Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 19:57

Atidarytas Vilniaus kalbančių skulptūrų sezonas: pokalbiui kviečia ir maestro Vytautas Kernagis

Vytautas Kernagis, Eglė Kernagytė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vytautas Kernagis, Eglė Kernagytė

Trečiadienio vakarą prie maestro Vytauto Kernagio paminklinio suoliuko atidarytas jau penktasis Vilniaus kalbančių skulptūrų sezonas. Šiemet 16 kalbančių skulptūrų sąrašą papildo ir Vytauto Kernagio skulptūra.

„Pirmiausia kūrinys turi būti įdomus ne tik man, bet ir klausytojui. Jeigu taip atsitinka, tada daina nemiršta ir įveikia visus laiko išbandymus. Teisinga yra tai, kas nuolat jaudina", – kažkada sakė maestro Vytautas Kernagis. Dabar „kalbėti" gali ir gyva yra jo skulptūra. Birželio 19 d. prasidėjo jau penktasis Vilniaus kalbančių skulptūrų sezonas, o jo metu buvo pristatyta prakalbinta maestro skulptūra – paminklinis suoliukas Gedimino prospekte, prie Lukiškių aikštės.

Be prabilusios Vytauto Kernagio skulptūros šiemet bus prakalbinta ir kompozitoriaus, dirigento, vieno ryškiausių romantizmo muzikos kūrėjų Europoje – Stanislovo Moniuškos – skulptūra. Jos pristatymas visuomenei įvyks per Kristupo festivalį šių metų birželio 27 d. prie Šv. Kotrynos bažnyčios.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus kalbančių skulptūrų sezono atidarymas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus kalbančių skulptūrų sezono atidarymas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Kulikauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Kulikauskas

2015 metais startavęs Vilniaus kalbančių skulptūrų projektas, kurį inicijavo MO muziejus, per visą šį laiką prakalbino skulptūrose įkūnytas svarbias lietuvių istorines asmenybes, kitų tautų atstovus ar fikcinius miesto personažus-simbolius.

Nuo šios vasaros vilniečiai ir miesto svečiai galės prisėsti prie maestro V.Kernagio suoliuko ir sulaukti jo skambučio. Vilniaus kalbančių skulptūrų penktojo sezono atidaryme prakalbinta maestro V.Kernagio skulptūra.

Renginyje dalyvavo MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė,, Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir V.Kernagio fondo atstovai. Vilniaus kalbančių skulptūrų sezono atidarymo nepraleido V.Kernagio atžalos Vytautas ir Eglė, į jį atvyko ir kompozitorius, muzikantas Andrius Kulikauskas.

Atidarymo metu taip pat buvo galima išgirsti jau legenda tapusias maestro V.Kernagio dainas. Melodijas susirinkusiems dovanojo aktorius Jokūbas Bareikis.

Vilniaus kalbančių skulptūrų penktojo sezono atidarymo akimirkos – galerijoje:

Menas priartėja prie žmonių

Kaip rašoma pranešime spaudai, „Vilniaus kalbančios skulptūros“ – interaktyvus projektas, siūlantis aktyvaus ir turiningo laisvalaikio alternatyvą miestiečiams ir svečiams. Susidomėję praeiviai gali sulaukti skambučio į savo išmaniuosius telefonus ir taip susipažinti su skulptūrose įamžintomis svarbiomis lietuvių istorinėmis asmenybėmis, kitų tautų atstovais ar fikciniais miesto personažais-simboliais. 2015 metais startavęs Vilniaus kalbančių skulptūrų projektas, kurį inicijavo MO muziejus, šiemet sėkmingai veikia jau penktąjį sezoną.

„Džiugu, kad šiemet atidarydami Vilniaus kalbančių skulptūrų sezoną, prakalbiname išskirtinę asmenybę – Vytautą Kernagį. MO muziejui šis dar veikiant be sienų įgyvendintas projektas be galo svarbus dėl savo atvirumo – kada menas tiesiogine žodžio prasme priartėja prie žmonių. Smagus ir žaismingas skambutis – lyg nauja dialogo forma su menu ir skulptūromis, kurias dažnai sutinkame tiesiog eidami Vilniaus gatvėmis", – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus, inicijavusio Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą, direktorė.

Nauja gyva miesto vieta Vilniuje

„Dar kartą išgirsti maestro Vytautą Kernagį – stebuklinga. Ir nors atsiminimai apie jį yra vis dar ryškūs ir gyvi, esu tikras, kad žinią apie jo talentą ir darbus reikia skleisti kuo plačiau. Smagu, bet be Vytauto dainų, knygų ir plokštelių, turime vietą, kurioje galima ateiti ir tiesiog su juo pabūti. Dabar ji – gyva, kalbanti jo balsu. Labai norėčiau, kad čia apsilankytų kuo daugiau vilniečių“, – kvietė vicemeras V.Benkunskas.

„Ilgai galvojome, kas galėtų papasakoti vilniečiams ir Vilniaus svečiams apie tėtį, ir nusprendėme, kad niekas geriau už jį patį to padaryti negalės. Todėl paminklinis suoliukas bus prakalbintas paties Vytauto Kernagio balsu. Tai leis dar kartą sugrįsti į brodo laikus ir pajausti to laiko dvasią. Sulaukę skambučio žmonės ne tik išgirs Vytauto balsą, bet ir dainą „Išeinu", kuri buvo pradėta kurti būtent sėdint dabartinio paminklinio suoliuko vietoje", – atidarymo renginyje kalbėjo maestro duktė Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jokūbas Bareikis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jokūbas Bareikis

Aktorių, dainininkų, visuomenės veikėjų balsais skulptūros pasakoja apie save, apie tuos laikus, kai gyveno jose įkūnytos asmenybės, apie tai, ką jos mato aplink, kaip jaučiasi savo skulptūriniame kūne ir tame Vilniaus kampelyje, kuriame joms lemta būti. Tiesioginio skambučio metu klausytojai gali ne tik pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, bet ir sužinoti daugiau apie kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą, prisiminti miesto istoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką