Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktorius Marius Repšys: „Po „Publikos“ nebebaisus joks kitas vaidmuo“

Marius Repšys (kairėje)
D.Matvejevo nuotr. / Marius Repšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 12 d., kultinis teatro režisierius Gintaras Varnas tars ryžtingą sudie – Nacionaliniame Kauno dramos teatre jis paskutinį kartą parodys savo vieną populiariausių spektaklių „Publika“. Žinia apie spektaklio pasitraukimą nuo scenos nustebino ne tik ištikimus teatro gerbėjus, bet ir spektaklio aktorius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Publikoje“ vaidinantis Marius Repšys pasakoja, kad spektaklis jam buvo vienas pirmųjų darbų po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, todėl kelia itin šiltus jausmus ir prisiminimus.

„Tai buvo vienas iš pirmųjų darbų po akademijos, todėl labai patiko repetuoti ir dirbti tame spektaklyje. Labai jaukus bei nepamirštamas buvo ir repeticijų laikotarpis, –  į prisiminimus leidosi M.Repšys. – Tiesa, mes šį spektaklį ir taip retai vaidindavom, todėl jame visada jauteisi taip, tarsi vaidintum paskutinį kartą. Bet gal dar nebus paskutinis? Kas ten žino. „Publika“ turėjo ypatingą estetiką. Būtent jame pajutau tą „varnišką“ estetiką. Viskas buvo tikslu, preciziška, aišku.“

Pasak aktoriaus, vaidmuo šiame spektaklyje iš visų aktorių pareikalavo daug jėgų ir atsidavimo, o ypatingu iššūkiu tapo itin sudėtingi tekstai: „Šis spektaklis – visiškas siurrealizmas, tekstai tokie nekasdieniški, labai retai pasitaikantys. Jei gali su tokiais tekstais vaidinti, tai jau bet ką gali vaidint. Taip sakė ir režisierius G.Varnas, ir aš visiškai sutinku su tuo.“

Penkiems „Auksiniams scenos kryžiams“, tarp jų ir geriausio spektaklio kategorijoje, nominuota „Publika“ pirmą kartą žiūrovams buvo pristatyta 2010 metų lapkričio mėnesį. Kone ketverius metus spektaklis nesitraukė iš populiariausiųjų sąrašų, tačiau šiemet režisierius G.Varnas nusprendė padėti tašką, nes viliasi, kad spektaklio nešta žinia apie svarbą būti savimi jau pasiekė ir Lietuvos žiūrovus.

Spektaklis „Publika“ pastatytas pagal vieno garsiausių XX a. ispanų poetų ir dramaturgų Federico Garcia Lorcos pjeses „Publika“ ir „Jei praeitų penkeri metai“.

Pagrindinė dramos kolizija sukasi apie homoseksualią meilę bei drąsą nusimesti kaukes ir būti savimi. Tačiau homoseskualumas tik viena iš dviejų pagrindinių G.Varno spektaklio temų. Antroji – teatras. Tik iš pirmo žvilgsnio šios temos skirtingos, o iš tiesų abiejose nagrinėjama teisė būti savimi: kaip homoseksualui svarbu atvirai mylėti savo lyties partnerį, taip ir teatrui – būti sąžiningam, provokuojančiam ir atviram, o ne patogiam ir nieko neužgaunančiam.

Spektaklyje, be Mariaus Repšio, vaidina Elzė Gudavičiūtė, Gytis Ivanauskas, Sergejus Ivanovas, Mindaugas Jankauskas, Viktorija Kuodytė, Eimutis Kvoščiauskas, Edmundas Mikulskis, Martynas Nedzinskas, Antanas Obcarskas, Arūnas Sakalauskas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Ainis Storpirštis ir Eglė Špokaitė.

Paskutinį kartą „Publika“ Lietuvos scenoje bus parodyta kovo 12 d., 18 val., Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Bilietai į spektaklį parduodami „Tiketa“ kasose ir internete.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką