Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 21d. 10:57

DAROM patruliais tapo Monika Šalčiūtė, Ineta Stasiulytė, Ignas Bakėjus ir Linas Jonauskas

Ineta Stasiulytė
TV3 nuotr. / Ineta Stasiulytė

DAROM IR GAMTA PADĖKOS! – toks yra šių metų nacionalinės DAROM akcijos šūkis, kuriuo organizatoriai kviečia prisidėti prie šio jubiliejinio įvykio. Akcija vyks šį šeštadienį (balandžio 22 dieną), 10 val. Tarp dalyvių – ir žymūs žmonės.

Skaičiuojama, kad per 9 veiklos metus akcijose dalyvavo 1,361 mln. žmonių ir surinkta apie 38 tūkst. tonų atliekų. Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, bet surenkamų atliekų nedaugėja. Tai rodo, anot akcijos organizatorių, kad DAROM iniciatyva kuria pridėtinę vertę, nes ugdo pilietišką, sąmoningą ir draugišką aplinkai visuomenę.

Akcijos patruliai – žymūs Lietuvos žmonės

DAROM patruliai – organizacijos savanoriai, kurie rūpinasi savo šalies gerove ir juos supančia aplinka, taip pat ir drausmina žmones, jeigu jie nepaiso aplinkos apsaugos įstatymų. Tarp akcijos DAROM 2017 patrulių yra net 4 įžymūs žmonės, kurie kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie akcijos.

Žinoma teatro ir kino aktorė Ineta Stasiulytė, pasirodo, yra tikras gamtos vaikas: „Žemė yra mano namai. Kur žingsniais paliečiu žemę, jaučiu poreikį ja pasirūpinti. Keičiu posakį „Po manęs nors ir tvanas“ į „Po manęs didžiulė meilė gamtai, mūsų visų bendrai planetai“. Kol turim – neįvertinam. Pradėkim šiandien.“

O štai sveikos gyvensenos treneris, sporto entuziastas Ignas Bakėjus, paklaustas, kodėl tapo patruliu, nedvejojo: „Nes gamta man duoda tiek daug! Ir niekada neprašo atgal nieko, bet aš atsidėkodamas gamtai noriu pagelbėti, kad ji būtų gražesnė, švaresnė, nes ji čia buvo ir bus, jau taip 6500 metų ir dar daugiau, o mes ateiname ir išeiname. Yra toks posakis – turi palikti po savęs taip, kaip norėtum rasti, o kalbama apie viską: namus, darbą, savo kūną.“

L.Jonauskas: mąstymas savaime nekinta

Luko Balandžio / 15min nuotr./Linas Jonauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Linas Jonauskas

Kitas DAROM patrulis ir ilgametis akcijos draugas, buvęs aplinkos viceministras, aplinkosaugos ekspertas Linas Jonauskas tvirtai sako: „Mąstymas savaime nekinta, kartais reikia radikalių veiksmų, tam tikrų naujų taisyklių pokyčiams užtikrinti. Pareiga rūpintis aplinka turėtų tapti kiekvieno mūsų įpročiu.“

Reklaminis veidas, televizijos projektų dalyvė, turinti būrį gerbėjų Monika Šalčiūtė nori paskatinti žmones nebūti tik stebėtojais, bet savo veiksmais keisti elgesį bei aplinką. Ji teigia: „Žmogaus manieros – tai tam tikra etiketė. Ne vietoje išmesta šiukšlė parodo, kad žmogus negerbia nei kitų, nei aplinkos, kurioje gyvena.“ Naujoji DAROM patrulė pasiryžusi ir po akcijos šviesti žmones bei kviesti juos nekenkti aplinkai, gerbti gamtą ir nešiukšlinti.

Visi DAROM patruliai sutinka, kad viešosiomis vietomis ir gamta neužtenka pasirūpinti tik per akciją, o reikia nuolatos gyventi tvarkingai ir mąstyti apie savo veiksmų pasekmes aplinkai bei sau.

Oficialius nacionalinės DAROM akcijos tvarkymosi taškus savo savivaldybėje rasite (http://mesdarom.lt/darom-2017/tvarkymo-taskai.html) ir savo savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Šalčiūtė dalyvauja akcijoje „Darom“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Šalčiūtė dalyvauja akcijoje „Darom“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką