Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kandelis: skyrybos padėjo apsispręsti. „Grįžtu į profesionalų sportą“ (papildyta rugsėjo 11 d.)

Andrius Kandelis
Viganto Ovadnevo nuotr. / Andrius Kandelis.
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Po skyrybų likęs sužeista širdimi, bet nepalūžęs ir norintis toliau siekti sportinių šokių šokėjo karjeros aukštumų – taip dabar jaučiasi iš TV3 projekto „Šok su manimi“ praėjusį šeštadienį savo noru pasitraukęs Andrius Kandelis. Apie ateities planus ir nelengvas skyrybas šokėjas sutiko papasakoti tik „Privatu!“ skaitytojams.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
V. Ovadnevo nuotr./Andrius Kandelis
V. Ovadnevo nuotr./Andrius Kandelis

Vardas, pavardė: Andrius Kandelis.
Gimimo data, vieta: 1981 11 23, Vilnius. 28 m.
Šeima: šiuo metu išgyvena skyrybų procesą su Reda Gikyte (28).
Veikla: šokėjas, daugkartinis Europos ir pasaulio šokių turnyrų nugalėtojas bei prizininkas; turi nuosavą šokių mokyklą „Kandela“.

Iš pradžių pakalbėkime apie Tavo grįžimą į profesionalų sportą. Gal tai buvo neišsipildęs Tavo pastarųjų metų siekis?

Taip. Kai nutraukiau profesionalaus šokėjo karjerą, vis pagalvodavau, kad gera būtų vėl šokti. Tačiau atsirado šeima ir šią idėją teko užmiršti. Vis dėlto, kaip daugelis žino, dabar įvyko permainos asmeniniame gyvenime. Vėl viskas pakito. Esu labai ryžtingai nusiteikęs grįžti atgal.

Kokie dabar Tavo planai?

Artimiausiu metu į Lietuvą iš užsienio atvyks labai aukštos kvalifikacijos treneriai. Planuoju tuo pačiu metu pasikviesti ir keletą šokėjų, su kuriomis bandysiu pašokti. Abi jos užsienietės. Žiūrėsim, kaip jos jausis su manimi, o aš su jomis (šypteli).

V. Ovadnevo nuotr./Andrius Kandelis ir Reda Gikytė-Kandelienė
V. Ovadnevo nuotr./Andrius Kandelis ir Reda Gikytė-Kandelienė

Kas Tau iki šiol trukdė grįžti į šokių aikštelę? Gal kategoriška buvusios mylimosios Redos nuomonė apie Tavo karjerą buvo vienas iš svarbiausių argumentų priimant šį sprendimą?

Buvo šeima, buvo bendri planai ir ateitis. Tiesiog tai per daug nesuderinami dalykai... Suprantu ir Redą. Jai būtų labai sunku, jei manęs nuolat nebūtų namuose, jei daug keliaučiau, šokčiau, pašonėje nuolat būtų šokių partnerė, su kuria daugiau laiko praleisčiau nei su šeima. Tiesiog tuo metu užbėgau įvykiams už akių ir išvengiau galimų dramos bei pavydo scenų.

Reda ne kartą užsiminė, kad nori tvirtos šeimos ir vaikų...

Aš irgi to norėjau, bet supratau, kad jei grįžčiau į sportą, negalėčiau viskuo deramai pasirūpinti. Nors, kita vertus, viskas priklauso nuo tavo antrosios pusės. Jei ji suprastų ir toleruotų tokį mano darbo grafiką, tuomet viskas būtų kitaip. Pirmiausia būtinas pasitikėjimas. Mūsų su Reda atveju to buvo per mažai – iš abiejų pusės.

Nepaisant nemalonių skyrybų aplinkybių, iki šiol labai pagarbiai kalbi apie Redą. Sunku išlaikyti šiltą toną?

Aš Redą gerbiau, gerbiu ir gerbsiu. Nesvarbu, kas įvyko dabar. Juk kiek laiko praleidome kartu!.. Būta ir gražių, ir nemalonių nutikimų. Tai gyvenimo praeitis, kurios iš atminties neišbrauksi. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Dabar su Reda nebendraujame, tačiau galvoju, kad ateityje ne tik pasišnekučiuosime, bet ir drauge prisiminsime mūsų praeitį.
Gerai, jog paleidome vienas kitą. Manau, tiek Reda, tiek aš dabar esame laimingesni. Nors neslėpsiu: man suspaustų širdį, jei dabar ją pamatyčiau su kitu vyru. Šiuo metu mūsų santykiuose nieko negalima pakeisti. Nieko ir nekeisime.

Grįžkime prie šokių. Dabar Tau 28-eri. Kokio amžiaus profesionalus šokėjas išeina į pensiją?

Manau, „lubos“ yra tada, kai tau 35-eri. Taigi turiu dar mažiausiai penkerius metus. Bent jau kol kas taip planuoju.

Kokia šiandien Tavo sportinė forma? Ar daug treniruojiesi?

Dabar salėje praleidžiu po 9–10 valandų per dieną. Per mėnesį numečiau jau 12 kilogramų. Galima sakyti, kad grįžau į varžybinę formą (šypteli). Per paskutinįjį turnyrą, vykusį 2007 metais, svėriau 64 kilogramus, prieš mėnesį – 78, o dabar – 68. Kaip pavyko? Laikausi dietos, be to, labai daug duoda sportas. Džiaugiuosi, kad kol kas nešlubuoja sveikata ir kad jaučiuosi daug gyvybingesnis nei anksčiau.

Pakalbėkime apie Tavo dalyvavimą projekte „Šok su manimi“. Ar galima sakyti, jog šiai avantiūrai ryžaisi, kad nukreiptumei mintis nuo nepasisekusio asmeninio gyvenimo?

Taip, galima taip sakyti. Tačiau tikrai nebūčiau su bet kuo šokęs. Asta Valentaitė buvo puikus variantas. Be to, taip savotiškai ruošiausi varžyboms. Psichologiškai grįžau į šokių aikštelę.

Tačiau vos po kelių laidų jūsų pora iširo: Asta išvyko iš Lietuvos, o Tu nusprendei nešokti su kita partnere. Tai savotiškas solidarumas?

Taip. Neslėpsiu: „Šok su manimi“ kūrėjai siūlė man ir kitas partneres, bet mūsų su Asta duetas man atrodė priimtiniausias. Aš neturiu tikslo bet kokia kaina išlikti projekte. Tiesiog tai buvo geras laikas, galėjau save išbandyti ir tobulėti.

„Dabar su Reda nebendraujame, tačiau galvoju, kad ateityje ne tik pasišnekučiuosime, bet ir drauge prisiminsime mūsų praeitį. Gerai, jog paleidome vienas kitą. Manau, tiek Reda, tiek aš dabar esame laimingesni.“

Kuo Tau Asta buvo patraukli kaip šokių partnerė?

Puikiai su ja sutarėme, nė karto nesusipykome. Laikas, praleistas ant parketo, buvo tiesiog nuostabus. Drauge kūrybingai ieškojome sceninių sprendimų: Asta įvaizdžio, o aš choreografijos klausimais.

Turbūt iš anksto numanėte, kad du jaunus, žavius ir vienišus žmones netrukus ims poruoti...

Girdėjau kalbų apie mūsų romaną. Kas ką nori, tas tą ir kalba – nuo gandų nepabėgsi. Neprisileidau minčių, kad tarp manęs ir Astos gali šis tas daugiau įsiplieksti. Puikiai pažįstu Laimutį Pinkevičių. Vien iš pagarbos jam negalėčiau į Astą žiūrėti kažkaip kitaip nei į šokių partnerę.

Kaip toliau kursi asmeninį gyvenimą? Ar nedarysi pertraukos po skyrybų?

Dabar esu laisvas žmogus, nors dar neoficialiai. Mano prioritetas – ne asmeniniai santykiai, o sportas. Šokiai bus mano asmeninis gyvenimas, ir man tai neatrodo per žiauru.

Tai galima Tave įtraukti į geidžiamiausių jaunikių sąrašą ar nereikėtų skubėti?

Nežinia, kaip gyvenimas gali pasisukti. Žinoma, norėčiau šalia savęs turėti antrąją pusę, bet ji mane visur turėtų palaikyti šimtu procentų. Manau, tai gali suprasti tik žmogus iš šokių pasaulio. Galbūt reikės ieškotis šokėjos (nusijuokia)...
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką