Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčių „iš banko“ perpratusi Diana Vapsvė: „Svarbiausia man – perspėti žmones“

Diana Vapsvė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Diana Vapsvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Dizainerė Diana Vapsvė antradienio pavakarę susidūrė su telefoniniu sukčiumi. Nors apgavikas buvo kruopščiai apgalvojęs, ką daryti, kad apvyniotų žinomą moterį aplink pirštą, D.Vapsvė pasirodė ne iš kelmo spirta, ir aferai nepasidavė. Dabar dizainerė skuba apie tokius sukčius pranešti visuomenei.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sukčiaus skambučio telefonu D.Vapsvė sulaukė antradienio pavakarę. 15min dizainerė pasakojo, kad skambinta buvo iš privataus numerio, taigi jos telefono ekrane joks skambintojo numeris nebuvo matomas. Jai pakėlus ragelį pasigirdo vyriškas balsas, skambinęs asmuo prisistatė „Seb“ banko konsultantu ir ėmė moteriai sekti savo pasaką.

Pirmiausia banko konsultantu prisistatęs asmuo D.Vapsvei papasakojo, neva ji „visai ką tik bandė internetu pervesti 700 eurų, tačiau pavedimo nebaigė ir jį atšaukė“. Dizainerei atšovus, kad jokio nusikaltimo ji čia neįžvelgia, sukčius ėmė teirautis, ar tik ji nėra pametusi savo prisijungimų prie interneto banko, o vėliau ėmė aktyviai kviesti apsilankyti banko padalinyje.

Kai D.Vapsvė pasakė pašnekovui nė neketinanti eiti į banką ir tiesiog nesuprantanti šio skambučio prasmės, vyriškis tiesiog metė telefono ragelį.

Suprantate, nors ir turiu „Seb“ banko sąskaitą, ja nesinaudoju. Ten tikrai nėra tokios pinigų sumos, apie kurią jis kalbėjo.

Po šio pokalbio D.Vapsvė 15min pasakojo kone tučtuojau supratusi, kad jai skambina sukčius, ir jis turi tik vieną tikslą – išvilioti iš jos pinigus.

„Pirmiausia mane nustebino, kad skambino privatus numeris. Nedažnai tokių sulaukiu. Atsiliepus jau pirmą pokalbio minutę man viskas pasidarė aišku: tas vaikinas taip neaiškiai prisistatė, pasakė tą savo vardą ir pavardę... Suprantate, nors ir turiu „Seb“ banko sąskaitą, ja nesinaudoju. Ten tikrai nėra tokios pinigų sumos, apie kurią jis kalbėjo. Tai kaip gali būti daromi pavedimai su tokia suma, kai tiek pinigų net nėra? Iškart supratau, kad sukčiai. Galiausiai man pasidarė tiesiog įdomu, kaip toliau eisis tas pokalbis, kai galiu valdyti situaciją. Norėjau išgirsti, ką jis man lieps daryti“, – kalbėjo D.Vapsvė.

Dizainerė mano, kad ilgainiui ir pats jai skambinęs asmuo suprato, kad moteris viską perprato. „Manau, jis suprato, kad nepakibau, kad viską suprantu. Nes aš tikrai pakankamai įžūliai su juo kalbėjau. Jis ėmėsi mėtytis, dar bandė gelbėti situaciją, bet jam nepavyko – galiausiai metė ragelį“, – sakė.

D.Vapsvė tikino dėl šio įvykio neketinanti niekur kreiptis, tačiau nori perspėti visuomenę: „Svarbiausia man – perspėti žmones. Man teko girdėti situacijų, kai žmonės tokiais skambučiais patiki. Gal sukčiai paskambina tiesiog tinkamu laiku, kai žmogui tam tikra nuotaika, emocija...“

15min primena, kad D.Vapsvė – ne pirma garsenybė, sulaukusi apgavikų „iš banko“ skambučio. Prieš kurį laiką tokius sukčius perprato ir verslininkė Liucina Rimgailė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką