavo metų dainos titulą.

VIDEO: Slovenia

Juodkalnija – „D mol“

Vokalinė grupę „D mol“, kurią sudaro šeši solistai, šiemet bandys išplėšti pergalę Juodkalnijai. Tiesa, ši grupė susikūrė tik prieš pat nacionalinę atranką, nors kiekvienas iš atlikėjų turį nemažą muzikinę patirtį.

VIDEO: D mol - Heaven - Montenegro

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:42
01:24
24:49

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką