Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 8d. 10:30

Astos ir Giedriaus Masalskių sūnūs gimtadienį pakvietė švęsti UNICEF bėgimu

Giedrius ir Asta Masalskiai su sūnumi
Gretos Skaraitienės nuotr. / Giedrius ir Asta Masalskiai su sūnumi

Sekmadienį Vilniuje vyksiančiame maratone dalyvaus ir TV laidų, renginių vedėjų Astos Stašaitytės-Masalskienės ir Giedriaus Masalskio atžalos. 10-metis Emilis ir 8-metis Danielius su būriu draugų taip paminės savo gimtadienius. Vaikai bėgs Jungtinių Tautų vaikų fondo – UNICEF inicijuotą 1 km linksmąjį bėgimą, specialiai skirtą vaikams.

„Abu sūnūs – Emilis ir Danielius – yra gimę rugpjūčio pabaigoje. Susiformavo tokia tradicija, kad jų gimtadienius švenčiame rugsėjo pradžioje. Juk vasarą visų draugų nepriskiviesi,“ – šypsodamasi paaiškina A.Stašaitytė-Masalskienė.

Paklausta, kaip kilo mintis vaikų gimtadienio šventimo dieną bėgti maratone, sakė, kad tai įvyko spontaniškai. „Emilis ir Danielius žinojo, kad vyks toks UNICEF vaikų maratonas ir patys rodė norą jame dalyvauti. Pagalvojome, kodėl gi per gimtadienį nepakvietus draugų jame sudalyvauti. Draugai labai entuziastingai priėmė šią idėją. Džiūgavo, kad gimtadienis vyks maratone. Tai jiems ypatinga akimirka ir motyvacija dar didesnė,” – pasakojo A.Stašaitytė- Masalskienė.

Paklausta, ar vaikai supranta, kokia veikla užsiima UNICEF organizacija. Žinoma moteris atsakė teigiamai. „Su vaikais kartu perskaitėme informaciją, kokias problemas sprendžia UNICEF. Kad skurdžiose šalyse kas 15 minučių miršta vaikas. Sukrečiantys skaičiai. O vaikai ypač jautriai reaguoja į tokius dalykus. Todėl jie pilni entuziazmo daryti tai, kas jų jėgose, kad galėtų pakeisti tokią situaciją“, – sakė ji.

Masalskių atžalos maratonui ruošiasi atsakingai. „Siūlėme prieš maratoną visiems draugiškai sukirsti sumuštinių, bet Emilis pareiškė, kad nevalia prieš bėgimą valgyti tokį maistą“, – juokėsi moteris. TV laidų ir renginių vedėja pridūrė, kad jų šeimos auklėjimo principas – geras pavyzdys: „Vaikai žino, kad jeigu yra problema, reikia ją spręsti, o ne bandyti apeiti.“

A.Stašaitytė-Masalskienė pati labai palaiko UNICEF skleidžiamas idėjas. „Kam pirkti paprastas atvirutes, jei gali nusipirkti UNICEF ir taip padaryti gerą darbą“, – įsitikinusi žinoma moteris.

„Smagu, kad mūsų idėjas palaiko žinomi žmonės. Juk dalyvavimas vaikų bėgime nieko nekainuoja, o kiekvienas jaunasis bėgikas gaus UNICEF padėkos sertifikatus bei atminimo dovanėles,“ – sakė UNICEF vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė. – Svarbiausia – suprasti, kad šis bėgimas keičia vaikų gyvenimus. Juk kiekvienas didelis pasikeitimas prasideda nuo mažų, bet prasmingų veiksmų.“

Prie UNICEF vaikų komandos gali prisijungti 2–12 metų vaikai. Tereikia iki š. m. rugsėjo 8 d. užsiregistruoti renginio svetainėje  www.unicef.lt/registracija/. Bėgimo startas – rugsėjo 9 d., 14.30 val. prie Katedros aikštės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką