Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 3d. 15:53

Dvynius auginantis A.Grudinskis-Grūdas švenčia Tėvo dieną: „Vaikų šypsena kompensuoja visą vargą“

Algirdas ir Justina Grudinskiai su atžalomis
Asmeninio albumo nuotr. / Algirdas ir Justina Grudinskiai su atžalomis

Atlikėjas Algirdas Grudinskis-Grūdas gali didžiuotis būdamas „dvigubu“ tėčiu – su žmona Justina jiedu augina dvynius Pijų bei Miką, tad sekmadienį švenčiama Tėvo diena Grūdui – ypatinga.

Realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs, pernai muzikinį projektą „The Flies“ pristatęs A.Grudinskis-Grūdas 15min pasakojo, kad didžiąją gyvenimo dalį šeimyniniai reikalai buvo ne jam – mėgavosi rokerišku, nerūpestingu gyvenimo būdu, kol suprato, kad didžiausias turtas yra mylinti žmona ir vaikai.

„Sieloje visada norėjosi harmonijos ir gyvenimo prasmės. Norėjau šeimos ir vaikų, kurie įprasmintų mano būtį. Kam gi būčiau palikęs užgyventą turtą, kam būčiau perdavęs savo įgytas žinias, jeigu neturėčiau vaikų? Tai suprasti man padėjo žmona, nes jai didžiausia vertybė yra šeima. Jaučiau, kad gyvenimas su ja bus sustyguotas“, – pasakojo A.Grudinskis.

Asmeninio albumo nuotr./Algirdas ir Justina Grudinskiai su atžalomis
Asmeninio albumo nuotr./Algirdas ir Justina Grudinskiai su atžalomis

O Grūdo gyvenimas nuo 2012-ųjų iš tiesų klostėsi labai nuosekliais etapais. Po metų draugystės, 2013-ųjų vasarą A.Grudinskis-Grūdas pasipiršo Justinai, po metų – 2014-aisiais – jiedu susituokė, o dar po dviejų jiemdviem gimė dvyniai Pijus ir Mikas.

Kaip pasikeitė gyvenimas, gimus vaikams? „360, 360, ir dar kartą 360 laipsnių. Ir keičiasi pastoviai tas gyvenimas kartu su vaikų augimu“, – šypsojosi A.Grudinskis-Grūdas.

„Nėra paaiškinimo, ką reiškia turėti vaikų, kol to nepatiri savo kailiu. Tai yra didžiulė atsakomybė, nes vaikai yra ne žaislai. Jiems reikalingas be proto didelis ir įvairus dėmesys. Prie to prisideda krūvos darbų, rūpesčių ir marios kitų dalykų, kurių eigą nusprendi ne tu, bet vis tiek turi viską sustyguoti ir padaryti. Žodžiais tai apibūdinti yra labai sunku“, – apie tėvystę kalbėjo Algirdas.

Asmeninio albumo nuotr./Algirdas ir Justina Grudinskiai su atžalomis
Asmeninio albumo nuotr./Algirdas ir Justina Grudinskiai su atžalomis

A.Grudinskis pasakojo, kad jiedu su Justina yra pasidaliję ir tam tikromis pareigomis, kad jųdviejų buitis su vaikais būtų kuo sklandesnė.

„Darbus pasiskirstome natūraliai. Mano šventa pareiga yra maudyti vaikus. Iki tol, kol žmona nėjo į darbą, vaikus maitindavo ji. O dabar, pavyzdžiui, kas išeina į darbą, tas į darželį nuveda ir parveda. Turime taisyklę, kad porą dienų per savaitę su vaikais būtumėme abu, o ne po vieną“, – sakė A.Grudinskis.

O laiko sau užtenka? „Praktiškai visas laikas atiduodamas vaikams arba darbui, kad būtų geriau vaikams. Belieka turėti malonius darbus, kad laikas, praleistas darbe, būtų traktuojamas, kaip laisvalaikis“, – juokėsi A.Grudinskis-Grūdas.

Kad ir kiek būtų rūpesčių, būti tėčiu, pasak Grūdo, yra pats maloniausias užsiėmimas.

„Kartais žmonės sako, kad maža vaiko šypsena gali nubraukti visos dienos problemas. Iš tikrųjų, tame yra labai daug tiesos. Kai nusišypso tavo sūnūs, nors prieš tai klykia penkias valandas be perstojo, ta trumpa akimirka kompensuoja visą vargą“, – sakė A.Grudinskis.

A.Grudinskis pasakojo, kad norint būti geru tėvu, reikia mokytis visą gyvenimą, o kai su tėvyste susiduri „akis į akį“, kitų patarimai tampa ne tokie svarbūs.

Asmeninio albumo nuotr./Algirdas Grudinskis su atžalomis
Asmeninio albumo nuotr./Algirdas Grudinskis su atžalomis

„Tam tikrą pavyzdį imu ir iš savų tėvų, bet juk neatsimenu, kokį jie pavyzdį man rodė, kai buvau vaikas. Dalį kažkokių dalykų dar ateityje pritaikysiu, o dabar visko mokomės patys. Aišku, žmona skaitė kažkokios literatūros. Labiausiai vadovaujaės patarimu, kad reikia režimo, kurio sąžiningai laikomės. Tai labai mums padėjo, tad visiems, kurie dar susilauks vaikų, rekomenduoju laikytis režimo ir viskas bus tvarkoje“, – teigė A.Grudinskis-Grūdas.

Pasak A.Grudinskio-Grūdo, tėvystei pasiruošti – neįmanoma: „Visaip gyvenime būna – kartais žmonės užskrenda ant tos tėvystės, tai ten nieks nenusprendžia. Belieka tikėtis, kad smegenyse visi jungikliai tinkamai įsijungs, kad būtų normalus vyras ir geras tėvas. Dar kitokių pavyzdžių milijonas. Kai kurie planuoja atsakingai šeimą, o kai kurie išvis visą gyvenimą pralaksto ir jiems niekas neįdomu. Net nežinau kaip čia švelniai patarti, kad neskaudėtų. Jeigu žmogus nori turėti laiko sau, gali apie tėvystę pamiršti. Bet jeigu iš tikrųjų myli vaikus, tegul nedvejoja ir spjauna į tą laiką sau.“

Ką apskritai reiškia būti tėvu? „Tai saugumo jausmo užtikrinimas tiek vaikams, tiek žmonai. Kai jauti, kad bent žiūpsnelį to gali atnešti ir stengiesi, tai ir esi tėtis“, – 15min pasakojo A.Grudinskis-Grūdas.

Daugiau šeimos akimirkų žiūrėkite galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką