Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 23d. 19:00

E.Monginienė prie patikros punkto pateko į incidentą: kaltina pareigūną įstatymų neišmanymu

Elvyra Monginienė, policijos kontrolės postas
Mačiaus Žičkaus, 15min nuotr. / Elvyra Monginienė, policijos kontrolės postas

Savaitgalį įvedus griežtą judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, į nemalonią situaciją pateko papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė. Žinoma moteris šeštadienį bandė nuvykti į savo darbo vietą, esančią Raudondvario plente, tačiau sustabdžius policijos pareigūnui, anot Elvyros, teko ne tik susidurti su jo nepagarbiu bendravimu, bet ir aiškintis, kodėl ant dokumentų nėra antspaudo.

Savaitgalį policija patikrinimo postuose nepraleido daugiau kaip 12,2 tūkst. automobilių. Nors į šią statistiką Elvyra Monginienė nepateko, vis dėlto pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose viešai pasipiktino pareigūnų darbu.

„Noriu pasakyti, jeigu per šias šventes bus ir daugiau tokių „neapsiskaičiusių“ pareigūnų, kokių buvo šį savaitgalį, pamatys, ko nematę. Prižadu.

Paduodi įmonės dokumentą, sako atgal: „Jūsų dokumentas negalioja, nėra štampo. Nes UAB negali gyvuoti be štampo. Ir, aišku, kaip labiausiai įtartina, tikrino visus dokumentus. Apie kokia ES kalbame? Su Lietuvos įstatymų žinojimu ne kažką, ponai policininkai“, – feisbuke rašė Elvyra.

15min susisiekus su moterimi, ji teigė gyvenanti bei esanti registruota Kauno rajono kaime – Užliedžiuose. Ten pat registruota ir jos UAB „Musės imperija“, tačiau ofisas yra įsikūręs Raudondvario plente.

Artėjant didžiosioms metų šventėms moteris sakė turėjusi supakuoti bei išsiųsti likusias dovanas bei prekes klientėms, o tai padaryti namuose, anot Elvyros, nebūtų pavykę, todėl teko važiuoti į ofisą.

„Visos mano darbuotojos, kaip ir aš pati, turi įsakymą, kad galime dirbti ofise. Mums nepavyktų visko persivežti į namus, pavyzdžiui, siuvimo mašinų“, – teigė pašnekovė.

„Elvyra Design“ nuotr./Elvyra Monginienė
„Elvyra Design“ nuotr./Elvyra Monginienė

Elvyra sakė buvusi užtikrinta, kad ir ją be jokių nesklandumų praleis pro patikros postą. Tačiau policininkui pateikus dokumentus, jie pasirodė netinkami.

„Visus paprastai praleido, o kai aš parodžiau įsakymą, man pasakė: „Jūs manęs nekvailinkite“, į mane kreipėsi „tu“, teigė, kad mano dokumentas negalioja, nes nėra štampo. Bet juk mano UAB yra be štampo, tik su parašu, o tai įstatymuose yra teisėta“, – sakė Elvyra.

Kad įrodytų, jog iš tikrųjų jos darbo vieta yra Raudondvario plente, moteris policininkui parodė internetinį puslapį, tačiau, jos teigimu, gavo tik dar vieną nepagarbų policininko atsaką.

„Sakė: „Na ką, suksitės į Užliedžius“. Pakartojau, kad turiu savo teises, juk nevažiavau ko nors blogo daryti. Policininkas tuomet iškeliavo su mano dokumentais pas save į mašiną, juos patikrino. Per tą laiką dar spėjau paskambinti buhalterei, paprašiau su juo pasikalbėti, paaiškinti, kodėl dokumentuose nėra štampo, bet policininkas atsisakė“, – sakė Elvyra.

Susidūrusi su tokia situacija, moteris piktinosi, kad policininkas nežinojo, jog tokie dokumentai, turintys suteikti teisę nuvykti į kitą savivaldybę, gali būti be antspaudų.

„Atiduodamas dokumentus jis nepripažino savo kaltės. Sakė, kad dokumentas be antspaudo negalioja. O juk galėjo atsiprašyti, pasakyti, jog suklydo. Jis buvo labai naglas, atrodė, kad važiuoju ko nors pavogti, kaip su didžiausia nusikaltėle elgėsi“, – pykčio neslėpė moteris.

Elvyra 15min teigė puikiai suprantanti, kad policijos pareigūnams reikėjo suvaldyti važiuojančių žmonių srautą, bet piktinosi jų įstatymų neišmanymu.

„Tegul jiems papasakoja, kokie yra įstatymai ir ką galima praleisti, kai turi rankose visus reikiamus dokumentus“, – toliau dėstė E.Monginienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Stacionarus policijos kontrolės postas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Stacionarus policijos kontrolės postas

Paklausta, ar dėl šio įvykio svarstė kreiptis į policiją, pašnekovė teigė turėjusi tokių minčių, tačiau prieš artėjančias šventes nenorėjo turėti nemalonumų. Užteko viešai pasidalinti įrašu, perspėti sekėjus ir draugus apie tokį nemalonų incidentą.

„Kokia dabar bebūtų situacija, manau, turi išlikti pagarba žmogui. Suprantu, kad daug kas nori išsisukti, pravažiuoti, o aš tiesiog norėjau nuvažiuoti į darbą. Man reikia mokėti mokesčius, algas. Aš negaliu sėdėti ir žiūrėti pro langą“, – sakė E.Monginienė.

Policija rekomenduoja turėti pasirašytus ir antspauduotus dokumentus

15min Kauno policijos komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė teigė, kad ne tik Kaune, bet ir visoje šalyje, kiekvienas pareigūnas, vykstantis dirbti į kontrolės postą, išklauso nuotolinius mokymus ir yra instruktuojamas už pamainą atsakingo asmens.

„Siekiant išsiaiškinti, ar tikrinamam asmeniui taikytinos išimtys, asmuo gali būti paprašytas pateikti vykimą pateisinančius dokumentus, pvz., mirties liudijimo kopiją, nekilnojamojo turto dokumentus, darbo pažymėjimą ir kt. Jeigu asmuo tokių dokumentų neturi, o pareigūnas abejoja informacijos patikimumu, ji gali būti papildomai tikrinama poste dirbantiems arba policijos pajėgas valdantiems pareigūnams prieinamose duomenų bazėse.

Patikrinimą atliekantis pareigūnas galutinį sprendimą dėl vykstančių asmenų priima remdamasis disponuojamos informacijos visuma“, – paklausta, kokius dokumentus policijos pareigūnui turi pateikti žmogus, vykstantis į kitą savivaldybę, teigė O.Vaitkevičienė.

Kad tokia ar panaši situacija, su kuria susidūrė E.Monginienė nekeltų nepatogumų, Kauno policijos komunikacijos poskyrio vedėja rekomenduoja turėti pasirašytus ir anstpauduotus dokumentus, jų kopijas bei skaitmenines nuotraukas.

„Kilus abejonėms, pareigūnas informaciją gali patikrinti duomenų bazėse. Žinoma, tai užtrunka ir, natūralu, sudaro nepatogumų patiems gyventojams. Jeigu duomenų bazėse darbovietė nerodoma, žinoma, gali nutikti ir taip, kad asmuo bus nepraleistas“, – 15min komentavo Odeta.

Vis dėlto šeštadienį į Raudondvario plentą vykusią Elvyrą pareigūnas praleido. Paklausus, ar jis šiuo atveju pasielgė teisingai, O.Vaitkevičienė teigė, kad kilus abejonei, policininkai skatinami maksimaliai patikrinti pateikiamą informaciją. Tad šiuo, Elvyros atveju, buvo pasielgta tinkamai.

Anot O.Vaitkevičienės, sunku komentuoti bei vertinti, ar pareigūnas su Elvyra iš tiesų bendravo nepagarbiai, ar siekė tik išsiaiškinti pateikiamus duomenis, nežinant pilnos informacijos.

„Kiekvieno gyventojo prašome maksimaliai įsivertinti kelionės būtiną, o jam esant, su savimi turėti kuo išsamesnę informaciją pateikiančius dokumentus, kad ne tik nekiltų papildomų klausimų, bet tuo ir pačiu patikra užtruktų kiek įmanoma trumpiau“, – teigė Kauno policijos komunikacijos poskyrio vedėja.

Komentarai: 74

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką