Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 17d. 16:49

Algimantas Čekuolis su kolegomis paminėjo 85-ąjį gimtadienį ir atsisveikino su televizija

Lolita Bytautaitė ir Algimantas Čekuolis
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Algimanto Čekuolio išlydėtuvių akimirka

Nors 85-ąjį gimtadienį žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis atšventė lapkričio 10-ąją, su būriu kolegų savo šventę jis paminėjo ketvirtadienio popietę. Jaukus susibūrimas LRT klube turėjo ir dar vieną progą – po 27-erių metų darbo televizijoje A.Čekuolis atsisveikino su darbu televizijoje.

Kad po 27-erių metų darbo televizijoje žurnalistas, rašytojas A.Čekuolis nusprendė padėti tašką ir atsisveikina su LRT, Žmonės.lt pranešė rugsėjo viduryje.

Po Naujųjų eteryje nebeliks ilgametės jo laidos „Popietė su Algimantu Čekuoliu“. Gruodžio 31-ąją bus parodyta paskutinioji laida.

Baigęs darbą televizijoje A.Čekuolis sako itin gerbiantis žurnalisto profesiją, tačiau dabar visas jėgas nori sutelkti knygų rašymui.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Algimantas Čekuolis su žmona
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Algimantas Čekuolis su žmona
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Algimanto Čekuolio išlydėtuvių akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Algimanto Čekuolio išlydėtuvių akimirka

„Noriu grįžti prie rašymo. Juk niekas nežino, kiek man liko laiko. Noriu, kad mane prisimintų labiau kaip rašytoją, ne vien kaip žurnalistą“, – Žmonės.lt kalbėjo A.Čekuolis.

Apie 27-erius metus darbo jis atsiliepia:

„Žmonių, valstybių santykiai ilgai trunka, taip pat ir santykiai su darboviete, jei yra nors kokia abipusė nauda. Turėjau naudą – duonos gabaliuką gana liberaliomis sąlygomis. Kita vertus, turėjau tribūną – galėjau daug pasakyti.“

Jaunesniems kolegoms A.Čekuolis linkėjo skaityti. „Jauniems žurnalistams linkiu daugiau skaityti, apskritai – mokėti skaityti. Ypač – užsienio spaudą ir apskritai daugiau domėtis, stengtis suprasti, ieškoti to, kas jaudina, kas įdomu, aktualu“, – Žmonės.lt sakė pašnekovas.

O atsisveikinimo vakare žodį tarė ir A.Čekuolio žmona Edita: „Man tai ypatinga diena, šiandien baigėsi mūsų meilės trikampis – aš, jis ir LRT. Aišku, aš dar pralaimiu prieš LRT, nes mūsų meilei tik 19 metų, meilė LRT – senesnė.“

Paties A.Čekuolio teigimu, jis palieka laidos vedėjo kėdę be nostalgijos. O į televiziją dar mielai sugrįš kitu amplua, jei bus kviečiamas pasidalyti komentarais ar ką nors pasveikinti.

„Gyvenu netoliese, tikrai dar užsuksiu. Todėl man paliktas nuolatinio garbės svečio bilietas. Linkiu ir jums taip nugyventi gyvenimą su LRT televizija ir taip iš jos išeiti“, – šmaikštavo televizijos legenda.

Lrt.lt rašo, kad A.Čekuolis sulaukė daugybės sveikinimų, gėlių, originalių dovanų, kolegos nepraleido progos paprašyti autografų. Etnomuzikologė Zita Kelmickaitė žurnalistui įteikė muzikinį diską, sakydama, kad dabar pats laikas pradėti klausyti muzikos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką