Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aidar“ savanorių pasakojimai: fronte žūsta šimtai talentingų, išsilavinusių žmonių

„Aidar“ kariai
TV3 nuotr. / „Aidar“ kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujos kartos TV3 info šou „VIRAL‘as“ tęsia specialių laidų ciklą iš karo niokojamos Ukrainos. Antrajame siužete pirmadienį, rugsėjo 29 dieną, žiūrovai išgirs šokiruojančių savanorių bataliono „Aidar“ karių liudijimų apie Rusijos remiamų separatistų žiaurumą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vieno iš didžiausių Ukrainos savanorių bataliono „Aidar“ narių Sergejaus, Aleksandro ir Jurijaus pasakojimas gniaužia kvapą. Fronte jie jau porą mėnesių, tačiau tikina, kad karo padėtis nesikeičia. Liuhansko ir Donecko srityse jie vyrai be karinio laipsnio, tačiau su keliais universitetiniais aukštaisiais, 24 valandas per parą kovoja su Rusų samdinių ir separatistų pajėgomis. „Jėgos nelygios“, – sako advokatu iki karo dirbęs dviejų vaikų tėvas Aleksandras. 

Pasak jo, tai iki dantų ginkluotos armijos ėjimas prieš alkanus, basus ir sunkiosios artilerijos neturinčius Ukrainos savanorius: „Prieš mus kovoja tankais, sraigtasparniais, lėktuvais, BTR-80, didelio kalibro ginklais, minosvaidžiais ir net žemėje įkastomis minomis, kurios šiaip jau yra draudžiamos. Rusų samdiniai yra galvų medžiotojai, tai darantys dėl pinigų. Mes už žemę, už idėją, už laisvę, jie – už pinigus. Karas – jų profesija.“

Vyrai tikina, kad kariuomenės pajėgos Ukrainoje yra absurdiškos dėl to, kad per 23 nepriklausomybės metus Rusija tendencingai jas ardė. Todėl prieš penkis mėnesius, balandžio 6 dieną, prasidėjus kariniams neramumas Donbaso apskrityje, tūkstančiams paprastų jaunų vyrų teko atsistoti ir patiems ginti tėvynę fronte.

TV3 info šou „VIRAL‘as“ specialių reportažų iš Ukrainos kūrėjus šie vyrai, su ašaromis akyse, aiškino, kad fronte žūsta šimtai talentingų, gerų, išsilavinimą turinčių žmonių. Jie kovoja ne tik prieš separatistų grupeles, bet ir prieš Rusijos sunkiąja artilerija remiamus samdinius: osetinus, čečėnus, žmones iš Kadirovo, trumpiau tariant, kondotjerus. Ukrainiečiai juos vadina „sėkmės džentelmenais“.

„Šiame kare nė vieno žmogaus gyvybė nėra verta nė vienos gatvės, nė vieno rajono, nė vienos srities. Mes prarandame žmones. Per šį karą prarandame tūkstančiais. Niekas apie tai nekalba, bet ten gatvės pilnos gerų ir išsilavinusių žmonių lavonų“, – skausmu dalinsis savanorių batalione „Aidar“ kovojantis Aleksandras.

Karių liudijimai kels šiurpą ne tik jautresnių nervų žiūrovams, bet apskritai visiems. Pašnekovai neslėps: samdinių kariuomenė su nukautų savanorių galvomis darosi asmenukes išmaniaisiais telefonais, ištisus būrius pjausto į gabalus, o atvykusius derybininkus paverčia karo belaisviais.

„Jūs pamėginkite paimti mašiną su Kijevo srities valstybiniais numeriais ir nuvykti į Donecko ar Luhansko sritis. Pavyzdžiui, iškėlę baltą vėliava, kaip derybininkai. Jus sustabdys prie blokados, konfiskuos mašiną, su jumis elgsis tikrai ne taip, kaip su derybininku. Greičiau kaip su karo belaisviu. O mes puikiai žinome, ką daro su karo belaisviais. Tai yra nežmoniška“, – nudelbęs akis pasakos Aleksandras.

Specialus reportažas iš Ukrainos, išskirtinai per info šou „VIRAL‘as“ – pirmadienį 19.30 val. per TV3.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 TV3
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką