Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 10d. 11:15

Andrius Mamontovas vaizdo įraše paaiškino, kodėl balsuos prieš atominės elektrinės statybą

Andrius Mamontovas
Facebook.com nuotr. / Andrius Mamontovas

Atominės elektrinės statybos – daugiausia diskusijų sulaukiantis ir, nėra abejonės, aktualiausias klausimas šiuo metu Lietuvoje. Panašaus dėmesio sulaukia galbūt tik rinkimai. Savo poziciją jau išsakė ir liaudies buvo nušvilptas garbus žurnalistas Algimantas Čekuolis, tyliai nesėdėjo ir projektą sukritikavo dizaineris Aleksandras Pogrebnojus. Štai atėjo ir socialiai atsakingo bei pilietiško muzikanto Andriaus Mamontovo eilė išreikšti nuomonę. Ir jis – prieš atominės elektrinės statybas Lietuvoje.

Savo socialinio tinklalapio „Facebook“ paskyroje muzikantas įkėlė daugiau nei minutę trunkantį vaizdo įrašą, pavadinimu „VAE – NE“ (Visagino atominė elektrinė – red. past.), kuriame paaiškina ir argumentuoja savo poziciją atominės elektrinės statybų klausimu.

„Sveiki bičiuliai, Lietuva yra maža, agrarinė valstybė. Mes neturime didelių fabrikų ir gamyklų, kurios naudotų labai daug elektros energijos. Dėl to atominės elektrinės statybos, jeigu prie mūsų nesijungia kitos Baltijos šalys, mums užkrauna didžiulį krūvį. Elektra nėra kažkas, ko per daug prisigaminęs galėtum sukrauti į sandėlį ir panaudoti vėliau. Atominė elektrinė veiks visą laiką ir elektros vartotojai mokės už tas (perteklines – red. past.) sąnaudas“, – vaizdo įraše porino Andrius.

Anot dainininko, mažai valstybei geriau būtų paieškoti alternatyvių elektros gavimo būdų arba statyti ne tokias dideles atomines jėgaines, kokią planuojama pastatyti Visagine. Dainininkas vaizdo įrašo gale pranešė: „Aš balsuosiu prieš atominės elektrinės statybas Lietuvoje.“

Aleksandro Pogrebnojaus pasisakymą, kodėl jis balsuos prieš VAE statybas, galite paskaityti spustelėję čia. Primename, kad Algimanto Čekuolio argumentai VAE tema, buvo apskųsti kaip politinė reklama.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką