Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2011 spalio 27d. 14:10

Daina Bilevičiūtė nuteista, bet kalėjimo išvengs

Dainai Bilevičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Daina Bilevičiūtė
Teismas įvertino dainininkei ir ūkininkei Dainai Bilevičiūtei pareikštus kaltinimus dėl sukčiavimo pasisavinant milijonines Europos Sąjungos lėšas. Nors įžymybei pagal Baudžiamąjį kodeksą grėsė iki 8 metų nelaisvės, nuteistąją teismas tik įpareigojo sumokėti solidžią baudą.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas, žiniasklaidai ir visai visuomenei neprieinamo uždaro proceso būdu išnagrinėjęs D.Bilevičiūtės bylą, paskelbė nuosprendį.

Šioje baudžiamojoje byloje žinomai dainininkei ir ūkininkei D.Bilevičiūtei buvo pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo pasisavinant milijonines Europos Sąjungos lėšas.

Teismas pripažino D.Bilevičiūtę kalta. Jai skirta 16 900 litų bauda.

Kaip skelbta anksčiau, šioje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros pareigūnų parengtoje byloje moteriai grėsė iki 8 metų nelaisvės. Tiesa, net ir pats bylą kuruojantis prokuroras nesiūlė teismui taip griežtai bausti pramogų pasaulio atstovės.

D.Bilevičiūtė kaltinta sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir kreditinėmis apgaulėmis, siekiant gauti milijoninę Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2005 metais D.Bilevičiūtė, turinti kaimo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, kad pritaikytų sodybą kaimo turizmo veiklai plėtoti, parengė projektą „Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti“ ir kreipėsi dėl 1 015 400 litų paramos į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos. 2006 metų birželio mėnesį su ūkininke pasirašyta paramos sutartis.

Projektui įgyvendinti moteris siekė gauti 2 milijonų litų kreditą ir su vienu komerciniu banku pasirašė kreditavimo sutartį. Kad būtų išmokėtas kreditas, D.Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 412 litų savo lėšų. Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamoji D.Bilevičiūtė, neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybų bendrove, kad už atliktus darbus apmokės vėliau, kai jai suteiks kreditą. Nustatyta, kad moteris bankui pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, neva ji statybų bendrovei už atliktus darbus į kasą įnešė 928 417 litų.

Patikėjęs šiais suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais komercinis bankas pervedė ūkininkei kreditą ir moteris apgaule įgijo 1 927 948 litus.

D.Bilevičiūtė savo kaltės niekada nepripažino, o FNTT pareigūnus kaltino ikiteisminio tyrimo metu prieš ją naudojus psichologinį smurtą.

Ketvirtadienį po paskelbto teismo nuosprendžio D.Bilevičiūtė aiškino, kad neturi pinigų sumokėti jai skirtą baudą (žr. filmuotą medžiagą apačioje). Moteris kartojo esanti nekalta ir žadėjo su advokatu svarstyti galimybę skųsti šiandienį nuosprendį aukštesnės instancijos teismui.

VIDEO: 15min.lt - Dainos Bilevičiūtės komentaras apie nuosprendį
VIDEO: 15min.lt - Daina Bilevičiūtė atvyko į nuosprendžio paskelbimą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką