Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 10d. 16:03

Arvydo ir Linos Anušauskų medaus mėnesio akimirkos: sutuoktiniai Europoje įveikė 7350 km

Linos ir Arvydo Anušauskų atostogos
Asmeninio albumo nuotr. / Linos ir Arvydo Anušauskų atostogos

Seimo narys, istorikas bei publicistas Arvydas Anušauskas ir Dailės akademijos magistrantė Lina Anušauskienė vos prieš kelias dienas grįžo iš romantiškos medaus mėnesio kelionės. Sėdę į automobilį jiedu kelias savaites keliavo po Europą, aplankė daugybę miestų, įveikė 7350 kilometrų ir grįžo kupini įspūdžių. Jais sutuoktiniai pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais.

Žmonės.lt primena, kad Anušauskai susituokė gegužės pabaigoje.

Kelias namo ne visada būna tiesus

Šį kartą (ir jau aštuntą kartą) kelias namo buvo ilgesnis negu 7000 kilometrų, kirto 12 valstybių (dar vienos nepastebėjome greitai važiuodami) ir leido mums susipažinti su 28 miestais. Tik skambučiai, internetas ir kitos virtualios Wi-Fi teikiamos galimybės neleido atitrūkti nuo Lietuvos toliau negu mobilaus ekranas. Kelionės metu įveikti aukščiai svyravo nuo 0 iki 3800 metrų. Tiesa, automobiliu pakilome tik iki 2000 metrų. Įveikta 7350 km automobiliu, 100 km pėsčiomis, 30 km jūra, 10 km kalnų keltuvais. Ir aplankytos 5-ios galerijos. Tiek statistikos.

Asmeninio albumo nuotr./Lina ir Arvydas Anušauskai
Asmeninio albumo nuotr./Lina ir Arvydas Anušauskai

Pakeliui tik Lenkija

Vengti Lenkijos nereikia, nors dalis ją pravažiuoja nesustodami. Pirmi aplankyti Lenkijos miestai – Vroclavas ir Swidnica pasitiko svetingai, su pabrėžtinu vienintelio lenko popiežiaus Jono Pauliaus II kultu. Viskas, prie ko jis prisilietė pažymėta su pabrėžtina pagarba, o kai kur ir naujomis skulptūrinėmis kompozicijomis. O šiaip Vroclavas per 20 metų stipriai modernizavosi, tik senoji Rinkos aikštė liko pagrindiniu nė kiek nepasikeitusiu akcentu su spalvingų fasadų namais. Negaliu nepaminėti, jog kažkada autostrados pasieks ir pietinę Lenkijos dalį, kur dabar vyksta intensyvios statybos ir kai kuriais keliais važiuoti nepatartina.

Asmeninio albumo nuotr./Vroclavo senamiestis
Asmeninio albumo nuotr./Vroclavo senamiestis

Pirma galerija ir prancūziškas turgus Prahoje

Čekija pasitiko lydančiu karščiu. Pakeliui į senamiestį gavę pasiūlymą įsigyti labdarai medinę plytą ir ją išpuošti savo šalies simbolika, pasiekėme Prahos senamiestį. Senamiesčio širdyje įsikūręs Salvadoro Dali ir Jano Saudeko kūrybos fragmentų muziejus atrodė išaugęs tiek, kad savyje sutalpino ir čekiškų komiksų bei Andy Warholo parodas.

Asmeninio albumo nuotr./Tarptautinės plytos
Asmeninio albumo nuotr./Tarptautinės plytos
Asmeninio albumo nuotr./Dali ir Saudeko galerijoje
Asmeninio albumo nuotr./Dali ir Saudeko galerijoje

Po tokio kūrybinio užtaiso Karlo tilto prieigose įsikūręs Francouzsky Trh (prancūziškas turgus) buvo kaip tik. Prancūziški sūrių kvapai, prancūziška muzika, prancūziškai-čekiškas pyragas buvo suvartoti apsukus kelis ratus tarp besilinksminančių turgaus gyventojų. Tai buvo vienintelė vieta, kur dainavo prancūziškai.

Visur kitur gatvės muzikantai rinkosi angliakalbį repertuarą, čekiškas dainas palikdami etnografiniams ansambliams. Praėję pro elgetą besišnekučiuojantį su savo šuniu ir vaškinių figūrų muziejaus vitrinoje sėdintį Čarlį Čapliną, palikome Prahos centrą.

Asmeninio albumo nuotr./Pašnekesys ant Karlo tilto
Asmeninio albumo nuotr./Pašnekesys ant Karlo tilto
Asmeninio albumo nuotr./Prancūziškas turgus Prahoje
Asmeninio albumo nuotr./Prancūziškas turgus Prahoje

Kita stotelė buvo Plzene, kuris nustebino sutvarkytu ir gražiu senamiesčiu, nors miestas daugiau žinomas Gambrinus ir, matyt, kitomis alaus daryklomis. Gal pasirodys ir keista, tačiau čekai garsėjantys ir savo alumi yra įsivedę nulinę promilių toleranciją – vairuotojai čekiško alaus ragauti negali. Tai džiugina, nors per visą kelionę matėme keturias avarijas su sumaitotais automobiliais ir nulinės, ir nenulinės tolerancijos šalyse. Iki pirmos matytos avarijos įveikta 1100 km.

Asmeninio albumo nuotr./Lina Anušauskienė Prahoje
Asmeninio albumo nuotr./Lina Anušauskienė Prahoje
Asmeninio albumo nuotr./Lina Anušauskienė
Asmeninio albumo nuotr./Lina Anušauskienė

Nuo Niurnbergo iki Miuncheno

Pakeliui į Miuncheną aplankytas Niurnbergo miestas. Jis žinoma garsus ne tik XX amžiaus įvykiais. Tačiau 34 laipsnių karštyje žygis į ant kalno stūgstančią Niurnbergo pilį atrodė dar ilgesnis. Kunigaikščių herbas su dvigalviu ereliu, virš miesto iškilę bokštai buvo apžiūrėti per rekordinį laiką. Ir žemyn! Link Lorenzkirche (antra aplankyta katedra, iš 28-ių). Ir kilometras į turkišką kvartalą, kur saugiai palikome automobilį besąlygiška pasitikėdami GPS moterišku balsu, jog jau atvažiavome į centrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką