Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Auksinių svogūnų“ dalybose skambėjo muzikinės-politinės parodijos, liejosi gatvės leksikonas

„Auksinių svogūnų“ apdovanojimų ceremoniją Klaipėdoje vedė Arūnas Valinskas ir Justinas Jankevičius.
Algirdo Venskaus nuotr. / „Auksinių svogūnų“ apdovanojimų ceremoniją Klaipėdoje vedė Arūnas Valinskas ir Justinas Jankevičius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje sekmadienio vakarą buvo dalinami tryliktieji „Auksiniai svogūnai“ – simboliniai apdovanojimai už metų politinius „žygdarbius“ ir skandalus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Po ketverių metų pertraukos apdovanojimų ceremoniją vėl vedė Seimo narys Arūnas Valinskas. Jam talkino Justinas Jankevičius, scenoje juokavęs, kad šiuometinę ceremoniją reikėtų pavadinti „Auksiniai cibuliai“.

Į apdovanojimų ceremoniją sausakimšoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje atvyko ir Seimo narių, politikų, verslininkų, dainininkų.

Šventę pradėjęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir A.Valinskas vienas kitą patraukė per dantį. V.Grubliauskas prisiminė kuom baigėsi ankstesnės svogūnų dalybos. „2004-aisiais ir 2009-aisiais vežiau žmoną gimdyti – taip į pasaulį atėjo Elzė ir Vytukas“, – prisiminė Klaipėdos meras ir juokais pažymėjo, kad prie to prisidėjo ir pats A.Valinskas.

Algirdo Venskaus nuotr./Pirmasis apdovanojimas atiteko žurnalistei Rūtai Mykolaitytei.
Rūta Mykolaitytė.

Apdovanojimų ceremonijoje pirmą svogūną už geriausią metų moters vaidmenį gavo žurnalistė Rūta Mykolaitytė. Ji dėmesio sulaukė už žaliaakės vaidmenį žurnalistiniame tyrime, atskleidusiame S.Stomos merginimo ypatumus ir bandymus savotišku būdu įdarbinti merginą Seime.

Geriausias vyro vaidmens Auksinis svogūnas atiteko verslininkui, politikui Vladimirui Romanovui už poetinius sugebėjimus. Jo poeziją priminė ir Žilvino Žvagulio daina, sukurta pagal V.Romanovo eiles.Pats V.Romanovas į renginio ceremoniją, nors ir kviestas, neatvyko.

Algirdo Venskaus nuotr./Kristina Brazauskienė ir Vytautas `ustauskas pasiimti apdovanojimo ėjo susikabinę.
Kristina Brazauskienė ir Vytautas Šustauskas pasiimti apdovanojimo ėjo susikabinę.

Svogūnas už metų meilės sceną atiteko Kristinai Brazauskienei ir Vytautui Šustauskui. Į sceną nesėkmingai bandę kurti vieną partiją visuomenės veikėjai lipo susikibę už rankų. „Šustauskas mane kvietė į mišką kovoti, o aš noriu būti ministre pirmininke“, – išsiskyrimą su V.Šustausku komentavo K.Brazauskienė.

Metų nelaimės apdovanojimas atiteko „Snoro“ banko valdytojams. „Tik šioje scenoje galima ištarti žodžius – sveikinu  „Snorą“, – juokavo Justinas Jankevičius.

Salės švilpimu buvo pasitiktas Seimo narys Andrius Šedžius, internautų nuomone nusipelnęs svogūno už pasamprotavimus, kad kas dažnas lietuvis uždirba po 10 tūkst. eurų. Scenoje jis bandė išsisukti, kad šitoks atlyginimas – būsimo Seimo uždavinys.

Seimo narys Vincas Babilius pripažintas metų kaskadininku, sugebėjusiu žaibišku greičiu dingti iš avarijos vietos. Politikui pašiepti prisimintas ir senas video įrašas, jau tapęs klasika, kuriame girtas traktoristas prisipažįsta: „Nepažįstu tų draugų“.

Algirdo Venskaus nuotr./Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas į reginį atsineaė auksinį agurką.
Viktoras Uspaskichas į reginį atsinešė auksinį agurką.

Į ceremoniją neatvyko ir metų citatos autorė – Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, pasakiusi, kad ir plačiausia krūtinė neuždengs eurozonos problemų. Tačiau renginio vedėjai I.Šimonytės apdovanojimą nusprendė atiduoti europarlamentarui Viktorui Uspaskichui, po partijos suvažiavimo ištarusiam: „Be 100 gramų nepaleiskit, paskui sakys, kad buvo suvažiavime ir nieko negavo“. Agurkų karaliumi tituluojamas politikas vedėjams padovanojo auksinį agurką.

Su svogūnu į Seimą grįžo ir dar vienas kartu su Arūnu Valinsku ketverių metų kadenciją laimėjęs politikos keistuolis – Antanas Nedzinskas. Jam apdovanojimas atiteko už antraeilį vaidmenį. Panašu, kad šiam Seimo nariui kur kas įdomiau pirštus į eterį kaišioti, nei klausytis, ką tuo metu kalba jo kolega. „Pa pa pa – parodysiu jums pirštą, pa pa pa – parodysiu ir antrą, dar mieliau parodyčiau jums špygą“, – scenoje suokė A.Nedzinskas, priminęs, kad kelią į Seimą jam nutiesė ne politikos išmanymas, o scenos keistuolio įvaizdis.

Į Seimą besibraunanti kaunietė šokėja Eglija Vaitkevičė-Fergie svogūną gavo už metų debiutą. Scenoje ji pažadėjo savo pečiais užkišti Lietuvos biudžeto skylę. Tačiau paklausta, kokio dydžio ta skylė, moteris niekaip negalėjo atsakyti.

Kai kurie kviesti politikai arba nerado laiko atvykti į „Auksinių svogūnų“ ceremoniją, arba kvietimą tiesiog ignoravo, tačiau tai renginio organizatorių nesutrikdė – už kadencijos įvykį apdovanojimą pasiėmė pats renginio vedėjas Arūnas Valinskas. Jam svogūnas atiteko už tai, kad uždraudė alkoholio vartojimą Seimo rūmuose.

Scenoje liejosi gatvės leksikonas

Algirdo Venskaus nuotr./Viktoras Uspaskichas scenoje uždainavo kartu su Natalija Bunke.
Viktoras Uspaskichas uždainavo su Natalija Bunke.

Auksinių svogūnų teikimą Klaipėdoje paįvairino muzikinės-politinės parodijos. Žilvinas Žvagulis, Česlovas Gabalis, Rytis Cicinas, Deivis Norvilas, Merūnas, Natalija Bunkė ir kiti garsūs atlikėjai, pasipuošę spalvingais kostiumais, traukė dainas parodijuodami politikus, politinius skandalus, pašiepdami valdžią. Tačiau ne vienas pasirodęs scenoje publiką stengėsi pralinksminti ne tik šmaikščiais dainų tekstais, bet ir pigiais juokeliais – iš kai kurių atlikėjų ir net politikų lūpų į eterį lyg niekur nieko skriejo gatvės leksikonas: „joptararai“, „ble, ble, ble...“, „fignia“, „seksovai“ ir kiti šios kategorijos žodžiai.

Algirdo Venskaus nuotr./Žaliaakės Studentės ir Saulių Stomą paaiepiantis Sakalas Uždavinys.
Algirdo Venskaus nuotr./Žaliaakės „Studentės“ ir Saulių Stomą pašiepiantis Sakalas Uždavinys.
 
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką