Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 1d. 11:33

Garbinga publika rinkosi į naujametinį koncertą: tarp svečių – Valdas Adamkus su žmona Alma

Valdas Adamkus su žmona Alma
Martyno Aleksos nuotr. / Valdas Adamkus su žmona Alma

Didžiausias Lietuvos teatras naujametinį vakarą garbingą publiką pakvietė į koncertą „Baleto gala“. Šiame koncerte šventinę nuotaiką publikai, kurioje buvo ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, kūrė lygiai 20 baleto solistų iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Anglijos ir JAV.

Scena iš nemirtingojo Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ naujametinį koncertą pradėjo LNOBT baleto trupė bei jos solistai Olga Konošenko ir Jonas Laucius. Publika šventinį vakarą išvydo dar tris LNOBT solistų poras: Kristiną Gudžiūnaitę ir Genadijų Žukovskį, Anastasiją Čumakovą ir Danielį Dolaną, Juliją Stankevičiūtę ir Jeronimą Krivicką.

Koncerte dalyvavo ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjas Mantas Černeckas, kuris kartu su J. Stankevičiūte pristatė duetą iš šio teatro repertuarinio spektaklio – Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“ (choreografas Martynas Rimeikis).

Martyno Aleksos nuotr./Rimvydas Valatka su žmona Ilma
Martyno Aleksos nuotr./Rimvydas Valatka su žmona Ilma

Išskirtinumo „Baleto gala“ koncertui suteikė trijų užsienio teatrų baleto žvaigždžių pasirodymai: iš Londono Karališkojo baleto atvyko Lietuvos publikai jau pažįstami Sarah Lamb ir Vadimas Muntagirovas, iš Berlyno valstybinio baleto – Ksenia Ovsyanick ir Dinu Tamazlacaru, o iš Lenkijos nacionalinio baleto atvyko net penki šokėjai: Palina Ruseckaya, Pawelas Koncewojus, Patrykas Walczakas bei Lietuvoje jau matyta baleto pora – Yuka Ebihara ir Dawidas Trzensimiechas.

Martyno Aleksos nuotr./LNOBT baleto trupė
Martyno Aleksos nuotr./LNOBT baleto trupė

Aistringų prieskonių naujametiniam vakarui savo Džaiva ir Pasadobliu pridėjo iš JAV atvykę tituluoti Lotynų Amerikos šokių čempionai Antonina Skobina ir Denysas Drozdyukas.

Publika stebėjo ištraukas iš pamiltų baletų „Spragtukas“, „Miegančioji gražuolė“, „Korsaras“, „Tristanas ir Izolda“. Užsienio svečiai pristatė ištraukas iš mažiau žinomų baleto spektaklių „Esmeralda“, „Manon“, „Brangakmeniai“. Senuosius metus gracingai palydėti padėjo LNOBT simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką