Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 11d. 19:46

A.Kulikauskui skirtame koncerte „Būn Tep“ – draugų dainos, jautrios akimirkos ir žemaitiškas juokas

Koncerto „Būn tep“ akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Koncerto „Būn tep“ akimirka

Kompozitorius, muzikantas ir aranžuotojas, legendinio „Dainos teatro“ įkūrėjas Andrius Kulikauskas (66) niekada nesitikėjo, kad jam kada bus surengtas paramos koncertas. Tačiau šeštadienio vakarą kolegų ir bičiulių nuoširdžiausias dėmesys ir stipriausias palaikymas buvo skirtas tik jam – koncerte „Būn Tep“ buvo renkamos lėšos su vėžiu kovojančio muzikanto gydymui.

Vos tik paskelbus apie įvyksiantį koncertą sostinės klube „Legendos“, bilietai čia buvo tiesiog iššluoti.

„Man šis koncertas – visiška staigmena, sakyčiau, tikras siurprizas! Nežinau nė ko tikėtis, tačiau vien pagalvojus apie jį apima labai geros emocijos. Džiaugiuosi, kad visa mano chebra – draugai, pažįstami, kad nepatingėjo, susiėjo... Žinote, niekada nebūčiau pagalvojęs, kad gyvenime sulauksiu man skirto labdaros vakaro, o va štai kaip likimas viską sudėlioja“, – 15min anksčiau interviu sakė Andrius Kulikauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Iš ligų gniaužtų besivaduojantis A.Kulikauskas: „Po „kurortų“ Santariškėse diena tapo brangesnė“

Tad šeštadienio vakarą garsusis saksofonininkas prof. Petras Vyšniauskas, taip pat kilęs iš Plungės, su A.Kulikausku besibičiuliaujantis jau bene 50 metų, sumanė surengti jam paramos koncertą. Kartu su Plungiškių draugijos valdybos nariu Gintaru Bagužiu jie sukvietė muzikantus ir kitus bendraminčius, kurie vienaip ar kitaip susiję su Andriaus Kulikausko karjera.

Čia dalyvavo Neda, Olegas Ditkovskis, Andrius Kaniava, Nijolė Narmontaitė ir „C'est La vie“ grupė, Juozas Milašius, Martynas Kuliavas, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Aurelijus Globys, Saulius Bareikis, Justė Kazakevičiūtė, Vytautas Rumšas, „Kuli family“ (grupė, gimusi po Andriaus sparneliu su „Keistuolių“ ir „Atviro rato“ aktoriais), „Kitas Kampas“ „Žalvarinis“ ir kiti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Papinigis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Papinigis

Visus juos vienijo bendras tikslas – išreikšti palaikymą mylimam kolegai, paaukoti ir tiesiog smagiai praleisti vakarą.

Beje, atvykusiems į koncertą buvo galima įsigyti specialiai pakartotinai išleistą Andriaus Kulikausko albumą. 2002 metais Jam Records (dabar „Zuzi Records“) buvo išleidusi autorinių dainų rinkinį „Tik paklausyk“, kuriame sudėti iki šiol plačiai žinomi ir skambantys kompozitoriaus kūriniai.

Norėdami prisidėti prie organizuojamos paramos, muzikos leidybos įmonė „Zuzi Records“ nusprendė išleisti pakartotinį šio albumo tiražą, o visas surinktas lėšas skirti A.Kulikauskui. Muzikinis albumus galima rasti ir prekybos centruose.

Padėti Andriui Kulikauskui galite ir jūs. Visi norintieji padėti iš Plungės kilusiam, bet daugybę metų Vilniuje gyvenančiam muzikantui, kviečiami savo paramą pervesti į Plungiškių draugijos sąskaitą LT084010043000045047.

Atvyko ir pats Andrius Kulikauskas

Vos tik pradėjus rengti koncertą buvo žadama, kad jei tik leis sveikata, klube „Legendos“ pasirodys ir pats Andrius. Laimei, sveikata jis šią dieną nesiskundė ir atvyko pasisveikinti su bičiuliais ir paklausyti jų atliekamo savo dainų.

Čia tarp žiūrovų buvo ir Larisa Kalpokaitė su Jonu Braškiu, Andrius Žebrauskas, Mindaugas Papingis su mylimąja, Martynas Nedzinskas su šeima, Audrius Bružas ir kiti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys

Pirmasis į sceną žengė idėjos autorius Petras Vyšniauskas su saksofonu rankose. Jam pagrojus – vakaro vedėjai Daiva Tamošiūnaitė ir Vytautas Rumšas.

Pastarasis į publiką kreipėsi žemaitiškai. „Muzika yra Dievo malonė, o ne žmogaus gebėjimas. Muzika išvaro velnią ir teikia žmonėms džiaugsmą, išvaro puikybę. Kuo daugiau žmogus muzikuoja, tuo geresnis tampa“, – sakė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Koncerto „Būn tep“ akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Koncerto „Būn tep“ akimirka

„Į šio vakaro koncertą susirinko šeima, šeimos ir gyvenimo draugai, – taip pat žemaitiškai tarė Daiva Tamošiūnaitė. – Iš pradžių buvo aišku, kas dalyvaus, bet vis atsirado daugiau žmonių, norinčių čia dalyvauti ir pasirodyti. Taigi nerepetavome. Kiek baisu, bet kaip Andrius sako – ką jau čia priplanuosi gyvenime...“

Palaikyti gerbiamo muzikanto ir bičiulio atvyko Neda, Olegas Ditkovskis ir Vytautas Labutis. Jie atliko A.Kulikausko kūrinius, tik pateikdami savas interpretacijas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Žebrauskas, Andrius Kulikauskas, Audrius Bružas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Žebrauskas, Andrius Kulikauskas, Audrius Bružas

„Andriaus dainos yra amžinos, tinkančios kiekvienai akimirkai. Kai jos tampa tavo kūno dalimi, gali jas išjausti visai kitaip... O jų tiek daug, pas kitus gali rasti tik vieną ar dvi repertuare!“, – kalbėjo Neda.

„Noriu palinkėti visiems sveikatos, pozityvo, gerų emocijų, ir žinot, kaip gera turėti draugų. Labai labai noriu, kad viskas būtų gerai. Aš labai myliu Andrių“, – užleisdama sceną kitiems atlikėjams sakė Neda.

Publikai dainuoti atvyko ir grupė „Žalvarinis“, prisipažinusi, kad Andrius Kulikauskas padarė didelę įtaką jų muzikos kelyje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Žebrauskas, Andrius Kulikauskas, Audrius Bružas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Žebrauskas, Andrius Kulikauskas, Audrius Bružas

„Labai džiaugiamės, kad galim būti šalia, ir kad bent keliomis dainomis prisidėti prie šios gražios iniciatyvos. Mes su „Dainos teatru“ užaugome, jis visada sukosi mūsų grojaraščiuose. Jūs – mūsų įkvepėjas, skatintojas eiti pirmyn, Andriau“, – sakė grupės nariai.

Čia kelias dainas sudainavo ir Nijola Narmontaitė su grupe „Selavy“.

„Andriau, sakau visiems labas, bet tau labiausiai. Žinai, aš supratau vieną dalyką, kad per tą skubėjimą, tempą, mes pamiršom vieną dalyką – atšvęsti Andriaus jubiliejų. Šiandien puiki proga tai padaryti. Kokie metai, 66-eri! Taip ir vadinkim, čia antras jubiliejus“, – kalbėjo aktorė ir įteikė Andriui apverstą šio jubiliejaus skaičių, taip palinkėdama sulaukti bent 99-erių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nijolė Narmontaitė ir Andrius Kulikauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nijolė Narmontaitė ir Andrius Kulikauskas

„Man Andrius asocijuojasi su Amerikos greitkeliu, „Route 66“. Jo gyvenime tiek visko, tai keliauja, tai viename, tai kitame Lietuvos gale. Man jis taip asocijuojasi su keliu... Net viena daina, kurią atlikom su Andriumi, jo parašyta vadinosi „Kažkas apie kelią“. Beje, mes kartu koncertuodami daug kelio turėjome. Ir kiek mes istorijų prisipasakodavome. Turbūt visam gyvenimui prisijuokiau.

Noriu pasakyti, kad tavo gyvenime juoda linija jau nuėjo, liko tik balta. Jau reikės tartis dėl kito jubiliejaus. Myliu tave iš pačių kepenų“, – linksmai kalbėjo Nijolė Narmontaitė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nijolė Narmontaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nijolė Narmontaitė

15min Andrius Kulikauskas sakė esantis be galo laimingas – tikrai nesitikėjo tiek daug bičiulių, kolegų ir gerbėjų dėmesio.

„Kaip matote, nenustoju šypsotis. Esu labai dėkingas visiems“, – kalbėjo jis.

Pats muzikantas nustebino visus atvykusius ir savo numeriu scenoje. Atliko dvi dainas, kuriose jam talkino Saulius Bareikis ir Petras Vyšniauskas, ir nuoširdžiai dėkojo susirinkusiems.

„Noriu jums visiems padėkoti, kad tokį gražų vakarą suradot man laiko, ištrūkot iš namų, atėjot pas mus. Noriu jums visiems pasakyti ačiū, noriu apkabinti, prispausti prie dūšios. Po paskutinio straipsnio gavau prūdą komentarų, ir visi link tik pasveikti. Aš prižadu jums visiems, kad pasveiksiu.

Aš prižadu jums visiems, kad pasveiksiu

Aš neturiu, ką pasirinkti, turiu daug darbų. Per savo tingėjimą, nerašiau, dirbau kitur... Esu tiek apsileidęs, tik kitiems viską dariau. Esu batsiuvys su suplyšusiais batais. Supratau, kad turiu primažinti gazą ir nevažiuoti per autostradą.

Žiauriai esu sujaudintas. Noriu visiems padėkoti. Galiu padėkoti tik savo dainomis“, – kalbėjo Andrius Kulikauskas ir uždainavo publikai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Kulikauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Kulikauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Koncerto metu parduotas paveikslas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Koncerto metu parduotas paveikslas

Iki pat koncerto Andriui jau buvo suaukota apie 1000 eurų. Taip pat jo gydymui bus skirti pinigai, gauti už „Būn tep“ bilietus bei čia parduotus albumus.

Vakaro metu laukė dar viena netikėta staigmena – dailininkas Gintaras Gesevičius nutapė paveikslą „Amžinybė“, kurio pradine kaina paskelbė – 185 eurus. Įvykus aukcionui, meno kūrinį laimėjo Liudas iš Plungės, pasiūlęs daugiausiai – 660 eurų. Šie pinigai atiteko A.Kulikauskui.

Pasiimdamas nuo scenos paveikslą plungiškis sakė, jog jo įsigytas paveikslas iškart pasidarė 10 kartų vertingesnis, nes skirtas Andriui Kulikauskui.

VIDEO: Andrius Kulikauskas ir Grupė - Būn Tep

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Seimo komitetas klausimą dėl atliekų deginimo jėgainių svarstė slaptai

Interviu Kultūra

Iškili rumunų poetė A.Blandiana: „Buvo lengviau priešintis režimui nei rašyti tai, ko jis reikalauja“

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

Kultūra

„Man Booker“ premija: knygos, šiais metais pretenduojančios į prestižinį apdovanojimą

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Popiežiaus vizitas Aktualu

1000 popiežiaus vizito savanorių – jie kuria istoriją

Gyvenimas

Londono mados savaitės viešnių stilius: ryškios spalvos ir romantiškos suknelės

Vardai

Chuliganizmą kelyje neigiantis P.Aršauskas: „Lamborghini“ jautri virpesiams, gal pareigūnams pasirodė?

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Vardai

Eminemo ir Machine Gun Kelly kovoje triumfuoja jaunasis reperis: kas juoksis paskutinis?

Gazas

Diena su nežymėtu policijos „Audi A6 quattro“: kodėl vairuotojai jai linki, kad „užkaltų“ variklis

Maistas

Aromatingas prancūziškas slyvų apkepas

Aktualu

Kauno policija rekordiniu greičiu nustatė ir sulaikė sprogimo grasintoją

24sek

„Žalgirio“ biudžetas – didesnis nei visų likusių 9 LKL komandų kartu sudėjus

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ keleivis nufilmavo, kaip oro uoste vagiama iš lagamino

Verslas

„Danske Bank“ pinigų plovimo skandalas: ką tai reiškia Lietuvoje esantiems klientams

Vardai

Jurga Baltrukonytė pristatė knygą „Viskas bus gerai“: „Ji niekada netaps bestseleriu“

Verslas

KPD vertinimo tarybose specialistai nedeklaruoja interesų, veikla kelia nerimą ir STT

Naujienos

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Interviu Kultūra

Žmogaus ir Žemės nuovargis: pokalbis su Venecijoje Lietuvai atstovausiančios operos „Saulė ir jūra“ autorėmis

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Interviu Kultūra

Iškili rumunų poetė A.Blandiana: „Buvo lengviau priešintis režimui nei rašyti tai, ko jis reikalauja“

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Gyvenimas

A.Kuzmickaitė apie Londone pristatytą kolekciją: „Jaučiausi kaip karalienė“

24sek

ESPN sprigtas J.Valančiūnui: prastesnis už D.Sabonį?

Verslas

Rado landą: sukūrė programą, kuri renka ir apdoroja duomenis, bet nepažeidžia privatumo

Aktualu

Seimo komitetas klausimą dėl atliekų deginimo jėgainių svarstė slaptai

Aktualu

Nidos forumas. Lenkų filosofas Bogdanas Szlachta apie Europą kamuojančią migreną

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

Kultūra

„Man Booker“ premija: knygos, šiais metais pretenduojančios į prestižinį apdovanojimą

Vardai

Eminemo ir Machine Gun Kelly kovoje triumfuoja jaunasis reperis: kas juoksis paskutinis?

Gazas

Diena su nežymėtu policijos „Audi A6 quattro“: kodėl vairuotojai jai linki, kad „užkaltų“ variklis

Aktualu

Varėna jau ruošiasi Grybų šventei

Deuce

Prognozė: Ričardui Berankiui švęsti pergalę prireiks sensacijos

Sportas

A lyga: „Kauno Žalgirio“ akistata su „Jonava“ baigėsi taikiai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką