Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 13:18

D.Filmanavičiūtės ištarta frazė vaizdo klipe sulaukė kritikos dėl rasizmo: „Ne tai turėjau omenyje“

Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep

Kol Lietuvos kūrėjai ploja dėl pakoreguoto Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, kiti piktinasi tariamomis rasizmo apraiškomis. Ketvirtadienį paviešintame vaizdo įraše muzikantai džiaugėsi užkirtę kelią piratavimui, tačiau ne vienam užkliuvo Dovilės Filmanavičiūtės-Miss Sheep išsakyta frazė, kad dabar „mes pagaliau tikrai gyvensim kaip baltų žmonių šaly“.

Ar tikrai posakis baltų žmonių šalyje asocijuojasi su rasizmu? D.Filmanavičiūtė neslepia jau spėjusi sulaukti ne vienos žinutės su priekaištais, kodėl jos lūpomis nuskambėjo netolerancija kitokios odos spalvos žmonėms.

Tačiau ši tikina, kad sakydama šią frazę jokių rasistinių minčių neturėjo, esą tokį posakį daugelis jau seniai vartoja kalbėdami apie tai, kad pagaliau viskas vyksta taip, kaip turėtų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep

„Tikrai labai atsiprašau, jei ką nors įžeidžiau. Nuoširdžiai gailiuosi dėl to. Tikrai neturėjau jokių panašių minčių taip sakydama, manau, protingi žmonės, o ypač – pažįstantys mane, supras, esu labai tolerantiška“, – 15min kalbėjo D.Filmanavičiūtė.

Socialinės, tolerancijos temos jai – ne naujiena, todėl pašnekovė sako nesitikėjusi, kad neva nekalta frazė bus interpretuojama visai kitaip, nei ji tikėjosi.

„Semiotikos nestudijavau, nežinau, iš kur tas posakis atsirado. Man truputį apmaudu, nes jei šiandien Lietuvoje būtų tikras rasizmo protrūkis, manau, kad tie žmonės, kurie mane dabar bado pirštais, nepajudintų nė menkiausios kūno dalies, kad pakovotų už silpnesnį“, – sakė D.Filmanavičiūtė.

Tiesa, kelios gautos žinutės buvo itin jautrios. Vieną jų Dovilei parašė tamsiaodžio berniuko mama.

„Suprantu, kad ji galėjo asmeniškai priimti, aš jos atsiprašiau. Esu buvusi tokiose situacijose, kur juokais moterį pavadinau boba. Suprantu, kad dvigubų standartų yra daug, kad kartais juos sunku atskirti, bet...

Dirbu su kampanija, kuri kalba apie amžiaus diskriminaciją – tiems, kurie mane pažįsta, kurie seka mano veiklą ir žino, kuo užsiimu, nereikia aiškinti, kad aš visuomet solidarizuosiuosi su tais, kuriems reikia palaikymo“, – 15min mintimis dalijosi D.Filmanavičiūtė.

Atlikėja piktiems liežuviams linki labiau susikoncentruoti į teigiamus dalykus ir „padaryti bent pusę tiek, kiek ji kiekvieną dieną stengiasi dėl tų, kuriems reikia palaikymo“.

Nepaisant to, įrašą internete paskelbusi ir juo pasidalijusi komunikacijos agentūra „Bosanova“ sprendė, gal vis dėlto D.Filmanavičiūtės pasakytą sakinį iš įrašo iškirpti.

Įrašą žiūrėkite čia:

VIDEO: Lietuvos kūrėjai sako AČIŪ

15min susisiekė su agentūros atstove Ieva Čepaite, ji pasidalino komentaru:

„Atsiprašome tų, kuriuos šis posakis įžeidė. Labai gerai, kad žmonėms rūpi tolerancija ir vagystės internete – abi šios temos gaus daugiau dėmesio ir mes visi kartu tapsime geresni.

Frazė iš vaizdo klipo bus pašalinta. Visa kita Dovilė puikiai paaiškino savo komentare. Mes esame jai dėkingi už tai, kad skiria savo laiką ir energiją gražių idėjų palaikymui.“

Nuotaikingame įraše su ja taip pat mintimis dalijosi Lilas ir Innomine, Vaidas Baumila, Mindaugas Papinigis, Jurgis Brūzga, Jurga Šeduikytė, grupė „8 kambarys“, Kazimieras Likša bei Dominykas Vaitiekūnas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvos kūrėjai džiaugiasi pergale prieš interneto vagis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką