Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eglės Jackaitės kaltinama Erika Kabečiūtė: „Noriu, kad šis „spektaklis“ kuo greičiau baigtųsi“ (papildyta lapkričio 5 d.)

Erika Kabečiūtė
G. Skaraitienės nuotr. / Erika Kabečiūtė
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Kol visi laukia, kuo baigsis istorija, kurioje aktorė Eglė Jackaitė (37) kaltinama stambiu mastu apgaudinėjusi valstybę, kita šios bylos kaltinamoji E. Kabečiūtė (25) nusprendė nebetylėti. „Nesu Eglės priešė, nelinkiu jai laisvės atėmimo bausmės, tačiau man ne vis vien, kad esu jos apkalbama ir viešai kaltinama melu“, – žurnalui „Privatu!“ sako Erika.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ikiteisminis tyrimas vyksta dvejus metus, tačiau iki šiol savo poziciją žiniasklaidoje išdėstė tik viena kaltinamoji – aktorė E. Jackaitė. Kodėl ir Tu nusprendei prabilti?

To, ką man teko išgyventi, kiek praleisti nemigos naktų, kiek paaukoti nervų, niekam nelinkėčiau. Niekada nenorėjau būti viešu asmeniu, laikiausi nuošalyje, tačiau daugiau, girdėdama, kaip esu šmeižiama, tylėti nebegaliu. Niekada nebūčiau patikėjusi, kad žmogus gali taip žemai pulti. Esu viešai vadinama melage, kai visi surinkti faktai rodo priešingai. Galiu dar kartą viešai patvirtinti: Eglė mano įmonėje nedirbo, mes abi pažeidėme įstatymus. Aš tai pripažinau, o ji neigia tiesą, pasitelkdama savo draugus, žiniasklaidos priemones, viešai ašarodama ir bandydama suminkštinti teisėsaugos pareigūnų ir apgautos visuomenės širdis.

Kokia šios istorijos pradžia?

Kadangi jos vaikelio tėvas yra man nuo vaikystės pažįstamas, jis mus su Egle ir suvedė. Ji man pasiguodė, kad vienintelės oficialios jos pajamos yra 1000 litų, gaunamos iš Klaipėdos dramos teatro. Tokiu atveju jos mėnesinė motinystės pašalpa būtų siekusi 700 litų. Tą, beje, patvirtino ir „Sodros“ atstovai teisme. Eglė manęs paprašė paslaugos – aš jai ištiesiau pagalbos ranką. Visa tai buvo sutvarkyta, kai jos nėštumas buvo dar labai ankstyvas. Eglė prašė sutvarkyti dokumentus kuo skubiau, nors pasinaudojusi mano geranoriškumu dabar bando visus įtikinti, neva tuo metu nežinojusi, kad laukiasi.

Jai nebuvo net išduotas darbo pažymėjimas, nebuvo jokios kalbos apie jos darbą mano įmonėje – tiesiog ji paprašė fiktyviai įforminti 12 000 litų atlyginimą. Tiesą sakant, aš jai net nebūčiau patikėjusi bendrauti su klientais, nes šioje srityje ji visiškai nekompetentinga. Tai ne šou verslas, todėl jos žinomumas ne tiek padėtų, kiek, greičiau, pakenktų – kažin ar rimti verslininkai norėtų sudaryti sandorius su aktore.

Tau gaila Eglės?

Taip, labai gaila. Aš ją užjaučiu. Eglė papuolė į nepavydėtiną situaciją. Tačiau, užuot juodinusi mane ir išsisukinėjusi teisme, ji turėjo ne vieną progą prisipažinti pažeidusi įstatymus. Niekaip negaliu pateisinti tokio akiplėšiško melo.

Ar tokiai avantiūrai ryžaisi tik iš geros širdies ar tikėdamasi apčiuopiamos naudos? Galbūt Eglė siūlė vėliau pinigus pasidalyti?

Galiu drąsiai pareikšti, kad iš to nei tikėjausi, nei gavau kažkokios naudos. Daugiausia, ką ji galbūt man būtų pasiūliusi, tai kvietimą į kokį nors savo spektaklį. Per savo trumparegystę ir gerą širdį aš patyriau didžiulį finansinį ir moralinį nuostolį.

Ar Tau buvo kilusi mintis, kad šis sandoris gali baigtis labai liūdnai?

Nebuvo tokios minties, nes tuo metu beveik visos būsimosios mamytės stengdavosi tokiu būdu užsitikrinti sau sotesnę ateitį. Nemaniau, kad pažeidžiu įstatymą. Kita vertus, tuo metu maniau, kad darbdavio ir darbuotojo susitarimas yra jų asmeninis reikalas. Kai supratau, kad pasielgiau netinkamai, iškart pripažinau savo kaltę.

Kas Tau už tai gresia?

Didžiulė bauda. Jau anksčiau su „Sodra“ pasirašiau taikos sutartį, grąžinau pusę sumos, kuri buvo išmokėta Eglei. Kadangi ji neprisipažįsta, man gali tekti padengti visą valstybei padarytą žalą. Nenuleidžiu rankų, esu jauna ir veikli, todėl užsidirbsiu. Labiausiai noriu, kad šis „spektaklis“ kuo greičiau baigtųsi. Suprantu, kad jos asmeninis gyvenimas nenusisekė, tačiau kodėl aš turėčiau už tai atsakyti?

Beje, jeigu aš nebūčiau prisipažinusi, byloje pakaktų faktų mus apkaltinti. Jai kaltinimai nuo to nesikeičia. Manau, Eglei labiausiai pikta, kad aš prisipažinau.

Kaip vertini kalbas, kad Tu ir buvęs Eglės gyvenimo draugas ją apgavote, o ji net nežinojo apie padidintą atlyginimą?

Pinigai buvo pervedami į jos asmeninę sąskaitą, kasos pajamų orderiuose yra jos, o ne kieno nors kito parašai. Negi įmanoma nepastebėti kiekvieną mėnesį įplaukiančių didžiulių sumų? Juk ne aš ir ne jos vaikelio tėvas, o būtent ji ėjo į „Sodrą“, pildė prašymą motinystės išmoką gauti nurodydama savo atlyginimą. Tai yra nenuginčijami faktai, kurie patvirtina tiesą.

Pasakyk atvirai, ar gailiesi? Ar dar kartą ištiestum pagalbos ranką?

Aš visada esu pasiruošusi padėti, tačiau tik ne tokiais būdais. Be abejo, gailiuosi. Tai man buvo skaudi pamoka. Klysti žmogiška. Svarbiausia yra pripažinti savo kaltę ir toliau gyventi oriai ir sąžiningai.

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką