Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 2d. 15:46

Astos Valentaitės ir Dovydo Rediko santykius narplioja kriminalistai – krepšininką užgriuvo įtarimai vagyste

Asta Valentaitė ir Dovydas Redikas
V.Ovadnevo ir E.Ovčarenko nuotr. / Asta Valentaitė ir Dovydas Redikas

Ne tiek pasiekimais krepšinio aikštelėje, kiek skandalais už jos ribų pagarsėjęs jaunas sportininkas Dovydas Redikas turi naujų nemalonumų su policija. Lapkričio 2 dieną D.Redikui oficialiai pareikšti įtarimai dėl vagystės. Nukentėjusioji šioje baudžiamojoje byloje – buvusi krepšininko mylimoji Asta Valentaitė.

2011 metų Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionų taurę virš galvos kėlęs ir nuo tada karjerą Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei kitose ekipose tęsęs, bet šiuo metu iš LKL pašalintas krepšininkas turi naujų rūpesčių su teisėsauga.

Šio trečiadienio rytą 23 metų D.Redikas praleido Vilniaus kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje, kur buvo apklaustas dėl sunkių jį užgriuvusių įtarimų. Išeinantį iš kriminalistų būstinės, D.Rediką užfiksavo 15min fotoreporteris.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovydas Redikas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovydas Redikas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovydas Redikas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovydas Redikas

„Šiandien jūsų minėtam asmeniui buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 178-ąjį straipsnį“, – portalui 15min patvirtino ikiteisminį tyrimą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Gresia bauda arba nelaisvė

Jei byla atsidurs teisme, pagal minėtą BK straipsnį įtariamajam gresianti bausmė priklauso nuo tikslios pagrobto turto vertės.

1-asis, švelniausias straipsnio punktas reglamentuoja, jog tas, kas pagrobė svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų. Didelės vertės svetimo turto pagrobėjai teoriškai gali būti baudžiami iki 8 metų nelaisve.

Bylai vadovaujantis prokuratūros pareigūnas nesiryžo prognozuoti, kada tyrimas bus baigtas. Tačiau kliūčių, dėl ko byla gali ypatingai užsitęsti, prokuroras taip pat nemato: „DNR ar kažkokių kitokių ekspertizių, kurios ilgai užtrunka, bent kol kas nenumatome atlikti.“

Pasak pašnekovo, tik atlikus visus procesinius veiksmus ir pilnai ištyrus bylą bus galutinai aišku, kaip tiksliausiai turėtų būti kvalifikuojami įtariamojo veiksmai. Ką krepšininkas įtariamas pavogęs, kol kas nedetalizuojama.

D.Redikas jam mestų kaltinimų kol kas nekomentavo – mobiliuoju telefonu neatsiliepė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovydas Redikas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovydas Redikas

A.Valentaitė vagystės nekomentuoja

„Iš savo pusės kol kas nieko komentuoti nenoriu“, – 15min trečiadienį po pietų sakė A.Valentaitė.

Ši stilistė dar 2014-ųjų gruodį žurnalui „Žmonės“ patvirtino, kad jos ir krepšininko D.Rediko niekas nebesieja. Po to, kai tą patį mėnesį pora buvo pastebėta Paryžiaus oro uoste, A.Valentaitė paaiškino, kad jiedu Prancūzijoje susitiko atsitiktinai ir netyčia teko grįžti į Lietuvą vienu lėktuvu.

Dabar ji prasitarė dar nesanti tikra, kaip ir kuo baigsis šis policijos atliekamas tyrimas.

„Istorijų jo daug yra, ne tik su manim“, – taip tarsi pasiguodė žinoma 35 metų moteris.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Asta Valentaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Asta Valentaitė

Vaikino gyvenimas – kaip muilo opera

Iš tiesų, 23 metų D.Rediko gyvenimas pastaruosius kelerius metus pranoksta muilo operos scenarijų. Pabėgimas iš darbo Latvijos krepšinio klube, melaginga žinia apie jo tėvo laidotuves, skyrybos su Asta Valentaite, tikras jo tėvo dingimas bei mirtis – tai dar ne visi D.Rediko gyvenimo epizodai.

2016 m. gegužę tuometiniam Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkui D.Redikui teko teisintis dėl kaltinimų, esą jis karjerą Pasvalyje baigė skandalu.

Tą sezoną į „Pieno žvaigždes“ persikėlęs krepšininkas buvo kaltinamas pavogęs pinigus iš komandos taupyklės, kuri pildoma žaidėjams prametus baudos metimus ir gavus technines pražangas.

„Manau, kad mane buvo lengviausia apkaltinti dėl mano praeities, tačiau tai šmeižtas. Aš normaliai paaiškinau situaciją, o jie išpūtė burbulą ir suteršė mano ir klubo reputaciją“, – pasipiktinimo tuomet neslėpė krepšininkas.

Prieš tai bombą į D.Rediko daržą 2015 m. birželį buvo mestelėjęs legendinio Latvijos krepšininko Valdžio Valterio sūnus Kristapas, savo socialinio tinklo paskyroje viešai apkaltinęs lietuvį galima pinigų vagyste iš buvusių komandos draugų.

„Kai Dovydas Redikas atstovavo Rygos „Barons“ komandai, iš trijų žaidėjų buvo dingę pinigai, tarp jų ir Kasparo Kambalos“, – rašė Ankaros „Türk Telekom“ tuo metu atstovavęs žaidėjas.

„Kempinski“ skandalą užglaistė pinigais

2015 m. balandžio 27 dieną D.Redikas atvyko ir savo vardu įsiregistravo į vieną prabangiausių Lietuvos viešbučių „Kempinski“, kuris įsikūręs pačiame sostinės centre, priešais Katedros aikštę.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dovydas Redikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dovydas Redikas

Krepšininkas „Kempinski“ apartamentuose nakvojo tris naktis.

Tuo tarpu balandžio 30 dieną, ketvirtadienį, žymusis svečias iš viešbučio tiesiog dingo nesusimokėjęs.

Vilniaus miesto 3-iojo policijos komisariato pareigūnai dėl D.Rediko nakvynių viešbutyje atliko tyrimą. Pradėtos bylos duomenimis, klientas išvyko nesumokėjęs už paslaugas iš viso apie 1 050 eurų. Vis dėlto tas ikiteisminis tyrimas, Žmonės.lt žiniomis, buvo nutrauktas, nes krepšininkas sutiko geranoriškai atlyginti viešbučiui padarytą žalą.

Diskvalifikuotas iš LKL

Dar anksčiau rungtyniaudamas Latvijoje D.Redikas klubo „Jekabpils“ vadovams pareiškė, kad mirė jo tėvas, ir porai savaičių kažkur dingo. Klubo atstovas nuvyko į laidotuves, tačiau rado kuršėniškį gyvą. Po šio makabriško akibrokšto latviai svarstė, ar neverta nutraukti kontrakto su sportinės drausmės ir elementarios etikos nesilaikančiu Lietuvos krepšininku.

2015 m. balandį D.Rediko tėvas mįslingai dingo be žinios. Po pusantro mėnesio paieškų 54 metų Kuršėnų gyventojas V.Redikas Šiaulių rajone, Ringuvėnų kaime, rastas negyvas.

Po Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atlikto tyrimo, kurio metu buvo nustatyta, jog krepšininkas pažeidė 2015–2016 metų žaidėjo/trenerio deklaracijos principus apie teisingą ir atsakingą žaidimą Lietuvos krepšinio lygos organizuojamose varžybose, 2016 m. vasarą buvo pranešta apie D.Rediko metinę diskvalifikaciją iš LKL.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką