Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalyje „Granatos Live“ kilo gaisras: sudegė du Rumšiškių muziejaus pastatai

Gaisras Rumšiškėse
15min/Roko Kazakevičiaus nuotr. / Gaisras Rumšiškėse
Šaltinis: 15min/BNS
18
A A

Šeštadienio vakarą baigiantis Rumšiškėse vykstančiam festivaliui „Granatos Live“, kilo gaisras – sudegė du Liaudies buities muziejaus pastatai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie 2 val. nakties muzikos festivalio, vykstančio Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse teritorijoje, kilo gaisras. Bendrosios pagalbos centras pranešė, kad užsiliepsnojo du muziejaus ekspozicijos pastatai.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Kauno ir Kaišiadorių rajono priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Netoli įvykio vietos įsikūręs vienas iš palapinių miestelių buvo kaipmat iškeldintas – svečiai susikrovė savo daiktus, palapines ir skubiai pasitraukė tolyn.

15min/Roko Kazakevičiaus nuotr./Gaisras Rumšiškėse
15min/Roko Kazakevičiaus nuotr./Gaisras Rumšiškėse

Policininkai ir ugniagesiai, dirbę gaisro vietoje, komentuoti situaciją atsisakė. „Granatos Live“ atstovė spaudai Goda Deksnytė 15min sakė, kad kol kas gaisro priežastis nežinoma.

„Gaisras lokalizuotas, aplink buvę žmonės evakuoti, tarnybos dirba, gesina gaisrą. Kol kas priežastis nenustatyta, kai gaisrinė baigs dirbti, galbūt tada galės įvardinti“, – kalbėjo G.Deksnytė.

Pasak jos, festivalyje budėjo 3 gaisrinės, labai greitai prisijungė papildomi ekipažai. „Tarnybos labai operatyviai sureagavo. Priežastys paaiškės tik po tyrimo. Muziejaus turtas ir festivalis buvo apdrausti“, – sakė G.Deksnytė.

Vis dėlto daugumos festivalio lankytojų šis incidentas nepalietė – scenose koncertai buvo tęsiami toliau, o pagrindiniai palapinių miesteliai įsikūrę atokiau nuo įvykio vietos.

Sekmadienio rytą paaiškėjo, kad gaisro metu visiškai sudegė du pastatai: ekspozicijos gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas, pranešė LRT Radijas.

Pavojaus miškui ir kitiems pastatams nebėra

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyriausiasis specialistas Giedrius Vaičiulis Lietuvos radiją informavo, kad gaisras jau likviduotas. Pavojaus miškui ar kitiems pastatams nėra.

„Apsaugai lieka pora cisternų, dar prižiūri tą vietą“, – teigė jis.

G.Vaičiulis taip pat pranešė, kad sudegę ekspoziciniai pastatai buvo gyvenamasis namas ir rąstinis ūkinis pastatas, kuriuose buvo eksponuojama paroda „Mažoji Lietuva“.

„Kadangi vienas pastatų buvo karkasinis, o kitas medinių rąstų, o stogas uždengtas nendrėmis, tai ugnis padarė savo“, – teigė G.Vaičiulis.

Priežastis atskleis tyrimas

Tuo metu G.Deksnytė šeštadienio rytą 15min teigė, kad festivalyje budėjo 3 gaisrinės, labai greitai prisijungė papildomi ekipažai. „Tarnybos labai operatyviai sureagavo. Priežastys paaiškės tik po tyrimo. Muziejaus turtas ir festivalis buvo apdrausti“, – komentavo ji.

Muziejaus direktorės pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei Eligijus Juvencijus Morkūnas BNS sakė, kad didesnio už kilusį šįkart gaisro muziejuje nėra buvę. Pasak jo, vieno sudegusios statinio statyba dar nebuvo baigta.

„Pastatas buvo iš Mažosios Lietuvos. Bus galima padaryti jo kopiją. Bet bus tik kopija“, – teigė vienas muziejaus vadovų, kuris naktį buvo gaisravietėje, kai gaisras jau buvo užgesintas.

E.J. Morkūnas tikino, kad priešgaisrinė muziejaus sistema buvusi gera.

Tuo tarpu pavaduotojas bendriesiems ir ūkio reikalams Antanas Andriulaitis apie gaisrą sužinojo tik iš BNS ir tuoj pat išvyko į gaisro nuniokotą muziejaus teritoriją.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui taip pat buvo keblu rasti muziejaus vadovus. Departamento Situacijų koordinavimo skyrius vyresniojo specialisto Igorio Voverio teigimu, muziejuje kilus gaisrui, ugniagesiai negalėjo susisiekti su jo vadovybe. „Neįmanoma prisiskambinti, norėjom pasitikslinti, ar ten kultūros paveldas, ar tik taip pastatai, esantys toje teritorijoje“, – BNS teigė specialistas.

Anot I.Voverio, iš viso į Rumšiškes išsiųsti 9 ugniagesių automobiliai, o vienu metu gesino net septyni. Pasak jo, buvo dar grėsmė kitiems pastatams.

Paklaustas, ar galėjo gaisras kilti nuo fejerverkų, I.Voveris sakė, kad tokios informacijos nėra. „Neturime tokios informacijos“, – teigė jis.

I.Voveris BNS informavo, kad Rumšiškėse dirba ekspertai – jie nustatys gaisro priežastį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką