TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Eglė Jackaitė tapo organizacijos „Lietuvos Caritas“ savanore

Aistė Pilvelytė (kairėje) ir Eglė Jackaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Aistė Pilvelytė, sesuo Celina ir Eglė Jackaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Man visai nesinori apie tai garsiai kalbėti, nes tai be galo jautri tema,“ – susijaudinusi pokalbį pradeda Klaipėdos dramos teatro aktorė, Socialinių mokslų kolegijos dėstytoja, renginių organizatorė ir vedėja Eglė Jackaitė. Tema išties jautri: aktorė tapo „Lietuvos Carito“ savanore ir ėmėsi itin subtilios užduoties – organizuoti Panevėžio moterų pataisos namuose bausmę atliekančioms moterims susitikimus su jų išsiilgusiais vaikais.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vasara Eglė Jackaitė susipažino su labdaros ir paramos organizacijos „Lietuvos Caritas“ projekto „Kalinių globa ir reintegracija“ koordinatoriumi Vytautu Ilevičiumi, kuris pakvietė ją savo akimis pamatyti, kaip ir kuo moterys gyvena Panevėžio įkalinimo įstaigoje.

„Kai lankiausi Panevėžio pataisos namuose, bendravau su moterimis, atliekančiomis bausmę: begalinį liūdesį ir ilgesį girdėjau jų žodžiuose, mačiau akyse. Dauguma motinų atvirai sakė, kad viską gali išverti, tačiau tai, kad nemato ir negali apkabinti savo vaikų – nepakeliama. Pati esu mama, todėl puikiai tą suprantu,“ – kalbėjo E.Jackaitė.

Daugumos bausmę atliekančių moterų atžalos gyvena vaikų globos namuose arba su artimaisiais, kurie neturi finansinių galimybių nuvažiuoti iki Panevėžio miesto. Todėl aktorė nori atkreipti visuomenės dėmesį ir prašo paramos iš visų, kurie nori ir gali prisidėti prie, rodos, labai paprasto tikslo: padėti vaikams pamatyti savo mamas.

„Suaugęs žmogus galbūt padarė klaidą ir dabar už ją moka laisvės kaina. Nereikia jų dar kartą teisti, jie jau už tai moka, tačiau jų vaikai, kurie yra mūsų visų ateitis, tikrai niekuo nenusikalto. Todėl, jei tik galime, padėkime jiems. Juk kartais reikia tiek nedaug: mažos vilties, kuri uždegtų stimulą gyventi ir laukti“, – sakė aktorė.

E.Jackaitė džiaugiasi, kad pažįstamų rate jai jau pavyko rasti ne vieną žmogų, kuris noriai prisidėjo prie šios misijos. „Ypač noriu padėkoti transporto įmonės „Ingotransa“ atstovams, kurie pažadėjo iš visos Lietuvos kampelių surinkti mamų išsiilgusius vaikučius ir nuvežti į Panevėžį pas jų laukiančias mamas. Jei tokių įmonių, taksi firmų ar pavienių žmonių atsirastų daugiau – būtų  nuostabu“, – sakė aktorė.

Tie, kurie negali skirti savo laiko ar transporto, gali prisėdėti aukodami „Lietuvos Caritui“, sąskaitos numeris: LT077300010125689426. Būtina nurodyti, kad pinigai skirti projektui „Mylėk savo artimą...“

Neseniai labdaros ir paramos organizacija „Lietuvos Caritas“ Kaune organizavo gražų padėkos renginį „Mylėk savo artimą...“, kuris buvo skirtas visiems geros valios žmonėms bei savanoriams.

E.Jackaitė sako, kad jai buvo didžiulė garbė vesti šį renginį, ir dėkoja savo artimai draugei, dainininkei Aistei Pilvelytei, už tai, kad ji susirinkusiems dovanojo savo dainas.  Aktorė taip pat dėkoja visiems renginyje dalyvavusiems savanoriams bei visų krikščioniškų bažnyčių nariams, besirūpinantiems teistais asmenimis.

„Neslėpsiu, artimieji manęs dažnai klausia, kodėl aš tai darau: juk visų neišgelbėsiu, be to, bus įvairių interpretacijų, apkalbų... O man atrodo, kad nieko nėra blogiau už abejingumą. Kritikai ir negatyvioms mintimis jau seniai tapau atspari, – šypsosi Eglė Jackaitė. - Man ne taip ir svarbu, kas ką pagalvos ar pasakys, nes aš noriu padėti žmonėms, o jei galiu įkvėpti tikėjimo ir suteikti vilties šiandien įveikti tuos sunkumus, tada dar geriau.  Juk viskas kinta. Po kiekvieno etapo ateina naujas. Todėl mylėkime savo artimą, net gi tą, kuris šiandien yra nelaimėje.“

Asmeninio albumo nuotr./Ia kairės: Vytautas Ilevičius, Janina Kukauskienė, Eglė Jackaitė, Auara Sinkevičiūtė, Lina Striokaitė, Milita Žitkutė
Iš kairės: Vytautas Ilevičius, Janina Kukauskienė, Eglė Jackaitė, Aušra Sinkevičiūtė, Lina Striokaitė, Milita Žitkutė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką