Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Erotinės fotografijos meistras Vilmantas Žilinskas nesileidžia mokomas padorumo

N-18
Fotosesijos kadras
Vilmanto Žilinsko nuotr. / Fotosesijos kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Fotografas Vilmantas Žilinskas nevadina savęs meistru. Tačiau jo fotografijos mėgėjiškos visai neatrodo – stebina jausmingumu, subtilumu, į jas norisi įsižiūrėti. Pagrindinis V.Žilinsko arkliukas – erotika. Merginos nesibodi išsirengti prieš menininko fotoobjektyvą, o gauti rezultatai priverčia aiktelti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Rankose laikydamas fotoaparatą V.Žilinskas tikina siekiantis sulaužyti stereotipus. Pranokti patį save – tokį iššūkį jis sau kelia kaskart, kai spusteli aparato mygtuką. Tačiau prabilęs apie save kuklinasi: „Esu iš tų, apie kuriuos sako, jog moka viską, tačiau nieko idealiai. Tačiau mėginu paneigti šį posakį ir stengiuosi visose srityse, kuriose dirbu, tai daryti maksimaliai gerai.“

Aistra erotikai

Fotografuoja jis viską: renginius, daiktus, modelius, vestuves, jaunavedžius. Vis dėlto didžiausia aistra jam – erotika. Subtiliai apsinuoginusias ar net visai nusirengusias merginas V.Žilinskas fotografuoja jau ilgiau nei ketverius metus, jo darbai jau buvo įvertinti – pavyzdžiui, kelias nuotraukas išspausdino žurnalas „Playboy“. 

„Esu ne kartą girdėjęs apie man klijuojamą erotikos fotografo vardą. Iš dalies malonu, jog žmonės atpažįsta mano fotografijas,  bet, iš kitos pusės, tai verčia pasitempti bei įžiebia norą priminti mano sekėjams, jog moku ne tik ją fotografuoti. Nemėgstu etikečių, visada norėjau būti įvairių sričių fotografu, o klijuojamos etiketės gali atbaidyti kitos srities klientus. Ypač konservatyvumu dar kol kas pasižyminčioje Lietuvoje“, – svarsto menininkas. 

Anot V.Žilinsko, erotika – turbūt pats sudėtingiausias fotografijos žanras, konkuruoti savo specifika ir sunkumu galintis nebent su karo fotografija. „Daug domėjausi kūno kalba, kūno fotografija, stebėjau geriausių užsienio fotografų darbus, susikaupė daug idėjų ir pradėjau jas įgyvendinti. Viskas prasidėjo, turbūt, kaip ir daugumai fotografų – imi už rankos pažįstamą, draugę ar savo merginą ir eini eksperimentuoti. Tai vyksta palaipsniui, visų pirma paprastos fotosesijos, tada mada, tada lengva „glamūrinė erotika“, ir tik tada subręsti tikrajai erotikai ir nuogo kūno fotografijai“, – nuo pradžių pasakoja jis. 

Vilmanto Žilinsko nuotr./Fotosesijos kadras
Vilmanto Žilinsko nuotr./Fotosesijos kadras

Vidury rudens – apsinuoginusi Vijolė

Savo nuotraukas V.Žilinskas publikuoja internete: visų pirma „Facebook“ tinkle, kur sulaukia daugiausia peržiūrų, taip pat keliuose fotografų interneto puslapiuose. „Šių laikų geriausia parodų salė – internetas. Tai ir patogiau, ir operatyviau. Nebe tie laikai, jog galėčiau leisti sau ir savo žiūrovams laukti kitos parodos, kol mano nuotraukos atsidurs viešumoje“, – sako.

Būtent „Facebook“ publikuota rudeniška nuotrauka, kurioje subtiliai apsinuoginusi Trakų Vokėje pozuoja šokėja Vijolė, sulaukė didelio ažiotažo. Šioje nuotraukoje viskas susilieja į vieną: graži laiba mergina, spalvotas ruduo, romantika, svajingumas, estetika. 

„Pamačiau pro savo balkoną ryškiai raudonus vijoklių lapus ir pagalvojau, kad reiktų šį raudonį įamžinti. Sinoptikams prieš porą savaičių pranešus, jog greitu metu Lietuvoje bus atšilimas – suskubau: važiavau ieškoti vietos, suknelės, parašiau Vijolei, paskambinau savo komandai ir gimė ši nuotrauka. Reziumuojant, dažniausiai idėjos gimsta spontaniškai bei yra susijusios su tam tikra mane supančia aplinka.“

Vilmanto Žilinsko nuotr./Vijolė
Vilmanto Žilinsko nuotr./Vijolė

Ir su šokėja Vijole V.Žilinskas susipažino internetu. Dabar vadina ją moteriškumo įsikūnijimu, todėl ir fotografuoti ją labai mėgsta. „Ji žavinga, seksuali, be galo moteriška, gracinga. Laisvalaikiu ją galima sutikti šokančią klubuose. Tačiau susipažinome su ja ne klube“, – pasakoja. Savo mūzą V.Žilinskas atrado „Facebook“ grupėje „Noriu fotografuotis“, įsiminęs merginos veidą ilgainiui pakvietė dalyvauti seminare. 

„Pirmą kartą gyvai ją pamatęs savo mokymuose kaip modelį supratau – mes dar susitiksime ne vienoje fotosesijoje. Pabendravus daugiau išaiškėjo, jog mūsų požiūriai apie meninę ir erotinę fotografiją sutampa, todėl po to seminaro fotografavau ją dar porą kartų. Vieną kartą „Red & White“ apartamentuose Vilniuje, ir antrą kartą – raudonuojančių lapų apsuptyje prie Trakų Vokės dvaro. Abi fotosesijos pavyko puikiai!“ – džiaugiasi.

Vilmanto Žilinsko nuotr./Fotosesijos kadras
Vilmanto Žilinsko nuotr./Fotosesijos kadras

Būna, pamoko padorumo

Kokių įvertinimų V.Žilinskas sulaukia iš žiūrovų? „Sulaukiu labai daug žinučių iš mane palaikančių žmonių, džiaugiuosi matydamas, kaip sparčiai nuotraukos yra „laikinamos“ ir jomis dalijamasi, tai savotiškas lakmuso popierėlis. Prastais darbais, matyt, niekas nesidalintų ir dėmesio į juos nekreiptų. Bent stengiuosi save taip guosti“, – šypsosi. 

Tačiau neslepia – būna, sulaukia ir kritikos: „Žinoma, visada yra ir bambeklių, kuriems viskas blogai, vyresnio amžiaus moterų, kurios bando mane auklėti, moko padorumo. Gerbiu kiekvieną nuomonę, tačiau toliau einu savo keliu, nes turiu aiškią viziją – noriu, kad žmonės nesigėdytų nuogo kūno, puoselėtų jį ir plėstų savo meno ir grožio suvokimo ribas. Mane labai sunku įžeisti arba paveikti, todėl visiškai nereaguoju į piktus komentarus.“

Kodėl erotinė fotografija lietuviams vis dar dažnai atrodo tabu? „Lig šiol pagrindinė priežastis, dėl kurios merginos bijo apsinuoginti prieš objektyvą, yra ne „aš negraži“, bet „ką mano bendradarbiai ar giminaičiai pasakys“. Stengiuosi su tuo kovoti: viešinu estetiškas, gražias, seksualias, nevulgarias nuotraukas internete, prie požiūrio keitimo prisideda įvairūs erotiniai žurnalai, tačiau sakoma, jog „turi būti tas pokytis, kurį nori matyti kituose“, tad visų pirma pats stengiuosi liberaliai žiūrėti į dalykus, kurie man nėra priimtini“, – atskleidžia. 

Vilmanto Žilinsko nuotr./Fotosesijos kadras
Vilmanto Žilinsko nuotr./Fotosesijos kadras

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką