Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 09:07

Aktoriai Ainis Storpirštis, Mindaugas Papinigis ir Vitalijus Cololo stojo prieš teismą

Ainis Storpirštis, Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Šalčininkuose į teismą atvyko kaltinamieji „Zero 3“ aktoriai

Turgelių bažnyčioje su bendražygiais išsišokusiam aktoriui Vitalijui Cololo atėjo metas atgailauti už šią teisinę nuodėmę. Tik šįkart jau ne Dievo namuose, o Temidės rūmuose. Tiesa, teismas užtruko tik apie 15 minučių – provokacijos organizatoriumi laikomam režisieriui Emiliui Vėlyviui viešint Turkijoje, bylos svarstymas buvo negalimas.

Šį trečiadienio rytą Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmuose atverčiama byla, kurioje iš viso 4 asmenys kaltinami pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 171 str. dėl trukdymo atlikti religines apeigas ar religines iškilmes.

Į teisiamųjų suolą kartu su humoristu V.Cololo prokuratūros valia sodinami režisierius Emilis Vėlyvis, aktoriai Ainis Storpirštis ir Mindaugas Papinigis. Tiesa, režisierius neatvyko – jam siųstas šaukimas grįžo neįteiktas. Kaltinamajam atstovaujantis advokatas pranešė, kad E.Vėlyvis šiuo metu yra komandiruotėje Turkijoje. Teisėja įspėjo, kad, neatvykus dar sykį, režisieriui gresia bauda, netgi atvesdinimas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ainis Storpirštis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ainis Storpirštis

Bylą kuruojantis prokuroras irgi sutiko, kad neatvykus E.Vėlyviui bylos nagrinėjimas negalimas, juolab būtent režisierius įvardijamas kaip Turgeliuose įvykdytos nusikalstamos veikos organizatorius.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas praėjusių metų rugpjūčio 15 dieną, po to, kai, katalikams minint Žolinės šventę į bažnyčią Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai.

Kaip skelbė prokuratūra, jie lenkų kalba pasakojo apie spalio mėnesį „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo suktines, taip galimai sutrikdydami religinės bendruomenės apeigas. Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, buvo klausoma išpažinčių.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ainis Storpirštis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ainis Storpirštis

Tiesa, spalį prokuratūra buvo nusprendusi tyrimą nutraukti, nes nusikaltimo aktorių veiksmuose neįžvelgė. Tačiau aukštesnysis prokuroras tokį sprendimą netruko panaikinti.

Pagal BK, tas, kas necenzūriniais žodžiais, įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis ar kitais nepadoriais veiksmais sutrikdė valstybės pripažintos religinės bendruomenės ar bendrijos pamaldas ar kitas apeigas arba iškilmes, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

E.Vėlyviui neatvykus, teismas trečiadienį bylos nagrinėjimą atidėjo.

Kaltinamieji aktoriai po atidėto teismo posėdžio buvo nekalbūs ir skubėjo išvykti iš Šalčininkų. Teismas kitą posėdį rengia tik po poros mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką