Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 26d. 13:24

Dingusios Sandros Grafininos dukrą artimieji paliko likimo valiai: kas laukia 7 mėn. mergaitės?

Sandra Grafinina West-Macaulay
„Nuo... Iki...“ nuotr. / Sandra Grafinina West-Macaulay

Nuo liepos 17-osios Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ieško be žinios dingusios Sandros Grafininos (28). Tad nežinia ir koks likimas laukia jos septynių mėnesių dukters – nuo pat birželio 27 dienos nei motina, nei giminaičiai Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose atsidūrusia mergaite nesidomėjo.

Liepos 17 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi buvusios „Olialia pupytės“, Didžiojoje Britanijoje gyvenančios S.Grafininos, sesuo ir pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 d., kai S.Grafinina turėjo grįžti į Lietuvą, negali su ja susisiekti. S.Grafininos paieška paskelbta visoje Šengeno zonoje.

S.Grafininos septynių mėnesių dukra tuo metu buvo Lietuvoje, tačiau, kaip teigia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė spaudai Vaiva Arnašė, birželio 27 dieną buvo gautas pranešimas, kad ji yra nesaugioje aplinkoje. Į vietą atvažiavus vaikų teisių specialistams ir policijai, šis pranešimas pasitvirtino.

„Facebook“ ir Šiaulių apskr. VPK nuotr./Policija ieško dingusios Sandros Grafininos
„Facebook“ ir Šiaulių apskr. VPK nuotr./Policija ieško dingusios Sandros Grafininos

V.Arnašė 15min patvirtino, kad tą pačią dieną skubos tvarka mergaitė buvo paimta iš nesaugios aplinkos ir apgyvendinta Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

„Su vaiku buvo palikti keli neblaivūs vyrai, mergaitė neprižiūrėta, apleista“, – sakė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė.

Tarp tų vyrų buvo ir S.Grafininos sutuoktinis Nigelas Westas. Žiniasklaidoje S.Grafinina anksčiau prisistatydavo kaip milijonieriaus žmona Sandra West-Macaulay, tačiau N.Westas nėra pripažinęs tėvystės: „Teisiškai mergaitei jis yra svetimas žmogus.“

„Iš pradžių vaiko teisių specialistai ieškojo, kur nuvežti vaikelį, tačiau visi giminaičiai atsisakė pasirūpinti mergaite, kol jos mama grįš į Lietuvą. Todėl mergaitė buvo nuvežta į sutrikusio vystymosi kūdikių namus ir ten yra iki šiolei“, – 15min tvirtino V.Arnašė.

Nors sutrikusio vystymosi kūdikių namuose S.Grafininos dukra yra jau mėnesį, nei šiuo metu visoje Šengeno zonoje ieškoma mama, nei giminaičiai, gyvenantys Lietuvoje, ja nesidomėjo.

„Tą pačią dieną telefonu buvo susisiekta su vaiko motina ir ji pažadėjo, kad liepos 2 dieną ateis vaikelio pasiimti. Iki šiol mamos nėra. Kiekvieną dieną laukiam, kol mama atsiras. Mama pas dukrą tikrai neatėjo ir ja nesidomėjo. Nei kūdikių namai, nei vaikų teisių specialistai apie mamą neturi jokių žinių, jokie kiti artimieji taip pat nepasirodė“, – teigė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė.

V.Arnašė teigė, kad jeigu mama pareikštų norą susigrąžinti dukrą, prasidėtų intensyvus darbas.

„Siekiant stiprinti šeimą, reiktų su ja daug dirbti. Negalima iškart atiduoti vaiko žinant, kad jis buvo paliktas. Visos procedūros yra numatytos ir jos bus atliktos. Visų pirma, reikia kalbėtis su mama, tačiau jei darbas neduotų teigiamų rezultatų, skyrius kreiptųsi į teismą dėl neterminuoto motinos valdžios apribojimo, tačiau teismas įvertinęs aplinkybes, išklausęs motiną, gali priimti sprendimą ir laikinai apriboti motinos valdžią“, – sakė V.Arnašė.

O jeigu mama nepasirodytų?

„Jei artimiausiu metu motina nesikreips dėl dukters susigrąžinimo, skyrius rengs ieškinį teismui dėl neterminuoto motinos valdžios apribojimo, nuolatinės globos nustatymo. Jei iki to laiko vaikui nebus rasta globėjų šeima, skyrius informuos tarnybą apie galimybę mergaitę siūlyti įvaikintojų šeimoms, kurios sutinka laikinai globoti vaiką su galimybe jį įvaikinti, tačiau prisiimdamos ir laikinosios globos rizikas, kad biologinė motina gali siekti vaiką susigrąžinti – tuomet gali tekti vaiką grąžinti į biologinę šeimą“, – teigė V.Arnašė.

Šiuo metu Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Šiaulių mieste kreipėsi į savivaldybę dėl globėjų šeimos mergaitei parinkimo, siekiant, kad mergaitė neaugtų institucijoje.

S.Grafinina iš pirmos santuokos turi sūnų, jis taip pat buvo paimtas iš mamos už nepriežiūrą ir buvo perduotas auginti jo tėvui, su kuriuo jis auga iki šiol.

15min anksčiau rašė, kad dingusi moteris – spalvinga asmenybė. Ji pasakojo ištekėjusi už britų multimilijonieriaus – Nigelo West-Macaulay.

Esą prestižiniame Londono Brunelo universitete baigęs inžinerijos mokslus 40 metų N.Westas-Macaulay pastaruoju metu buvo pristatomas kaip kelių Londono medicinos klinikų savininkas.

Pora žiniasklaidos dėmesio sulaukė ir 2016 m. spalį, tuomet pranešta, kad trys nepažįstami vyrai sumušė britą ir pavogė daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Asmeninio albumo nuotr./Sandra Grafinina West-Macaulay su vyru Nigelu
Asmeninio albumo nuotr./Sandra Grafinina West-Macaulay su vyru Nigelu

Turėjo problemų su teisėsauga

S.Grafinina ir pati turėjo problemų su teisėsauga, praėjusių metų sausį. Leisgyvę merginą namuose radusi jos mama iškvietė greitąją, medikai išgabeno ją į Šiaulių ligoninę.

Medikų globoje atsidūrusi moteris ne tik atsigavo, bet ir pasižymėjo energijos pertekliumi: pykosi su ligoninės personalu, neklausė nei gydytojų, nei seselių.

Kantrybės netekę medikai kreipėsi pagalbos į pareigūnus.

Policininkai S.Grafininai nustatė sunkų, 3,2 promilės girtumą.

Moteris išvežta į nuovadą. Kol šiaulietė blaivėsi, pareigūnai surašė jai protokolą už girtos pasirodymą viešoje vietoje.

Žiūrėkite galeriją:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką