Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 17d. 11:02 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 17d. 11:36

Aktorius V.Cololo bus teisiamas ir po mirties: „Zero show“ kūrėjų byla atversta iš naujo

Emilis Vėlyvis, Ainis Storpirštis, Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Emilis Vėlyvis, Ainis Storpirštis, Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis Šalčininkų teisme, kurio nuosprendis skundžiamas
Vilniaus apygardos teismas antradienį priešpiet iš naujo atvertė baudžiamąją bylą, kuri jau buvo nutraukta, „Zero live show“ reklamos Turgelių bažnyčioje organizatoriams, tarp kurių buvo ir garsusis neseniai miręs humoristas Vitalijus Cololo. Dėl velionio aktoriaus teisinės padėties teismas iškart pateko į aklavietę, tačiau išeitis sparčiai rasta: procesas bus tęsiamas ir V.Cololo atžvilgiu, užtikrinant mirusiojo teisinę gynybą bei siekiant galimo jo reabilitavimo tikslais išnagrinėti aktoriaus apeliacijoje išdėstytus argumentus.

Kaip žinoma, Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai šių metų spalį aktoriams Vitalijui Cololo, Mindaugui Papinigiui ir Ainiui Storpirščiui skyrė 1 tūkst. eurų baudas, o režisieriui Emiliui Vėlyviui – 2 tūkst. eurų baudą.

Nors formaliai teismas paskelbė, kad baudžiamoji byla visiems menininkams nutraukiama dėl jų poelgio mažareikšmiškumo, realiai kūrėjai liko kalti – dėl to ir paskirtos piniginės nuobaudos.

Tad teismo sprendimą skirti baudas dėl „Zero live show“ reklamos Turgelių bažnyčioje aukštesnės instancijos teismui apskundė ir prokuratūra, ir aktoriai, ir režisierius.

Buvo galimi du bylos scenarijai

V.Cololo gruodžio 2 dieną, eidamas 46-uosius metus, mirė, tad dabar teisme jo atžvilgiu buvo galimi du scenarijai. Paprasčiausia, įprasta tvarka – baudžiamieji procesai, įtarimų ar kaltinimų sulaukusiems asmenims mirus, gali būti tiesiog nutraukiami. Vis dėlto galimas ir kitas variantas. Kai artimieji nesutinka su velioniui mestais kaltinimais ir siekia jo reabilitacijos, procesą galima reikalauti tęsti, kad teismas priimtų galutinį verdiktą. Jei nuosprendis V.Cololo atžvilgiu būtų apkaltinamasis, bylą vis tiek tektų nutraukti, o gynybos sėkmės atveju jo pomirtinis statusas būtų „išteisintasis“.

Pasigedo dokumentų apie aktoriaus mirtį

Į šiandienį svarstymą Vilniaus apygardos teisme atvyko tik Mindaugas Papinigis ir advokatas bei kaltinimus palaikantis prokuroras.

Posėdžiui pirmininkaujantis teisėjų kolegijos vadovas Audrius Cininas paskelbė, kad teisiamieji A.Storpirštis ir E.Vėlyvis į posėdį neatvyko. „Taip pat neatvyko ir Cololo, kuris, kaip teismui žinoma iš žiniasklaidos, yra miręs“, – sakė teisėjas.

Advokatas, prieš aktoriaus mirtį spėjęs pasirašyti gynybos sutartį su V.Cololo, ragino teisėjus pasidomėti velionio šeimos valia: bylą tęsti ar nutraukti?

A.Cininas klausė, ar teismui bus pateikti kokie nors oficialūs dokumentai apie aktoriaus išėjimą Anapilin. Tačiau tokios pažymos niekas neturėjo. Tai teismą įstūmė į laikiną aklavietę, iš kurios teisininkai ėmėsi bendromis pastangomis ieškoti išeities.

Režisieriui ir visiems aktoriams atstovaujantis advokatas Rokas Rudzinskas informavo, kad su V.Cololo, jam dar esant gyvam, spėjo pasirašyti atstovavimo sutartį. Ir pats gynėjas dabar jaučiasi dviprasmiškoje situacijoje.

R.Rudzinskas svarstė, kad teismas savo nuožiūra galėtų bylą aktoriaus atžvilgiu nutraukti, kaltinamajam mirus. „Teismas pats gali nuspręsti, bet patartina atsiklausti ir artimųjų. Jie gali pareikšti valią tęsti procesą reabilitavimo pagrindais. Tokiu atveju jiems reikėtų pasirašyti sutartį dėl atstovavimo arba su manim, arba su kitu gynėju“, – kalbėjo advokatas.

Teismas: V.Cololo argumentus reikia aptarti

Bylą kuruojantis prokuroras Stanislavas Barsulas dvejojo, ar V.Cololo proceso tęsimas reabilitavimo pagrindais reikalingas, nes joks apkaltinamasis nuosprendis aktoriaus atžvilgiu nebuvo įsiteisėjęs ar apskritai paskelbtas.

Susimąstę teisėjai paprašė 20 minučių pertraukos, kad galėtų priimti specialią nutartį.

Grįžusi į posėdžių salę, kolegija paskelbė tarpinį procesinį verdiktą: teismas greituoju būdu gavo duomenis iš Gyventojų registro apie V.Cololo mirtį. Teismas nutarė tęsti procesą: tai reikalinga norint galbūt reabilituoti aktorių, išnagrinėti argumentus, kurie išdėstyti jo apeliaciniame skunde.

Privačiam advokatui teismas davė 2 savaites, kad sutartų su V.Cololo šeima dėl galimo atstovavimo. Priešingu atveju teismas skirs velionio interesų užtikrinimui valstybinį advokatą. Teismas paskelbė bylos nagrinėjime pertrauką iki sausio galo.

„Kaltinimas yra bendras visų asmenų atžvilgiu. Mano manymu, Cololo atžvilgiu byla nutrauktina, kaip ir jo atžvilgiu negalėtų būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis“, – po posėdžio kalbėjo prokuroras, pridūręs, kad paskirtos piniginės baudos, asmeniui mirus, mokėti bet kuriuo atveju nebereikia.

Skandalinga Žolinė 2018 metų rugpjūtį

2018 metų rugpjūčio 15 dieną į Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V.Cololo, M.Papinigis ir A.Storpirštis.

Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo netikras suktines, primena BNS.

Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas. Po permainingo ikiteisminio tyrimo prokuratūra vis dėlto įvertino performansą kaip tyčinį kriminalinį nusikaltimą – bandymą sutrikdyti religines apeigas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:55
01:32
00:56

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką