Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 8d. 14:50

Emigranto lietuvio istorija: išvyko dirbti statybininku, o dabar tenkina keisčiausias turtuolių užgaidas

Andrius laidoje „(Ne)emigrantai“
LRT nuotr. / Andrius laidoje „(Ne)emigrantai“

Kaip ir daugelis tautiečių, Andrius prieš 15 metų į Londoną išvyko ieškoti geresnio gyvenimo. Tačiau jau netrukus jam teko mesti darbą statybų sektoriuje, ir viskas apsivertė aukštyn kojomis.

„Aš pradėjau nuo statybų. Bet po 2 mėnesių pasakiau sau: taip gyvent nenoriu, kaip gyvena dauguma atvažiavusių žmonių. Nenoriu nuo 7 val. ryto iki vakaro dirbti, nešioti. Nusprendžiau, kad reikia eiti kitu keliu“, – šį vakarą pasirodysiančioje LRT laidoje „(Ne)emigrantai“ atvirai pasakoja Andrius.

Londonas emigrantui Andriui buvo tarsi baltas popieriaus lapas. Norėjosi daug nuveikti, o ir galimybių jaunas vyras matė apsčiai. Andrius sako atvirai: kartais tam, kad pasiektum didelių tikslų, visai nereikia daug laiko ir pastangų, o tiesiog kelių gudrių ėjimų.

Vos porą mėnesių pas turtingą anglą pradirbęs lietuvis išgirdo, jog viršininkas ieško ne tik vairuotojo, bet ir žmogaus, kuris taptų jo dešiniąja ranka. Aplenkęs visus kolegas Andrius nuskubėjo pas savo vadovą ir prisistatė kaip pats geriausias kandidatas asmeninio vairuotojo darbui. „Tai buvo nežemiškas pasitikėjimas savimi“, – dabar juokiasi jis.

LRT nuotr./Andrius laidoje „(Ne)emigrantai“
LRT nuotr./Andrius laidoje „(Ne)emigrantai“

Lietuvio drąsa ir uolumas, noras mokytis patiko turtingam anglui, todėl šis patikėjo juo ir suteikė galimybę visiškai pakeisti savo gyvenimą. Per vieną dieną statybininkas virto kostiumuotu asistentu. „Tas darbas buvo tarsi aukštoji mokykla, kurioje išmokau sau visiškai svetimų dalykų“, – sako Andrius.

Šešerius metus kasdien, be jokių išeiginių ir asmeninio gyvenimo Andrius padėjo savo vadovui ne tik namuose, bet ir komandiruotėse. Kol galiausiai visiškai neliko laiko sau: „Tada buvo paskutinis lašas, kai paprašė nuvežti jį į Šveicariją. Tai buvo prieš Kalėdas ar Naujus metus“, – apie lūžį savo gyvenime kalba Andrius.

Tuomet lietuvis nusprendė, kad jau sukaupė tiek patirties, jog gali priklausyti ne vienam šeimininkui, o dirbti su daug klientų. Itin svarbių asmenų asistentas – taip dabar skamba jo pareigos: „Mes darom viską turtingiems žmonėms, kurie nori nekilnojamojo turto, kurie nori susirasti auklę, vairuotoją, sodininką, nori nusipirkti lėktuvą, jachtą... Viskas, kas tik įmanoma pagal kliento norus nuo A iki Z“, – apie iššūkių kupiną darbo pobūdį laidoje pasakoja vyras.

Andrius atviras: galingiausi pasaulio žmonės nekenčia žodžio „neįmanoma“, todėl šiame versle turi tiesiog akimirksniu sugalvoti, kaip išspręsti iškilusias problemas. Jo užsakovams svarbiausia gauti tai, ko paprašė. „Žmogus atskrenda po 5 val., jis man sako: būsiu po 6 val. su savo privačiu lėktuvu, noriu kokteilių. O tų kokteilių yra tik Prancūzijoj“, – įdomiausiomis istorijomis dalijasi lietuvis.

LRT nuotr./Andrius laidoje „(Ne)emigrantai“
LRT nuotr./Andrius laidoje „(Ne)emigrantai“

Andrius sako, kad per vieną blogai ištartą žodį viskas, kas buvo sukurta, gali akimirksniu sugriūti. Todėl visomis išgalėmis stengiasi neprarasti klientų pasitikėjimo: „Vardą, reputaciją gali kurti 15–20 metų, bet vienas skambutis arba vienas žodis kažkam, netgi šiandien darant laidą galėjau kažką pasakyt – vardą, pavardę, ir mano reputacija galėjo baigtis.“

Kol taip nenutiko, Andrius intensyviai darbuojasi, visgi tikėdamas, kad ateis ramesni laikai: savo žmonai jis yra pažadėjęs, jog užsiims tuo dar kelerius metus, o paskui tiesiog atsitrauks ir mėgausis ramiu gyvenimu su ja. Savo įspūdinga biografija lietuvis pasidalys laidoje „(Ne)emigrantai“ šį vakarą 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką