Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 3d. 09:57 , atnaujinta: 2018 sausio 3d. 11:53

Buvęs pasaulio čempionas Alvydas Duonėla teisiamas dėl sukčiavimo stambiu mastu

Alvydas Duonėla ir buvusi žmona Dalia Burokaitė-Duonėlienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Alvydas Duonėla ir buvusi žmona Dalia Burokaitė-Duonėlienė

Teismas sostinėje nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje sportininko karjerą baigęs irkluotojas, tačiau ir dėl rūpesčių su teisėsauga pagarsėjęs Alvydas Duonėla kaltinamas sukčiavimu savo buvusios žmonos valdomos klinikos atžvilgiu.

Naujosios A.Duonėlos baudžiamosios bylos esmė – buvęs sportininkas esą pamėgino apgaule užvaldyti bendrovei „Dalecija“ priklausančius 58 000 eurų.

A.Duonėla turėjo vekselį ir jo pagrindu notaro išduotą vykdomąjį raštą, kad buvusios žmonos įmonė, teikianti odontologijos paslaugas, skolinga jam minėtą sumą. Kaltinamasis iki šiol laikosi versijos, kad pinigus jis buvo paskolinęs „Dalecijos“ patalpų remontui. Kaltinamasis tvirtina, kad šias lėšas jis pats buvo pasiskolinęs iš vieno bičiulio, Norvegijoje uždarbiaujančio Donato Skutulo. „Stambios kupiūros. Po 500, po 200 litų. Buvo ir po 100, bet nedaug“, – 2013 m. pradžios įvykius teisme prisiminė A.Duonėla.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Alvydas Duonėla ir buvusi žmona Dalia Burokaitė-Duonėlienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Alvydas Duonėla ir buvusi žmona Dalia Burokaitė-Duonėlienė

Tačiau buvusi sutuoktinė Dalia Burokaitė teisėsaugai pareiškė, kad jokių investicijų į jos bendrovę buvęs vyras nedarė. Kai moteris kreipėsi į pareigūnus, tai virto rimtais kriminaliniais kaltinimais buvusiam pasaulio ir Europos čempionui.

„Mes vaikystės draugai. Skuode kartu augom, žaidėm. Paskui bendravome Vilniuje“, – pasakojo liudytojas D.Skutulas. Jis tvirtino beveik nuolat gyvenantis Norvegijoje, tačiau kas 8 ar 10 mėnesių grįžtantis į Lietuvą.

Liudytojas tvirtino teismui, kad prieš tai A.Duonėla skolindavo jam nemažai pinigų, todėl savotiškai jautėsi skolingas. „20–30 tūkst. litų. Po to 40 ar 70 tūkst. litų“, – savo paskolas prisiminė liudytojas.

Todėl kai po kelerių metų jau A.Duonėla paprašė bičiulio paskolinti pinigų, D.Skutulas buvo pasirengęs padėti. „Tiesa, ilgai svarsčiau, nes suma buvo tikrai didelė“, – apie 130 000 litų paskolą kalbėjo liudytojas. Teismą liudytojas informavo, kad iki šiol negrąžintas A.Duonėlai buitiškai suteiktos paskolos likutis eurais – 14 500.

Bylą nagrinėjanti teisėja domėjosi, ar paskolos sąlygos buvo kažkaip įformintos. „Aš nieko pasirašyti nereikalavau. Nes kai prieš tai pats skolindavausi, aš irgi nieko nebuvau pasirašęs. Pasitikėjimas. Kai reikėjo man – jis man pagelbėjo. Kai reikėjo jam – aš pagelbėjau“, – kalbėjo D.Skutulas.

Liudytojas prisiminė, kad buvo sulaukęs Alvydo pažado didelę dalį paskolos grąžinti gana greitai. „Jis grąžino man pinigus, išskyrus likutį, per tris kartus. Pirmą kartą grąžino dalį gal po pusmečio. Antrą – dar po pusmečio. O po to dar kažkada – dar vieną mažesnę dalį“, – pasakojo D.Skutulas.

Bendrovei „Dalecija“ teisme atstovauja buvęs prokuroras, dabar advokatas Aidas Mažeika. Jis liudytojo netikėtai paklausė: „Ar sutiktumėte pasitikrinti melo detektoriumi?“

Šis klausimas išmušė liudytoją iš vėžių. Net ir keletą kartų išgirdęs jį pakartotinai, D.Skutulas konkretaus atsakymo išvengė. Vyras tik aiškino, kad reikia džiaugtis, jog apskritai jam pavyko pasirodyti teisme Vilniuje. Teigė, kad Norvegijoje turintis daug darbo, ir siūlė padirbėti visiems, susirinkusiems teismo salėje.

Tik po to, kai teisėja padėkojo už darbo pasiūlymą ir pasitikslino, ar jis nesutiktų atlikti poligrafo testo, D.Skutulas ištarė: „Nesutikčiau. Aš net išsimiegoti neturiu kada.“

Trečiadienį teisme apklausta ir tuometė „Dalecijos“ vyriausioji buhalterė. Finansininkė liudijo apie tai, kokiomis aplinkybėmis be jos ar be direktorės žinios galėjo būti panaudotas bendrovės antspaudas. Mat dokumentas, kurio pagrindu A.Duonėla mėgino gauti 58 000 eurų, buvo su firminiu „Dalecijos“ ženklu.

Liudytoja tvirtino, kad bet kas antspaudo paimti ir panaudoti tikrai negalėjo, netgi jai pačiai, kaip vyr. finansininkei, reikėdavo jo prašyti direktorės D.Burokaitės (tuometinės Duonėlienės). Antspaudas gulėdavo seife, raktą nuo kurio turėdavo tik bendrovės vadovė.

Teisėja taip pat klausė liudytojos, ar būdavo, kad D.Burokaitė palikdavo jai lapus su savo vardu, pavarde, parašu ir įmonės antspaudu. „Ne, aš tarp savo dokumentų tokių neturėjau“, – teigė buhalterė.

„Dalecijos“ advokatas A.Mažeika uždavė liudytojai vieną esminių klausimų: ar 2013 m. klinikoje buvo atliekamas koks nors remontas. Finansininkė užtikrintai atsakė – „Ne“.

2016 m. pabaigoje „Dalecija“ turėjo apie 58 000 eurų nepaskirstyto pelno, ir ši suma stebėtinai panaši į tą, kurią vekseliu mėgino išsireikalauti A.Duonėla.

Ar ji apskritai bendraudavo asmeniškai su A.Duonėla? Moteris teigė, kad retai, pokalbiai buvo trumpi ir bendro pobūdžio, labiau iš mandagumo. Kita vertus, liudytoja neslėpė sykį sulaukusi sportininko skambučio su labai asmenišku prašymu: „Prašė, kad aš pakalbėčiau su Dalia nesiskirti.“ Daugiau šiol temos liudytoja teisme neplėtojo.

Buhalterė apie svarbųjį vekselį teigė nieko negirdėjusi. „Įmonei nebuvo reikalo skolintis“, – tikino liudytoja.

Kita vertus, finansininkė teigė mačiusi įmonės apskaitoje, kad yra įforminta nedidelė iš A.Duonėlos gauta paskola. „Aš pamačiau ir pasakiau direktorei. Ten buvo įnešti gryni pinigai per banką. Pasakiau, kad mes turime grąžinti tuos pinigus. Ir mes jam pervedėme“, – apie 6 000 litų sumą pasakojo buhalterė.

Liudytojai buvo užduotas hipotetinis klausimas, kas ruoštų reikiamus dokumentus, jei klinika norėtų pasiskolinti didelę pinigų sumą, pavyzdžiui, kaip galėjo būti šiuo atveju, 200 000 litų.

„Jei klinikai būtų reikalas skolintis, manyčiau, kad aš tame procese dalyvaučiau. Ir, manyčiau, kad dokumentų paruošimui įmonė samdytų teisininkus“, – svarstė buhalterė.

„Gal jums žinoma, kokia skyrybų priežastis?“ – apie subyrėjusią Duonėlų santuoką netikėtai paklausė bylą kuruojantis prokuroras.

„Na, tai buvo tokie moteriški pokalbiai...“ – subtilios temos iš pradžių lyg vengė liudytoja, tačiau prokuroras išliko atkaklus.

„Dalia skundėsi, kad Alvydas jai neištikimas, kad turi kitą moterį“, – nebeslapukavo buhalterė. Liudytoja netgi prasitarė, kad A.Duonėla buvo įtariamas romanu su toje pačioje klinikoje dirbusia medicinos sesute.

Trečiadienį teismo posėdžio pabaigoje antroji „Dalecijai“ atstovaujanti teisininkė pateikė, jos manymu, keletą svarbių įrodymų. Pirmiausia ji paprašė pridėti prie bylos atsakymą iš VMI, kur nurodyta, kad jokios iš privataus asmens gautos stambios paskolos A.Duonėla nebuvo deklaravęs, nors nuo 2013 m. pradžios tokią pareigą turėjo. Be to, advokatė atkreipė dėmesį, kad 2016 m. pabaigoje „Dalecija“ turėjo apie 58 000 eurų nepaskirstyto pelno, ir ši suma stebėtinai panaši į tą, kurią vekseliu mėgino išsireikalauti A.Duonėla.

Eksprokuroras A.Mažeika pasiūlė atlikti melo detektoriaus testą ir abiem buvusiems sutuoktiniams. Advokato įsitikinimu, byloje dar daug neaiškumų ir prieštaravimų, kuriuos poligrafas galbūt padėtų išsklaidyti. Tačiau A.Duonėlai šis sumanymas nepatiko. „Ne, nenorėčiau išbandyti“, – kategoriškai nukirto kaltinamasis, svarstęs, kad jei melo detektorius būtų toks geras daiktas, jis būtų kur kas plačiau naudojamas.

Apie tą pačią galimybę advokatas pasiteiravo ir jį samdžiusios D.Burokaitės. Moteris atsakė, kad tikrintis sutiktų. Tačiau A.Mažeika pareiškė, esą nėra prasmės jai atlikti testo, jai to paties nesutinka daryti ir oponentas.

Byloje paskelbta pertrauka, proceso dalyviai artimiausiomis savaitėmis yra numatę dar keletą posėdžių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Krizės priežasčių tyrimas Seime prasidėjo staigmena: Vyriausybė apie sunkmetį buvo įspėta

Verslas

„Danske Bank“ nesugeba nustatyti, kiek pinigų išplauta Estijoje, traukiasi direktorius

Pasaulis kišenėje

„Small Planet“ Vokietijoje susidūrė su finansinėmis bėdomis – pradėjo restruktūrizaciją

Verslas

Dalis odontologų neuždirba nė minimalios algos – pluša vis kitur arba gauna „vokeliuose“

Gyvenimas

Kaip elgtis socialiniuose tinkluose, kai savo komentarais erzina vyresni giminaičiai?

Gazas

Perspėja automobilių savininkus: už neatsakingą elgesį kieme gresia 600 eurų bauda

Aktualu

Probacijos pareigūnai kelia triukšmą – nenori senų vadovų

Aktualu

V.Pranckietis apie paramą konservatorei: G.Surplys galėjo išlikti neutralus

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Galimi Trojos arkliai Europos Sąjungoje

Vardai

Martinavičiai policijoje praleido 5 valandas: „Pareigūnus iškvietė konfliktą matę kolegos“

Popiežiaus vizitas Mokslas.IT

Popiežiaus Pranciškaus vizito metu – iššūkis Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams: ar veiks ryšys?

Keistas ežeras Estijoje – Rumu povandeninis kalėjimas

Vardai

Senatvę „pasimatavusi“ aktorė Gabija Jaraminaitė: „Raukšlės – ne pati didžiausia mano baimė“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Iš S.Tamkevičiaus KGB kameros Vilniuje popiežius pasauliui subtiliai pasiųs svarbią žinią

24sek

Kas toliau: Lietuvos rinktinės laukiančios naujovės ir galimas burtų krepšelis

Maistas

Cukinijos nevegetariškai: 10 patiekalų, kur ši daržovė dera su mėsa

Vardai

Skiriasi garsių menininkų pora – aktorė Aurelija Tamulytė ir fotografas Raimundas Švilpa

Mokslas.IT

Jauna kaunietė apdovanota tarptautiniu prizu už pelėsio pritaikymą maisto saugojimui

Pasaulis kišenėje

Įspūdingos architektūros lietuvių bažnyčia JAV, kuri traukia net nelietuvius

VSD klausimus M.Puidokas su bičiuliais „valstiečiais“ uždavė liepos pabaigoje. Atsakymus departamentas nutarė nusiųsti ne jam, o NSGK. Šiandien bus sprendžiama, ar atsakymai taps vieši. 
Aktualu

VSD atsakymai pasiekė NSGK, bet ne M.Puidoką ir kitus besikreipusius

Naujienos

Verslas

Premjeras užsipuolė ant kilimėlio iškviestus prekybininkus: bus imamasi priemonių

Verslas

Krizės priežasčių tyrimas Seime prasidėjo staigmena: Vyriausybė apie sunkmetį buvo įspėta

Verslas

Labanoro girioje stabdomi miško kirtimai

Verslas

„Danske Bank“ nesugeba nustatyti, kiek pinigų išplauta Estijoje, traukiasi direktorius

Pasaulis kišenėje

„Small Planet“ Vokietijoje susidūrė su finansinėmis bėdomis – pradėjo restruktūrizaciją

Aktualu

Santaros klinikų generalinis direktorius K.Strupas traukiasi iš pareigų

Gyvenimas

Kaip elgtis socialiniuose tinkluose, kai savo komentarais erzina vyresni giminaičiai?

Vardai

Justino Bieberio ir Hailey Baldwin vestuvių detektyvas: tai susituokė jie ar dar ne?

Verslas

Dalis odontologų neuždirba nė minimalios algos – pluša vis kitur arba gauna „vokeliuose“

24sek

Jonui Valančiūnui – linksma NBA žvaigždės žinutė ir 50 taškų grasinimas

Gazas

Perspėja automobilių savininkus: už neatsakingą elgesį kieme gresia 600 eurų bauda

Keistas ežeras Estijoje – Rumu povandeninis kalėjimas

Aktualu

Teisės ir teisėtvarkos komitetas palaimino naujos Seimo tyrimo komisijos idėją

Aktualu

V.Pranckietis apie paramą konservatorei: G.Surplys galėjo išlikti neutralus

Verslas

Šalia Vilniaus stoties kils daugiabučiai, „PPI Group“ investuos 20 mln. eurų

Vardai

Martinavičiai policijoje praleido 5 valandas: „Pareigūnus iškvietė konfliktą matę kolegos“

Vardai

Skiriasi garsių menininkų pora – aktorė Aurelija Tamulytė ir fotografas Raimundas Švilpa

Maistas

Cukinijos nevegetariškai: 10 patiekalų, kur ši daržovė dera su mėsa

Popiežiaus vizitas Mokslas.IT

Popiežiaus Pranciškaus vizito metu – iššūkis Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams: ar veiks ryšys?

Vardai

„X Faktoriuje“ dalyvauja Ištvano Kviko sūnus Michailas: „Tėvas nenori, kad būčiau dainininkas“

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką