Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 9d. 15:12

Apiplėšta Pauliaus Morkūno veterinarijos klinika: vagis išnešė labdarai skirtus pinigus

Paulius Morkūnas, įtariamasis
Asmeninio albumo nuotr. / Paulius Morkūnas, įtariamasis
Ketvirtadienis „TV pagalbos“ žvaigždei, veterinarui Pauliui Morkūnui atnešė itin nemalonią staigmeną – buvo apiplėšta jo veterinarijos klinika „Ruminavet“. Kaip teigė vyras, užsukęs vagis pasiglemžė labdarai skirtą aukų dėžutę – joje pinigai buvo renkami svarbioms augintinių procedūroms, kurių jų šeimininkai neišgali padengti.

Apie vagystę P.Morkūnas visų pirma pranešė socialiniuose tinkluose. 15min susisiekus su veterinaru, jis tvirtino, kad vagystė įvyko ketvirtadienį, ir papasakojo netikėto apiplėšimo eigą.

„Iš pradžių į kliniką įėjo žmogus – apie trisdešimties metų vyras – ir pasakė, kad jam yra labai bloga. Jis paprašė, kad duotume jam atsigerti vandens. Žinote, atrodo, nieko kažko labai įtartina – gal tikrai buvo žmogui kažkas negerai“, – istoriją pasakoti pradėjo jis.

Davę pakeleiviui vandens, darbuotojai tikėjosi, kad tuo viskas ir pasibaigs, mat, kaip teigė P.Morkūnas, vyras atsidėkojo ir išėjo pro duris.

„Tuo metu klinikoje dar buvo kitas klientas, kuris liko maždaug dvidešimčiai minučių. Tik tas klientas išėjo, kolegės nuėjo į kitą patalpą pasiimti tokių lapų, o tas užsukęs vyras iškart įbėgo pro duris, čiupo už dėžutės ir išbėgo į lauką – nei veido dengė, nei kaukės dėvėjo“, – prisiminė pašnekovas.

Anot P.Morkūno, pavogtoje dėžutėje buvo suaukota apie 150 eurų. Vis dėlto vyrui svarbiausia ne tai – labiausiai jam gaila aukojusių asmenų ir šeimininkų, kurie neteks galimybės pagydyti savo augintinius.

Asmeninio albumo nuotr./Paulius Morkūnas
Asmeninio albumo nuotr./Paulius Morkūnas

„Aukos buvo skirtos mano fondui. Esu atsidaręs labdaros fondą, ten renkamos aukos nepasiturintiems žmonėmis, kurie neturi galimybės pagydyti savo augintinių. Na, tikrai ne vienas žmogus ateina ir sako, kad serga jo augintinis, o jis paprasčiausia neturi pinigų jam pagydyti. Taip tas fondas ir atsirado, iš tokių situacijų. Taigi mes tikrai stengiamės padėti tokiems žmonėms“, – sakė jis.

Dėl vagystės P.Morkūnas teigė smarkiai išgyvenantis ir manantis, jog tai yra susiję su karantino aplinkybėmis.

„Dirbu jau 12 metų ir šis atvejis yra pirmasis – būtent šiuo metu, kai žmonės netenka darbų ir pan. Bijau, kad tokių atvejų pradės tik daugėti. Baisu, kad kažkas pasiėmė pinigus, kuriuos žmonės suaukojo“, – neslėpė pašnekovas.

P.Morkūnas sakė jau kreipęsis į policiją, jai pateikęs ir įtariamojo nuotrauką. „Turbūt to žmogaus nesuras, bet aš tik noriu įspėti kitus. Neduok Dieve, jis nueis ir kitus žmones apvogs. Šiuo atveju jau patraukėme aukų dėžutes nuo stalo, viską slepiame. Be nuostolių neišeisime bet kokiu atveju“, – teigė vyras.

Jei pažįstate ar žinote, kur yra nuotraukoje užfiksuotas asmuo, kreipkitės į policiją numeriu 112.

Asmeninio albumo nuotr./Įtariamasis
Asmeninio albumo nuotr./Įtariamasis

Gerų darbų sąraše – įspūdingos istorijos

P.Morkūno veterinarinės paramos fondas, iš kurio šiuo atveju ir buvo pavogti pinigai, jau kuris laikas vykdo labdaringą veiklą. Kaip teigė P.Morkūnas, kai kurios iš istorijų, kaip gyvūnas atsitiesė ant kojų po suteiktos pagalbos, jam pačiam įsirėžė atmintin.

„Man turbūt įsimintiniausia buvo Viltės istorija. Tai buvo šuniukas, kurį perkando kitas šuo, tad jo stuburas buvo perlaužtas. Žmonės jo apskritai atsisakė, norėjo jį užmigdyti. O, kaip žinote, stuburo procedūros yra labai brangios“, – pasakojo jis.

Anot vyro, čia jis, bendradarbiaudamas su globos organizacijomis, nutarė, kad iš fondo pinigų pabandys gyvūną operuoti.

„Taigi, mes jį operavome, net ratukus pagaminome ir vaistukus leidome. Tai buvo labai smagu, kad viskas pavyko puikiai – šiandien gyvūnas bėgioja kaip naujas, su tais ratukais idealiai jaučiasi, o kas kelis mėnesius mes tuos ratukus jam atnaujiname, kadangi šuniukas auga. Tad smagu, kad augintinis nebuvo kažkur išmestas, o už tuos pinigėlius jam buvo suteikta nauja viltis gyventi“, – pasidalijo pašnekovas ir pridūrė, kad tokia procedūra atsiėjo apie 700 eurų, mat tiek augintinio ilgalaikis apgyvendinimas, tiek ratukai, vaistai bei likusios procedūros tikrai nėra vienos pigesnių.

Dėl karantino galbūt teks uždaryti kliniką

Tiesa, apiplėšimas anaiptol nėra vienintelė problema, šiuo metu slegianti P.Morkūno pečius. Pokalbio eigoje 15min jis užsiminė, kad šiuo metu dėl karantino darbo apsukos yra gerokai sumažėjusios, tad galimai teks atsisveikinti su viena iš klinikų.

„Pirmas savaites žmonės karantiną suprato kaip tam tikras atostogas. Prabėgus joms, jie pagaliau supranta, kad tai yra besitęsiantis karantinas. Žmonės pradeda skaičiuoti pinigus, nes nebežino, kada jis pasibaigs. Kitaip tariant, dabar dėl mažesnių problemų augintinių nebeveda. Šiuo metu į mus kreipiasi tik su traumomis, lūžiais, kai gyvūnai nepakelia kojos arba visai neatsikelia. Taigi, didelė dalis žmonių atsisako vykti į kliniką, nes tiesiog taupo pinigus. Vieną kliniką turbūt uždarysime dėl šių aplinkybių“, – sakė jis.

Asmeninio albumo nuotr./Paulius Morkūnas
Asmeninio albumo nuotr./Paulius Morkūnas

Drauge veterinaras pridūrė dėl to besistengiantis per daug nesijaudinti, veikiau bando stebėti situaciją iš šono. „Bet kuriuo atveju, žiūrime į žmones. Taip pat bijome ir viruso – jeigu darbuotojas susirgtų, tektų užsidaryti visiems. Taigi, karantinas veikia ir mus. Aišku, tikimės išgyventi visi bendrai“, – pokalbį pozityviai užbaigė pašnekovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką