Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 17d. 20:34

Aleksandras Rybakas „Chorų karuose“ išsaugojo Vaidą Genytę ir Policijos chorą

Aleksandras Rybakas ir Policijos choras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Aleksandras Rybakas ir Policijos choras

Sekmadienio „Chorų karų“ laida buvo skirta pažymėti meilei – būtent šis jausmas tapo pagrindine ketvirtosios projekto transliacijos tema. Kokybiška muzika, šilti jausmai ir staigmenos – visa tai džiugino televizijos žiūrovų akis. Laidos pabaigoje paaiškėjo, kuris choras turėjo negrįžtamai pasitraukti iš kovos: žiūrovų ir komisijos sprendimu, iš projekto buvo lemta iškristi Policijos chorui, vadovaujamam Vaidos Genytės. Visgi komisijos nariu tapęs Aleksandras Rybakas tarė savo žodį ir choras liko projekte.

Šioje tiesioginėje transliacijoje kovėsi šeši chorai, juos vertino žiūrovai ir komisiją, kurią sudarė operos solistė Kristina Zmailaitė, Kauno muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys, aktoriaus Dominyko Vaitiekūno personažas Nerimantas ir svečias iš Norvegijos – Aleksandras Rybakas, tapęs „Eurovizijos“ konkurso nugalėtoju.

Išlikimo kovoje, prasidėjusioje įspūdinga I.Jankauskaitės ir A.Rybako atlikta balade bei svečio mėginimais kalbėti lietuviškai, sekmadienį kovėsi šie chorai: Kauno miesto choras, vadovaujamas grupės „16 Hz“, Vilniaus miesto choras, vadovaujamas grupės „ŠarkA“, Policijos choras, vadovaujamas Vaidos Genytės, Panevėžio miesto choras, vadovaujamas Vytauto Matuzo, Benamių choras, vadovaujamas Stano ir Druskininkų miesto choras, vadovaujamas Anatolijaus Oleiniko.

Žmonės.lt primena skaitytojams, jog praėjusią savaitę iš projekto pasitraukė Tauragės krašto choras, vadovaujamas Dolandos Meiželytės.

Pirmasis scenoje pasirodė benamių „Spindulio“ choras, vadovaujamas Stano. „Aš mylėsiu tave tau nežinant“ – šį kūrinį nutarė atlikti choristai. Kostiumais atspindėdami choro amplua jie dainuodami spietėsi prie vietoje sukurto laužo taip šildydami ir delnus, ir širdis. Tačiau komisijos pasirodymas neužbūrė – pasirodė statiškas, toks pats kaip ir kiti pasirodymai. Tik A.Rybakas liko sužavėtas: „Aš tai mačiau pirmąkart ir man viskas nauja. Tai labai jautrus pasirodymas, palikęs didelį įspūdį.“ Komisija chorui skyrė 31 balą.

Chorų karai
„Chorų karai“

Kauno miesto choras, vadovaujamas grupės „16 Hz“, pasirodė antru numeriu. Scenoje jie užkūrė tikrą pirtį – pasidabino puošniais, rokerišką įvaizdį kuriančiais kostiumais, atsitempė elektrinių gitarų, žiūrovams dovanojo ne tik skambius balsus, bet ir per kraštus trykštančią energiją. Komisija pagyrų negailėjo – džiaugėsi atkutusiu kokektyvu ir dovanojo puikius balus. 38 balai – taip pasirodymą įvertino komisija.

Chorų karai
„Chorų karai“

Panevėžio „Indigo“ choras su generolu V.Matuzu pasirodymui išsirinko lyrišką dainą apie meilę. Kaip solistas šįkart uždainuoti ryžosi pats generolas, tikra puošmena scenoje virto arfa užgrojusi mergina, įkūnijusi antikos laikų statulą. „Sukūrėte puikią atmosferą ir tikiuosi, kad komisija jus įvertins puikiai“, – sakė K.Zmailaitė. Kaip vertintoja tikėjosi, taip ir nutiko: visi iki vieno komisijos nariai išliaupsinio atlikėjus, negailėjo pagyrų generolui. Viso choras gavo 39 balus.

Kauno miesto choras, vadovaujamas grupės 16 Hz
Kauno miesto choras, vadovaujamas grupės „16 Hz“

„Šachmatinis“ Vilniaus choras su grupe „ŠarkA“ priešakyje ir vėl nustebino atsidavimu konkursui – parengė įstabią scenografiją (daugybė kėdžių), pasirodė stilingi (apsirengė juodai). Komisija įvertino itin palankiai. „Jei galėčiau duoti 11, tai tikrai duočiau. Kiekvienas jūsų esate individualybė“, – sakė A.Rybakas. Gyrė ir D.Vaitiekūno kuriamas personažas Nerimantas – linkėjo tik mažiau stenėti.

Benamių choras, vadovaujamas Stano
Benamių choras, vadovaujamas Stano

„Deimantinis“ Druskininkų choras su A.Oleiniku priešakyje pasirinko Jurgos Šeduikytės kūrinį ir publiką paliko be žado: užbūrė vokalinėmis galimybėmis, santūrumu, subtilumu. Tik komisija dvejojo. „Pasirodymas gana skoningas, bet mažų klaidelių buvo“, – sakė K.Zmailaitė, radusi priekaištų aranžuotei. „Jūs puikus kalbant iš muzikinės pusės, o tai svarbiausia. Tačiau jūsų judesiai turėtų būti mažiau ekspresyvūs – jų buvo šiek tiek per daug“, – sakė A.Rybakas. Viso choras gavo 37 balus.

Druskininkų miesto choras, vadovaujamas Anatolijaus Oleiniko
Druskininkų miesto choras, vadovaujamas Anatolijaus Oleiniko

V.Genytės vadovaujamas Policijos choras taip pat pasistengė – užtraukė grupės „Rebelheart“ kūrinį „Ar išsaugosi mano meilę“, pasirūpino choreografija, kruopščiai parinko solistus. „Jūsų pliusai – Vaidos Genytės balsas,tai, kad jūs policininkai ir saksofonas. Minusų daugiau – paprašykite savo choreografų, kad neleistų jums šokti“, – sakė K.Zmailaitė. „Pasaulis būtų daug geresnis, jei dainuotų visi policininkai. Jūs – geriausiai dainuojantys iš visų mano matytų policininkų“, – sakė A.Rybakas. Komisija skūrė 35 balus.

Rezultatai

Praėjus visų šešių chorų pasirodymams susumuoti žiūrovų ir komisijos balsai. Būtent jie ir lėmė, kam teko atsisveikinti su projektu. Pasak balsavusiųjų, pirmoji vieta teko Vytauto Matuzo „Indigo“ chorui, antroji – Kauno „Studentiškajam“ chorui, paskutinė ir, deja, nelaiminga – Vaidos Genytės vadovaujamam Policijos chorui. Šis choras turėjo pasitraukti iš projekto, tačiau įsikišo A.Rybakas. Jam choras taip patiko, kad komisijos narys pasiūlė pats išeiti ir vietą palikti chorui, tad iš projekto nekrito niekas.

Policijos choras, vadovaujamas Vaidos Genytės
Policijos choras, vadovaujamas Vaidos Genytės

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką