Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Emigrantus Londone dainuoti mokanti Daina Bilevičiūtė: „Tikiu, kad jie taps žvaigždėmis“

Daina Bilevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Daina Bilevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau beveik metai, kaip dainininkė Daina Bilevičiūtė kas mėnesį maždaug savaitei kelia sparnus į Londoną. Ten ji moko lietuvių emigrantų vaikus dainavimo, veda klasikinio vokalo pamokas. Vos prieš kelias dienas ji grįžo į Vilnių, tačiau iki šiol dar gyvena kelionės nuotaikomis. Ir nors Londone ji jaučiasi tarsi žuvis vandenyje, vis dėlto sako, kad kiekvienas vizitas – savaip išskirtinis, savaip įdomus, apipintas skirtingomis istorijomis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė ir Raisa Šarkienė

Šįkart dešimt dienų Didžiosios Britanijos sostinėje praleidusi Daina rado laiko ne tik darbui ir pamokoms – ji spėjo pasilepinti ir pramogomis. „Įprastai neturiu laiko ekskursijoms, tačiau šįkart aplankiau net tris įdomias vietas: Britų, Istorijos bei Viktorijos ir Alberto muziejus. Taip pat užlipau 311 laiptelių į paminklą, nuo kurio viršūnės atsivėrė Londono panorama“, – Žmonės.lt pasakojo Daina.

Kaskart viešėdama Londone ji aplanko ne tik savo 10–15 mokinių, bet ir jų tėvus, šeimas, su kuriomis ji jau spėjo šiltai susidraugauti. „Nors pernai turėjau ir dvi filipinietes mokines, man smagu mokyti lietuvius. Emigrantai kiek kitaip mąsto: iš vienos pusės, jie imlesni naujovėms, iš kitos – labiau nori žmogiško bendravimo. Jau šiandien esame suplanavę, ką veiksim, kai atvyksiu kitą kartą“, – sakė ji.

Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė

Ir nors skrydžiai – nepigus malonumas, o ir atima nemažai laiko, Daina sako kol kas apie galimybę persikraustyti į Londoną nesvarstanti. „Rytų Londone jaučiuosi lyg namuose. Viskas aplink lietuviška: parduotuvės, kavinės, apskritai, kultūra, gatvėse visi kalba lietuviškai. Tačiau man patinka keliauti, kol kas nenoriu ten gyventi visą laiką“, – pasakojo dainininkė.

Pasak jos, į dainavimo pamokas emigrantai taip pat žiūri rimčiau. Be to, jiems ten daugiau galimybių sėkmingai tobulėti. „Mano mokiniai – labai gabūs. Viena mergina – tarptautinių konkursų laureatė, dabar ruošiamės kartu vykti į Moldaviją, ten ji dainuos kartu su orkestru“, – sakė ji.

D.Bilevičiūtė įsitikinusi, kad Lietuvoje lygis dar nepasiekė Europos standartų, o atlikėjai gimtojoje šalyje dar turi ko pasimokyti. „Mūsų dainininkams reikia stipriai padirbėti. Lietuvoje vyrauja tokia keista tendencija – jei turi gražų užpakaliuką, vadinasi, gali dainuoti. Kitose užsienio šalyse to užpakaliuko neužtenka – reikia turėti dar ir stiprų balsą, charizmos, šarmo“, – sakė ji.

Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė

Šiuo metu Daina yra dviejų prodiuserinių kompanijų Didžiojoje Britanijoje ir JAV atstovė, todėl, kaip pati sako, turi minčių savo mokinius išgarsinti ne tik Europoje, bet ir už Atlanto. Daina užsiminė turinti kontaktų Niujorke – už 7 tūkst. dolerių ji drauge su profesionalų komanda sudaro galimybę susidraugauti su „Universal Music“. Esą ten garsūs prodiuseriai, stilistai, vokalo mokytojai – visi jie per penkias dienas gali padėti tapti „žvaigžde“. Būtent to ji tikisi ir iš savo mokinių.

„Visada mėgau tai, kas kitaip. Man patinka eksperimentuoti, išbandyti naujus dalykus. Išbandžiau save „Metamorfozių“ projekte, populiariojoje klasikoje, kabarete – man viskas įdomu. O dabar to mokau savo mokinius“, – juokėsi ji.

Daina jau kuria planus pavasarį vykti į Niujorką, vėliau – aplankyti Tokiją. Ten ji su savo mokiniais ketina surengti pasirodymus. Su D.Bilevičiūtės dainavimo mokykla ji jau spėjo apkeliauti Rusiją, Moldaviją, Latviją. „Visi lietuviai nori būti žvaigždėmis, tačiau tingi dirbti. Turi gerus balsus, o tingi dainuoti, judėti. Mažai dirba kūnu, jie nemoka užburti. Būtent to ir mokau savo vaikus“, – sakė D.Bilevičiūtė.

Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Daina Bilevičiūtė
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką