Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 20:01

71-erių aktorius Vladas Bagdonas atsisveikina su scena: „Dabar labai sunkus metas“

Vladas Bagdonas
V.Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr. / Vladas Bagdonas

Dėl sveikatos problemų muzikiniame spektaklyje „Mažvydas“ nepasirodęs kino ir teatro aktorius Vladas Bagdonas ryžosi sunkiausiam sprendimui gyvenime. Ne vieną legendinį vaidmenį sukūręs aktorius 15min patvirtino atsisveikinantis su scena.

Kovo 11-ąją įvykusiame miuziklo pristatyme pagrindinį herojų Mažvydą turėjęs įkūnyti V.Bagdonas apgailestavo, kad dėl laikino sveikatos sutrikimo nebegali pasirodyti scenoje.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas sakė, kad pasirodyti spektaklyje jis negalėjo dėl pažeistų balso stygų, kurias išvargino dažnos repeticijos. Tąkart gydytojai aktoriui paskyrė priverstinę pertrauką, liepta daugiau laiko skirti ramiam poilsiui.

„Kurį laiką turiu pabūti ramybėje, per jėgą tokio kūrinio neįveiksi. O su projektu tikrai nesiskiriu, atsigavęs vėl grįšiu ir stosiu prie muzikinės partitūros“, – teigė V.Bagdonas. Vis dėlto po pertraukos aktorius sako supratęs, kad ši pauzė bus ilga.

Sauliaus Barasos nuotr./Vladas Bagdonas
Sauliaus Barasos nuotr./Vladas Bagdonas

Kalbėdamas su 15min aktorius atskleidė, kad kol kas situacija yra ne pati geriausia, po pervargimo V.Bagdonas suprato, kad daugiau taip tęsti negalės.

„Pirma buvo priimtas sprendimas sustabdyti repeticijas, tačiau dabar supratau, kad turiu atsisakyti šio vaidmens“, – 15min teigė aktorius.

Jis neslėpė, kad pasiruošimas „Mažvydui“ atėmė labai daug jėgų, tačiau dėl to nė kiek nesigaili, nes, kaip pats sako, tai buvo vienas stipriausių jo vaidmenų. Lauktas ir pamiltas.

„Tai buvo man asmeniškai vienas svarbiausių vaidmenų, bet jis nebuvo įveikiamas. Mano amžiuje tai buvo itin sunku“, – pripažįsta V.Bagdonas.

Vis dėlto netrukus aktorius pripažino, kad atsisveikina ne tik su šiuo vaidmeniu, bet ir kitais. Pajutęs, kad dėl sveikatos turi daryti ilgesnę pertrauką, suprato, kad metas palikti mylimą sceną.

„Metas išeiti į pensiją. Tiesiog man per daug metų, kad galėčiau dirbti“, – pripažino aktorius, pridūręs, kad šio laikotarpio tikrai labai nelaukė.

„Labai nenoriu užsidaryti...Dabar labai sunkus metas“, – pridūrė aktorius.

Pokalbio metu Vladas Bagdonas sunkiai rinko žodžius, o ilgas pertraukas tarp sakinių keitė dvejonės, kad kalbėti apie tai dar per sunku. Susitarus pokalbiui kitą dieną, Vladas pripažino, kad ilgesniam ir atviresniam tekstui reikės susitikimo – tada, kai jau bus galima kartu prisėsti prie kavos puodelio ir prisiminti tai, ką jam suteikė scena.

Dmitrijaus Matvejevo/„Laimos“ nuotr./Vladas Bagdonas
Dmitrijaus Matvejevo/„Laimos“ nuotr./Vladas Bagdonas

Vyko į Rusiją atsisveikinti su kolegomis

Dar prieš Lietuvai paskelbiant karantiną ir apribojus galimybes keliauti į užsienį, V.Bagdonas lankėsi Rusijoje. Sankt Peterburgo bei Maskvos teatruose aktorius atliko daug ryškių vaidmenų, čia užsimezgė ne viena tvirta draugystė. Tad, kaip sako dabar, atsisveikinimas ir su šia scena buvo būtinas.

„Taip, tai buvo atsisveikinimas su Rusijos darbais“, – sako Vladas.

Paklaustas, galbūt ateityje planuoja savo žinias perteikti ateities kartoms ir daugiau dėmesio skirti edukacijai, sakė, kad tokių planų neturi – dėstyti neplanuoja. Savo kūrybos taip pat nesiruošia aprašyti knygoje, nebandys prisiminti ir esminių vaidmenų.

Kone visam pasauliui užsidarius, namie jau kurį laiką liko ir V.Bagdonas. Jis stengiasi dienotvarkę susidėlioti ramiai, kadangi televizorius neveikia, jis naudojasi kompiuteriu. Čia domisi aktualijomis, neslepia, kad pasižiūri ir senus filmus.

V.Bagdonas Lietuvos scenoje įkūnijo legendinius vaidmenis: Daukantą, Pirosmanį, Otelą, Faustą, Zorbą, bendradarbiavo su režisieriais Dalia Tamulevičiūte, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi. Už pagrindinį vaidmenį Pavelo Lungino filme „Dirigentas“ tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu aktoriumi.

Savo asmeniu Vladas Bagdonas simbolizuoja aukštos klasės aktorystę, o populiarumą Rusijoje kukliai aiškina tik rusų kalbos mokėjimu ir pažintimis, nedarbą Lietuvoje – asmeniniais trūkumais: „Išsisėmiau, nusibodau“. Taip pat yra išleidęs ne vieną kompaktinę plokštelę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką