Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 23d. 20:58

Dėl poilsio metu vykstančių statybų nusivylusi D.Filmanavičiūtė: „Nepadeda nei tarnybos, nei taisyklės“

Dovilė Filmanavičiūtė ir projektas „Bastėja Life“
15min nuotr. / Dovilė Filmanavičiūtė ir projektas „Bastėja Life“

„Jaučiamės įkalinti“, – sako šalia Vilniaus gynybinės sienos ir bastėjos gyvenanti dainininkė, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Dėl greta jos namų vykstančių statybų ji kartu su kaimynais priversta gyventi nesibaigiančiame triukšme, tačiau projekto vadovas atkerta – statybos vyksta laikantis visų reikalavimų.

Vilniaus senamiestyje su šeima įsikūrusi Dovilė Filmanavičiūtė sako jau beveik pusmetį negalinti gyventi ramiai dėl šalia jos namų A.Strazdelio gatvėje vykstančių kvartalo „Bastėja Life“ statybų. Pasak Dovilės, darbai statybų aikštelėje vyksta net pasibaigus darbo valandoms.

„Statybos darbai, kurių metu skleidžiamas triukšmas, gali vykti darbo dienomis nuo 7 iki 18 val., o savaitgaliais – nuo 9 iki 17 val. Tačiau šalia mūsų namų statybos kiekvieną vakarą tęsiasi iki 21 val.“, – nusivylimo neslepia D.Filmanavičiūtė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos

Dovilė sako, kad dėl nuolatinių statybų vasarą negali atidaryti savo buto langų. Tiesa, ji pripažįsta, jog kai kurių kaimynų situacija dar prastesnė – dalies gyventojų miegamųjų langai nukreipti į statybų pusę. Tokiu atveju, jei statybos prasideda 3 val. ryto, nubunda visa šeima.

Dabar, kai kūdikis ant rankų, viskas ypač jautru.

„Paprastas žmogus neturi jokios teisės į poilsį. Dabar, kai kūdikis ant rankų, viskas ypač jautru. Bėda ta, kad jei tai būtų problema su kaimynais, tai pakaktų paskambinti policijai, gautų žmonės baudą ir viską išsiaiškintų, o čia situacija nevaldoma“, – sako D.Filmanavičiūtė.

Pasak Dovilės, ji kartu su kitais namo gyventojais ne kartą kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę. Į tai buvo sureaguota, tačiau po specialistų vizito statybvietėje niekas nepasikeitė.

„Ne vieną kartą kvietėme viešosios tvarkos specialistus, jie atvažiuoja, bet statybas saugantis apsaugininkas juos tiesiog ignoruoja ir nekalba. Tada jie nufilmuoja, surašo kažkokį nusižengimą, kitą dieną vėl kviečiame“, – kalba D.Filmanavičiūtė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos

Dovilė mano, kad statytojui skiriamos baudos, kurios gali siekti nuo 50 iki 600 eurų, nieko nereiškia. Ir priduria, kad vienintelis būdas greičiausiai bus susitaikyti ir laukti statybų pabaigos, kuri numatyta 2020-aisiais.

„Jaučiamės visiškai neįgalūs ką nors pakeisti. Mums nepadeda nei tarnybos, nei taisyklės. Vienintelė išeitis – laukti 2020-ųjų, kai pasibaigs statybos“, – teigia D.Filmanavičiūtė.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas: „Buvo nustatyti keli nusižengimai“

15min susisiekė ir su Vilniaus miesto savivaldybe. Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas sako, kad savivaldybė iš žmonių nuolatos gauna nusiskundimų dėl ramybės laiku vykstančių statybų.

Tiesa, nurodyti konkrečiai, kiek tokių kreipimųsi sulaukia dėl projekto „Bastėja Life“, jis negali. Esą žmonės nurodo gatvę, bet ne projektą. Dėl A.Strazdelio gatvės, kurioje projektas vystomas šiemet, sulaukta trijų skundų, dar vieno dėl griovimo darbų – 2018-aisiais.

Nusižengimų dėl darbų A.Strazdelio gatvėje nustatyta buvo.

„Nesame tikri, ar kalbame apie tą patį objektą, todėl nenorėtume klaidinti. Nusižengimų dėl darbų A.Strazdelio gatvėje nustatyta buvo. Teisenos yra pradėtos. Mažiausiai vienu atveju atsakingam asmeniui yra surašytas nusižengimo protokolas“, – 15min sakė G.Leperskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos

Savivaldybės atstovas papasakojo, kaip vyksta patikrinimai. Pasak G.Lepersko, gavę skundą pareigūnai važiuoja į vietą fiksuoti fakto. Jei randama nusižengimų, pradedama administracinė byla.

„Jei reikia, specialistai apklausia galimus liudytojus, fotografuoja, filmuoja, daro garso įrašus. Nustačius atsakingą asmenį – surašomas administracinio nusižengimo protokolas ir vykdoma tolesnė administracinė teisena“, – 15min teigė G.Leperskas ir paneigė D.Filmanavičiūtės teiginius, kad į statybų aikšteles specialistai dažnai neįleidžiami.

Projekto „Bastėja Life“ vadovas: „Visi darbai vyksta pagal nustatytas taisykles“

Projekto „Bastėja Life“ vadovas Remigijus Sysas, kalbėdamas su 15min, apgailestavo dėl susidariusios situacijos. Jo tikinimu, darbai vyksta giežtai laikantis visų įstatymų ir rekomendacijų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Projekto „Bastėja Life“ statybos

„Apgailestaujame ir atsiprašome šalia mūsų projekto „Bastėja Life“ gyvenančių žmonių, kad kaimynystėje vykstančios statybos sukelia jiems nepatogumų.

Organizuodami darbus mes laikomės visų Lietuvoje galiojančių ir statybas reglamentuojančių aktų, taip pat vadovaudamiesi Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje paskelbtomis rekomendacijomis siekiame triukšmą keliančius statybos (remonto, montavimo) darbus planuoti ir vykdyti darbo dienomis nuo 7 iki 19 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 9 iki 17 val.

Stengiamės kad darbai būtų užbaigti kuo greičiau ir būtų galima džiaugtis sutvarkyta aplinka bei darnia kaimynyste“, – tikino R.Sysas.

Pasak projekto vadovo, su savivaldybės atstovais vyko susitikimas – pokalbiu metu buvo aptarti visi gyventojų keliami klausimai.

„Su kaimynystėje esančių namų gyventojais bendraujame. Siekiame ir toliau su jais bendrauti bei norime paprašyti visais iškylančiais klausimais kreiptis tiesiai į mus, kad galėtume juos operatyviai išspręsti“, – savo komentare 15min teigė R.Sysas.

Akimirkos iš statybų – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:52
07:10
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką